REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
25
D. Ewingas  (nuotr. Fotodiena.lt)

Danielis Ewingas – vienas sėkmingiausių visų laikų Klaipėdos „Neptūno“ legionierių. 2015 m. rugpjūtį į uostamiestį atvykęs gynėjas greitai tapo „Neptūno“ sirgalių numylėtiniu ir ryškiausių pergalių simboliu Europos taurėje ir Lietuvos krepšinio lygoje (LKL).

25

Danielis Ewingas – vienas sėkmingiausių visų laikų Klaipėdos „Neptūno“ legionierių. 2015 m. rugpjūtį į uostamiestį atvykęs gynėjas greitai tapo „Neptūno“ sirgalių numylėtiniu ir ryškiausių pergalių simboliu Europos taurėje ir Lietuvos krepšinio lygoje (LKL).

REKLAMA

Šiandien D. Ewingas dirba vienoje didingiausių ir sėkmingiausių sporto organizacijoje pasaulyje. Los Andželo „Lakers“ klube „Neptūno“ herojus užima koledžų skauto pareigas ir yra atsakingas už jaunųjų talentų stebėjimą Hjustono regione. Naujienų portale tv3.lt – išskirtinis interviu su geriausiu 2015–2016 m. LKL legionieriumi ir simbolinio penketo nariu D. Ewingu.

D. Ewingas žaidė taip sėkmingai, kad 2016 m. vasarį į savo komandą amerikietį persivilioti siekėt net pats Kauno „Žalgiris“. Tiesa, tuomet klubai nesusitarė, o D. Ewingas galiausiai atvedė „Neptūną“ į LKL finalą ir ten kaip reikiant paspirgino patį „Žalgirį“ Dainiaus Adomaičio auklėtiniai finalo seriją prieš Šarūno Jasikevičiaus vadovaujamą „Žalgirį“ pralaimėjo 1:4.

REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu būtume anksčiau „uždarę“ pusfinalio seriją su „Rytu“, manau, finale „Žalgiriui“ būtume metę dar rimtesnę kovą“, – bendraudamas su tv3.lt sporto žurnalistu kraują kaitinančio sezono atomazgą prisimena D. Ewingas.

REKLAMA

2015–2016 m. LKL sezone iš Teksaso kilusio krepšininko statistika siekė 13 taškų ir 4 rezultatyvius perdavimus, tačiau labiausiai „Neptūno“ sirgalių Danielis buvo vertinamas už „žudikišką“ mentalitetą ir kinkų nedrebinimą svarbiausiais rungtynių momentais.

2016 m. pusfinalio seriją „Neptūnas“ pradėjo 2 pergalėmis prieš „Rytą“. Visgi vėliau D. Adomaičio auklėtiniai dukart iš eilės nusileido Tomo Pačėso vadovaujamam „Rytui“ ir viskas sprendėsi penktosiose serijos rungtynėse Vilniuje.

Jose D. Ewingas pelnė 24 taškus, surinko 23 naudingumo balus ir perėmė vieną svarbiausių kamuolių savo karjeroje. Tiksint paskutinėms dvikovos sekundėms iškrapštė kamuolį iš „Ryto“ legendos Mindaugo Lukauskio rankų ir įtvirtino „Neptūno“ pergalę pusfinalio serijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Tai buvo vos antrasis ir iki šiol paskutinis kartas, kai „Neptūnas“ žaidė LKL finale. Pirmąjį kartą uostamiesčio klubas į finalą pateko 2014 m., kai pusfinalio serijoje įveikė Prienų klubą.

Solidžiai pajūrio krepšininkams klostėsi ir 2015–2016 m. sezonas Europoje. D. Adomaičio auklėtiniai pirmajame Europos taurės etape per 10 rungtynių pasiekė 6 pergales ir užtikrintai pateko į kitą etapą.

