REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienas geriausių Lietuvos regbininkų Karolis Navickas pakeitė lokaciją Prancūzijoje. 27-erių lietuvis paliko Provanso klubą ir prisijungė prie USBPA vyrų. Karolis šiemet tikisi po trejų metų pertraukos grįžti ir į Lietuvos rinktinę.

Vienas geriausių Lietuvos regbininkų Karolis Navickas pakeitė lokaciją Prancūzijoje. 27-erių lietuvis paliko Provanso klubą ir prisijungė prie USBPA vyrų. Karolis šiemet tikisi po trejų metų pertraukos grįžti ir į Lietuvos rinktinę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirmasis bei vienintelis lietuvis, žaidęs Prancūzijos lygoje

„Kaip sekasi? Viskas gerai, liejame prakaitą sporto salėje ir aikštėje“, – linksmai nusiteikęs pokalbį su tv3.lt pradėjo Karolis.

REKLAMA

Jis trejus metus žaidė Provanso klube. Šiemet nusprendė jį palikti. Klubas Karoliui padėkojo instagrame. Lietuvis neliko skolingas feisbuke: „Ačiū už gerą patirtį per trejus nuostabius metus!“

Regbininkas priėmė naują iššūkį – prisijungė prie USBPA. Su pastarąja komanda K. Navicko sutartis galios du sezonus.

Lietuvio teigimu, pernai Provanso ekipa siūlė pratęsti bendradarbiavimą trejiems metams, bet regbininkas nesutiko – norėjo pažiūrėti, ar atsiras kitų komandų pasiūlymų ir praėjusią vasarą pasirašė sezono sutartį.

REKLAMA
REKLAMA

Galbūt Karolis Provanse būtų žaidęs ir toliau, bet Prancūzijos regbio federacija pakeitė lygos taisykles.

„Kai atvykau į Prancūziją, klubai galėjo turėti 23 legionierius. Šiemet skaičius siekia šešis, kitąmet liks penki, vėliau – keturi. Federacija nori kelti vietos regbininkų lygį. Klubas siūlė likti, bet jame viršytas legionierių limitas. Taigi galėjau ir žaisti, ir nežaisti. To nenorėjau. Mano naujajame klube – du legionieriai, visi kiti prancūzai. Bus gera proga palavinti prancūzų kalbą“, – juokėsi K. Navickas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiek Provanso, tiek USBPA klubai žaidžia trečiojoje pagal pajėgumą Prancūzijos lygoje. Buvusi Karolio komanda praėjusiame reguliariajame sezone liko penkta, naujoji – antra. Atkrintamosiose abi ekipos neperžengė pusfinalio barjero. Šiemet klubų tikslas – antroji pagal pajėgumą šalies lyga.

Karoliui žaisti ten nebūtų naujiena. Jis – pirmasis ir kol kas vienintelis lietuvis, rungtyniavęs aukščiausioje Prancūzijos lygoje. Tada K. Navickas vilkėjo Bordo „Begles“ marškinėlius.

„Prancūzijoje regbis populiarus, susirenka nemažai sirgalių. Pamenu aukščiausiojo diviziono rungtynes prieš Tulono komandą, kai stadione mačą stebėjo 22 tūkstančiai žiūrovų, – pasakojo Karolis. – Stipriausios Prancūzijos ekipos savo žaidėjams moka apie 10–30 tūkstančių eurų per mėnesį. Yra tokių regbininkų, kurie gauna ir 70–80.“

REKLAMA

Pasigenda trenerių noro

Sportininkas karjerą pradėjo šalies regbio mekoje – Šiauliuose. Karolis atstovavo daugkartiniam čempionui „Vairas“, po to išvyko į prestižinę Pietų Afrikos „Sharks“ akademiją. K. Navickas yra žaidęs aukščiausioje Rusijos lygoje ir tapęs šios šalies čempionu.

„Prancūzijoje regbis profesionalus. Lietuvoje tik laukiame, kada atsiras profesionalių komandų, – guodėsi šiaulietis. – Prancūzijoje treniruojamės kasdien, daug dėmesio skiriame taktikai, plušame sporto salėse, vyksta varžovų analizės. Lietuvoje regbininkai treniruotėms sunkiai randa laiko. Visi susirenka nebent du tris kartus per savaitę. Treneriai stengiasi žaidėjams viską supaprastinti, neapkrauna informacija, nes žmonės jos nespėtų apdoroti. Siekiama greito rezultato, bet taip lėčiau kyla žaidėjų meistriškumas.“

REKLAMA

K. Navicko nuomone, Lietuvoje regbininkams labai trūksta ir varžybų, vyrai jų sužaidžia per mažai: „Norint kilti aukščiau, reikėtų bent trigubai daugiau. Geriausiai mokaisi ir tobulėji žaisdamas.“

Karolis – vienas iš keturių lietuvių, rungtyniaujančių pajėgiose Europos lygose. Jonas Mikalčius turi sutartį su Anglijos aukščiausiojo diviziono klubu. Italijoje gimęs Mantvydas Tveraga žaidžia aukščiausioje Italijos lygoje. Ignas Darkintis atstovauja Anglijos trečiojo diviziono komandai.

„Lietuvoje ir seniau buvo nemažai perspektyvių regbininkų, bet trūko pažinčių ir galimybių išvažiuoti. Dabar užsienyje žaidžiančių lietuvių skaičius didėja. Manau, taip gerokai pakils ir šalies regbio lygis. Tuo tikrai tikiu“, – kalbėjo K. Navickas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis rinktinei neatstovavo trejus pastaruosius metus. Kai rungtynes žaisdavo nacionalinė šalies komanda, Karolio laukdavo svarbūs mačai Prancūzijoje.

K. Navickas į rinktinę tikisi grįžti šiemet ir mano, kad jei komanda surinks pajėgiausią sudėtį, kovos dėl patekimo į aukštesnę grupę. Šiuo metu lietuviai – ketvirtajame pagal pajėgumą divizione.

„Prieš kelerius metu vyko kartų kaita. Į rinktinę buvo pakviesta nemažai jaunų regbininkų. Rezultatas nebuvo toks, kokio norėtų sirgaliai. Treneriai puikiai suprato, kad prireiks laiko. Šiemet rezultatai labai pagerėjo. Vadinasi, Lietuvos regbis eina teisingu keliu. Juo labiau, kad turime nemažai perspektyvaus jaunimo“, – mano regbininkas.

REKLAMA

Dabar Lietuvos rinktinę treniruoja pietų afrikietis Ntando Manyosha. K. Navickas tai vertina teigiamai – Lietuvos treneriai gali pasisemti žinių iš specialisto, gimusio regbio šalyje.

„Dažnai tenka girdėti: ai, nereikia, nepavyks taip greitai įdiegti naujovių. Tačiau privalu suprasti, kad užsienyje regbis kasmet tobulėja. Reikia domėtis tuo, kas vyksta pasaulyje, vykti į stažuotes. Kuo daugiau trenerių, tuo Lietuvos žaidėjams geriau. Nesakau, kad dabar specialistų trūksta, bet jie turi tobulėti, semtis žinių, įdiegti naujovių, o ne stovėti vietoje“, – skatino Karolis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų