Maroke trečiadienį baigėsi 2023 m. pasaulio ralio reido čempionato sezonas, kuriame istorinį titulą Lietuvai iškovojo Laisvydas Kancius.

Nemažai problemų turėjęs L.Kancius paskutiniame Maroko ralio greičio ruože buvo 6-as, o pasaulio čempionato įskaitoje – 4-as. To užteko, kad L.Kancius taptų 2023 m. pasaulio čempionu keturračių įskaitoje. Tai pirmas kartas istorijoje, kai Lietuva turi pasaulio čempioną šioje klasėje.

„Trūksta žodžių apsakyti tą džiaugsmo jausmą, kurį dabar jaučiu, bet tikrai taip – be galo gera būti pasaulio čempionu! Į šį rezultatą buvo įdėta daug jėgų, pastangų, nervų, laiko ir visko, ko tik įmanoma įdėti.

Nors Maroko ralis buvo didesnis iššūkis nei tikėjausi ir vienu metu atrodė, kad viskas slysta iš rankų, bet kai esi taip arti tikslo – pasiduoti negali. Esu be galo dėkingas savo šeimai, kad jie išleido į šį beprotišką nuotykį. Ačiū rėmėjams, kurie tikėjo ir prisidėjo prie šio rezultato, komandai, kuri niekada nepasiduoda, ir čempioniško dydžio ačiū mano gerbėjams, kad palaikote ne tik, kai viskas gerai, bet ir tada, kai norisi nuleisti rankas... Jūs visi jas ir vėl pakeliate į viršų! Nerealu! Šis titulas tai visų mūsų pasiekimas, todėl parvežu jį mums! Mes esame pasaulio čempionai!“, - džiūgavo L.Kancius.

Maroko ralį keturračių įskaitoje preliminariai laimėjo prancūzas Alexandre‘as Giroud.

Motociklų įskaitoje paskutinį etapą laimėjo čilietis Pablo Quintanilla, bendroje įskaitoje nugalėjo Toby Price‘as, o pasaulio čempionu tapo argentinietis Luciano Benavidesas.

Artimiausiu metu paaiškės ir kitų klasių čempionai.