Ten „Neptūnas“ susidūrė su dabar Eurolygoje žaidžiančiomis Berlyno ALBA ir Milano „Emporio Armani“ komandomis ir istoriniu Salonikų ARIS klubu. Tuomet per 6 rungtynes neptūniečiai pasiekė 2 pergales ir baigė žygį Europos taurėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip paaiškėjo, tai buvo paskutinis kartais, kai klubas varžėsi antrajame pagal pajėgumą turnyre. D. Ewingas Europos taurėje vidutiniškai pelnydavo po 14,8 taško ir atlikdavo po 4 rezultatyvius perdavimus.

D. Ewingas po sėkmingo sezono pakėlė sparnus į Ašdodo „Maccabi“, tačiau susiklosčius krūvai aplinkybių į „Neptūną“ grįžo 2017 m. vasarį. Danielis Klaipėdoje buvo sutiktas kaip tikra roko žvaigždė. Tiesa, tuomet „Neptūnas“ FIBA Čempionų lygoje iškrito jau pirmajame atkrintamųjų etape, o LKL bronzinėje serijoje 2:3 pralaimėjo „Rytui“.

Karjerą D. Ewingas baigė 2019 m. menkai lietuviams pažįstamame Rumunijos Sibiu CSU klube.

D. Ewingas Lietuvą įvardina kaip vieną didžiųjų krepšinio šalių, kurioje vyrauja išskirtinė krepšinio kultūra ir ypatinga pagarba šiam žaidimui.

REKLAMA

D. Ewingas į Lietuvą atvyko jau būdamas 32-ejų. Jis 2001–2005 m. studijavo prestižiniame Djuko universitete, kur žaidė krepšinį legendinio Mike‘o Kryzewski vadovaujamoje „Blue Devils“ komandoje. Po studijų NCAA čempionate krepšininkas buvo pašauktas NBA naujokų biržoje ir du sezonus gynė Los Andželo „Clippers“ garbę.

Amerikietis 3 sezonus praleido Eurolygoje ir buvo T. Pačėso auklėtinis Gdynės „Asseco Prokom“ klube, su kuriuo 2009–2010 m. pateko tarp 8 geriausių Eurolygos komandų ir kovojo dėl bilieto į finalo ketvertą su Pirėjo „Olympiakos“ klubu.

„Aš tiesiog gyvenu, o tu demonstruoji jėgą. Tu stengiesi sužavėti, o aš koncentruojuosi į progresą“, – savo socialinio tinklo „Instagram“ paskyroje rašo D. Ewingas.

REKLAMA

Išskirtiniame interviu naujienų portalui tv3.lt D. Ewingas teigė, kad mėgaujasi dabartiniu gyvenimo etapu, kuris leidžia derinti šeimos reikalus ir „Lakers“ skauto pareigas. Pašnekovas taip pat atskleidė, kad tolimoje ateityje svajoja apie galimybę save išbandyti NBA klubo generalinio vadybininko (GM) pareigose.  

Danieli, kalbant apie jūsų profesinę veiklą, koks šiandien yra jūsų pagrindinis „arbatos puodelis“?

Dabar dirbu koledžų skautu „Lakers“ klube. Tai yra mano antrieji metai ir labai tuo džiaugiuosi. Man tai yra puiki galimybė sugrįžti į NBA į šeimą. „Lakers“ organizacija puiki – pirmieji metai buvo labai jaudinantys, per kuriuos daug išmokau, susipažinau su šauniais žmonėmis. Bendraudamas su jais tobulinau savo žinias apie verslą ir skauto darbą. Nekantraudamas žvelgiu į naują sezoną tiek asmeniškai, tiek turėdamas pozityvias mintis dėl „Lakers“ komandos, kurią turime šiandien.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip atrodo „Lakers“ koledžų skauto darbas?

Mano atveju tai nėra tai, ką žmonės dažniausiai įsivaizduoja perskaitę, kažką nugirdę ar pažiūrėję filmą apie skauto darbą. Nėra tiek daug kelionių, kiek žmonės įsivaizduoja. Dėl to esu dėkingas „Lakers“, nes galiu dirbti klubui gyvendamas savo gimtajame Hjustone. Tiesiog lankausi Hjustono regiono koledžų rungtynėse ir ieškau talentų, kurie galėtų dominti „Lakers“. Po darbo visada galiu grįžti namo pas šeimą, pamatyti žmoną, vaikus, būti jų gyvenimo dalimi ir tai yra nuostabu.

