REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Laidotuvės – išskirtinis įvykis, nes gedulas gali pasireikšti pačiais įvairiausiais būdais. Laidotuvėse vyrauja liūdnos nuotaikos, bet emocijas žmonės reiškia skirtingai.

Laidotuvės – išskirtinis įvykis, nes gedulas gali pasireikšti pačiais įvairiausiais būdais. Laidotuvėse vyrauja liūdnos nuotaikos, bet emocijas žmonės reiškia skirtingai.

REKLAMA

Jei dar nepastebėjote, juokas gali būti viena iš nepageidaujamų, bet kartais pasitaikančių reakcijų į liūdesį iš laidotuvių svečių, rašoma mirror.co.uk. Keista, bet taip reaguojama visai ne retai – ceremonijos metu visai tikėtina tapti nevaldomo juoko priepuolio liudininkais.

Kol vieni šluostosi ašaras, kiti gali tiesiog nebesugebėti sutramdyti juoko. Daugeliui žmonių tai atrodo nepriimtina ir labai nejautru kitų atžvilgiu, bet yra viena psichologinė, dėl kurios kai kurie niekaip negali pakeisti savo reakcijos.

Per laidotuves kitiems juoktis norisi natūraliai 

Dr. Abigael San, sertifikuota klinikinė psichologė, paaiškino, kodėl kai kuriems natūraliai kyla tokia reakcija ir patarė, ką daryti atsidūrus tokioje situacijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Dr. A. San teigia: „Laidotuvės yra tokia situacija, kuri daugeliui žmonių emociškai yra labai sunki dėl viso to, ką reprezentuoja laidotuvės. Emocijų raiška juoku kartais gali būti tai, ką mes vadiname maniakine gynyba – tai lyg susitaikymo mechanizmas, bet labiau gynybinis. Kartais padarytumėme viską, kad tik nereikėtų stoti į akistatą su netektimi, su žmogaus trapumu ir su tuo, kad gyvenimas baigiasi.“

REKLAMA

Laidotuvės tikrai yra paskutinė vieta, kur norėtumėte pratrūkti isterišku, nevaldomu juoku, bet taip nutikti visgi gali, ir, tiesą sakant, pasitaiko dažniau, nei norėtųsi. Tad kaip to išvengti ir ką daryti, jei prie kapo duobės staiga užeina nevaldomas noras kikenti?

Atidžiai stebėti save

Dr. A. Dan siūlo keletą sprendimo būdų: „Vienas iš pasiūlymų būtų stengtis pastebėti, kas šiuo metu vyksta mūsų viduje – atidžiai stebėti save, kad suprastume, kas darosi su mūsų psichologija.

Tiesiog kvėpuokite, galite kiek pajudinti kojų pirštus ir bandyti akimirkai susitelkti į savo pėdas. Susitelkite į ką nors, kas vyksta būtent šiuo metu, ir užuot reagavę į savo jausmus tiesiog leiskite jiems būti ir per jus pereiti, lyg jausmas būtų banga. Tai nereiškia, kad vengiate savo minčių ar jausmų – paprasčiausiai geriau yra dėmesį vienu metu sutelkti į vieną dalyką, nes taip savijautą suvaldyti bus lengviau.“

Bet kuriuo atveju, juokas kaip reakcija į liūdesį yra natūralus dalykas, dėl kurio nereikėtų pernelyg jaudintis. Dr. San duoda dar vieną patarimą: „Dėl to jaudintis tikrai neverta – visiškai normalu nenorėti tvarkytis su jausmais, kurie yra nemalonūs. Tame nėra nieko blogo, nors elgesys į tai reaguojant kartais gali būti keistas, bet tai – tik vienas iš žmogaus gynybinių mechanizmų.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų