NBA reguliaraus sezono rungtynėse pralaimėjimą net 52 taškų skirtumu patyrė San Francisko „Golden State Warriors“ (32/28). Daugkartiniai lygos čempionai išvykoje net 140:88 (44:22,38:16,33:24,25:26) nusileido Jayleno Browno ir Jaysono Tatumo vedamam Boston „Celtics“ (48:12).

Rungtynės apylygiai vyko tik iki pirmojo kėlinio vidurio, kuomet Stephenas Curry dvitaškiu išlygino rezultatą 21:21. Nuo tada prasidėjo katastrofiška Kalifornijos ekipos atkarpa 1:23, o po pirmojo ketvirčio aikštės šeimininkai jau pirmavo 44:22.

Nesustabdomai pirmajame ketvirtyje žaidė 19 taškų surinkęs J. Brownas, o iš viso per jį  „Celtics“ pataikė net 10 tritaškių.

Antrajame ketvirtyje iš J. Browno puolimo lyderio estafetę perėmė J. Tatumas, kuris per kėlinį pelnė 17 taškų. Tuo tarpu „Warriors“ vedlys S. Curry pirmoje rungtynių dalyje prametė visus devynis savo tolimus metimus. Tai – praščiausias jo tritaškių pataikymas pirmoje rungtynių dalyje per visą ligšiolinę karjerą.

Į ilgąją pertrauką Rytų konferencijos lyderiai išėjo pirmaudami solidžiu skirtumu 82:38, o per šią atkatpą dviese J. Tatumas ir J. Brownas buvo spėję pelnyti 47 taškus. Daugiau taškų nei visa „Warriors“ ekipa.

S. Kerras pasodino savo lyderius

Antroje mačo pusėje Joe Mazzulos auklėtiniai pratęsė dominavimą, o į prastą savo auklėtinių žaidimą S. Kerras atsakė netikėtu manevru.

Jau trečiajame ketvirtyje nuo pat kėlinio pradžios jis ant suolo pasodino savo didįjį trejetą – S. Curry, Klay Thompsoną ir Draymond Greeną, kurie aikštėje daugiau nebepasirodė.

„Celtis“ taip pat perrašė NBA istoriją ir tapo pirmąja ekipa lygoje, kuriai pavyko laimėti net trejas reguliarojo sezono rungtynes didesniu nei 50 taškų skirtumu.

Toks laimėjimas 52 taškų skirtumu – trečias didžiausias „Celtics“ istorijoje. Bostono ekipa 2018 metais rezultatu 133:77 buvo įveikusi Čikagos „Bulls“, o 2022 m. net 128:75 sutriuškino Sakramento „Kings“.

Šiame susitikime Bostono ekipa taip pat vertėsi be savo pagrindinio aukštaūgio Kristapo Porzingio, kuris gydosi susitrenktą šlaunį.

„Celtics“ buvo puikūs. Jie žaidė fiziškai nuo pat pradžių. Jie keitėsi ginamaisiais, spaudė kamuolį. Jie buvo fantastiški. Bostonas yra pragariška komanda, ir tai buvo tikrai įspūdingas jų pasirodymas abiejose aikštės pusėse“, – žurnalistams po skaudaus pralaimėjimo sakė S. Kerras.

Visgi jis nebuvo linkęs sureikšminti tokio sutriuškinimo.

„Nuleisime tai tiesiai į klozetą“, – neliūdėjo brangiausiai apmokamas NBA treneris.

„Celtics“: Jaylenas Brownas 29 (6/9 dvit., 5/10 trit., 25 naud.), Jaysonas Tatumas 27 (5/8 dvit., 4/5 trit., 5 rez. perd., 31 naud.), Paytonas Pritchardas 19 (5/7 dvit., 3/5 trit., 6 atk. kam., 6 rez. perd.).

„Warriors“: Lesteris Quinonesas 17 (4/6 dvit., 3/10 trit., 5 atk. kam.), Mosesas Moody 11 (4/5 dvit.), Jerome'as Robinsonas 10 (1/6 trit.), Trayce'as Jacksonas-Davisas 8 (4/6 dvit., 8 atk. kam., 2 blok.).