Kiek „Lakers“ klubas turi skautų?

Pačiame Los Andžele dirba 2–3 specialistai. Taip turime skautų visuose JAV regionuose, kad galėtume atidžiai sekti situaciją ir nieko nepraleisti pro savo akis.

REKLAMA

Kur save matote po 5–10 metų?

Jeigu viskas klostysis gerai, tikiuosi, kad ateityje turėsiu galimybę tapti klubo generaliniu vadybininku. Dabar atrodo, kad ten norėčiau būti po 5 ar 10 metų ir tai būtų didžioji mano svajonė. Bet tai yra tik mano kelionės pradžia ir aš vis dar mokausi. Laikas parodys, kaip viskas susiklostys.

Ar teko matyti vaidybinį serialą „Winning Time“, kuriame pasakojama devintojo dešimtmečio „Lakers“ dinastijos istorija?

Žinoma. Ką apie jį manau? Nežinau, kiek seriale minimų įvykių ir situacijų yra įvykę iš tikrųjų ir ką apie tai mano tuometiniai „Lakers“ organizacijos nariai, bet man tai buvo puiki ir įtraukianti pramoga. Mėgavausi kiekviena serija.

REKLAMA

O kokį įspūdį paliko Michelo Jordano ir Čikagos „Bulls“ dokumentika seriale „Last Dance“?

Man labai patiko. Manau, visi tuo mėgavosi, ypač tie, kurie viską prisimena patys ir tapatina save su tuo laikotarpiu. Be to, serialo premjeros metu vyko COVID-19 pandemija, todėl visi žmonės leido laiką namuose ir turėjo laiko žiūrėti serialus, vartoti kitą turinį. Visas laikas buvo mūsų rankose, todėl galėjome sėdėti ir mėgautis belaukdami kiekvienos naujos serijos. Buvo parodytą dalykų, kurių apie M. Jordaną ir „Bulls“ tikrai nežinojau.

„Winning Time“ ir „Last Dance“ serialais gali pasimėgauti ir visi „Go3“ televizijos žiūrovai. Jeigu galėtumėte pasirinkti, kokį kitą dokumentinį arba vaidybinį serialą norėtumėte išvysti kalbant apie NBA kontekstą? Pavyzdžiui, mano pasirinkimas būtų ilgamečio NBA komisaro Davido Sterno darbo užkulisiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O žmogau... Nežinau, tai sunkus klausimas. Man reiktų pagalvoti, ką norėčiau pamatyti (šypsosi).

Galbūt apie LeBroną Jamesą?

Taip! Manau, kad reitingai būtų geriausi, jeigu tai būtų dokumentika ir į ją būtų įtrauktas pats LeBronas. Tai būtų išties labai smagu.

Ką manote apie Prancūzijos vienaragio Victoro Wembanymamos galimybes San Antonijaus „Spurs” organizacijoje?

Wembanyama gali tapti labai geru NBA krepšininku ir tokiu būti labai ilgai. Jis turi talentų rinkinį, kokio mes dar nesame matę. Tikrai niekas nėra matęs tokio aukšto vyruko, kuris mokėtų tiek daug dalykų. Jis turi teisingą mentalitetą ir brandą, kuri jam leis pereiti per visus laukiančius iššūkius. Jis jau buvo puikus žaidėjas Prancūzijoje, o NBA lygoje jis tik pradeda. Baisoka tai sakyti, bet jis dar tik pradeda įrodinėti, koks geras gali būti. Kuo ilgiau jis išliks sveikas, tuo rimtesnė problema jis bus visiems varžovams.

REKLAMA

Ar tikite, kad „Lakers“ gali triumfuoti NBA lygoje jau šį sezoną?

