Penktadienį Tamperėje (Suomija) pasibaigusio X Europos jaunimo (iki 17 metų) vasaros olimpinio festivalio medalių lentelėje Lietuvos sportininkai, iškovoję vieną aukso ir du sidabro apdovanojimus, užėmė 24-ąją vietą.

Olimpinio festivalio čempione tapo Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) krepšinio rinktinė, o sidabro medaliais pasipuošė plaukikė Giedrė Grigonytė ir dziudo imtynininkas Žilvinas Lekavičius.

Pirmąją vietą medalių lentelėje užėmė Rusijos atstovai, iškovoję 36 apdovanojimus - 18 aukso, 10 sidabro ir 8 bronzos. Antroji pozicija atiteko Vokietijos atletams, pelniusiems 25 medalius (10, 8, 7), o treti liko taip pat 25 medalius (10, 6, 9) iškovoję Didžiosios Britanijos sportininkai.

Estijos komanda (1 aukso, 1 bronzos medalis) užėmė 26-ąją vietą, o Latvijos ekipa (2 sidabro, 2 bronzos) liko 29-a.

Aukso medalius iškovojo 28 šalių atstovai, o iš viso apdovanojimus pelnė 37 valstybių sportininkai.

Festivalyje dalyvavo apie 3 tūkst. jaunųjų sportininkų iš 49 šalių.

Festivalyje mūsų šaliai atstovavo 64 sportininkai, o Lietuvos delegaciją kartu su treneriais, medikais, teisėjais ir misijos vadovais sudarė 95 asmenys.

Lietuviai dalyvavo septynių sporto šakų varžybose - lengvosios atletikos (20 sportininkų), krepšinio (12), plaukimo (12), dziudo (10), teniso (4), gimnastikos (3) ir dviračių sporto (3).

Lietuvos atstovai Europos jaunimo olimpiniame vasaros festivalyje dalyvavo devintąjį kartą. Iš visų festivalių mūsiškiai grįžo su medaliais. Mūsų šalies sportininkai šiuose festivaliuose jau iškovojo 8 aukso, 6 sidabro ir 19 bronzos medalių.

Prieš dvejus metus Belgrade (Serbija) vykusiame Europos jaunimo vasaros olimpiniame festivalyje lietuviai iškovojo vieną aukso ir du bronzos medalius. Lietuvos rinktinė medalių lentelėje užėmė 25-ąją vietą.