Tikrai to tikiuosi. Generalinis vadybininkas Robas Pelinka kartu su komanda atliko gerus ėjimus, subūrė kolektyvą ir turime geras galimybes laimėti dar vieną titulą. Jeigu pagrindiniai žaidėjai išliks sveiki, tikrai būsime tarp komandų, kurios pretenduoja žaisti finaluose ir iškovoti čempionų žiedus.

Pakalbėkite apie „Neptūno“ laikus. Kaip apibūdintumėte savo laiką Lietuvoje?

Aš tikrai tuo mėgavausi. Nežinojau ko tikėtis, nes dar niekada nebuvau žaidęs Lietuvoje, tik trumpam užsukęs, kai su „Asseco Prokom“ klubu žaisdavome prieš „Žalgirį“. Klaipėdoje buvo puikūs sirgaliai ir puiki klubo bendruomenė. Turėjome labai gerą komandą, ypač pirmajame sezone, kai sukūrėme istoriją.

REKLAMA

Ar vis dar sekate „Neptūno“ pasiekimus?

Seku klubą „Instagram“ paskyroje, bet pergalių ir pralaimėjimų santykio nežinau ir negaliu tiksliai pasakyti, kokia dabar „Neptūno“ padėtis turnyrinėje lentelėje.

Ar žinote, kad jūsų buvęs komandos draugas Martynas Mažeika dabar yra klubo sporto direktorius?

Taip, žinau tai. Jis buvo komandos kapitonas... Taip ji ir vadinau – Kapitonu.

Mindaugas Girdžiūnas vis dar žaidžia „Neptūne“...

Visai neseniai mačiau jį klubo „Instagram“ paskyroje. Džiugu matyti žaidžiantį Mindę ir vėl vilkintį „Neptūno“ aprangą.

O D. Adomaičio asistentas Mindaugas Brazys dabar dirbu vyr. treneriu...

Tikrai? Geras, nežinojau to. Gera matyti, kad vaikinai ir treneriai tobulėja, puoselėja tradicijas ir išlaiko „Neptūną“ teisingoje kryptyje. M. Brazys sukaupė labai gerą patirtį dirbdamas asistentu, o dabar turi galimybę save parodyti kaip vyriausiąjį trenerį. Manau, jis turi visas galimybes tapti sėkmingu treneriu.  

REKLAMA
REKLAMA

Ar žinojote, kad buvęs komandos draugas Donatas Zavackas dirbo „Neptūno“, „Ryto“ sporto direktoriumi, o dabar šias pareigas užima Vilniaus „Wolves“ klube?

Ne, nežinojau, kad Donatas sukaupė tiek skirtingos patirties (šypsosi).

Taigi iš jūsų laikų „Neptūno“ du žaidėjai dabar yra klubų sporto direktoriai. Jūs būsite trečiasis...

(Juokiasi). Tikiuosi. Tai būtų kažkas tokio.   

Tęsiant generalinio vadybininko temą. Svarstytumėte variantus dirbti Europoje?

Galutinis tikslas – būti NBA klubo generaliniu vadybininku. Bet nežinau, kur ši kelionė mane nuves ir kokios galimybės atsivers. Jeigu gaučiau pasiūlymų iš žinomų Europos klubų, tikrai juos svarstyčiau.

Kokie prisiminimai iš garsiosios 2016 m. LKL pusfinalio serijos su „Rytu“?

Tai buvo labai sunki ir ilga serija abiem pusėms. Kovėsi dvi geros komandos, kurios viską ištęsė iki paskutinių penktųjų rungtynių. Turėjome tikslą būti viena geriausių komandų, ypač Lietuvoje.

Pusfinalyje išeikvojome labai daug energijos. Kažkuria prasme tokia ilga pusfinalio serija mums buvo siaubinga. Jeigu būtume anksčiau „uždarę“ pusfinalio seriją su „Rytu“, manau, finale būtume „Žalgiriui“ metę dar rimtesnę kovą.

Esate vertinamas kaip vienas geriausių visų laikų „Neptūno“ legionierių. Ką jums tai reiškia?

REKLAMA

Tai yra didelė garbė. Kai pradėjau sezoną, neturėjau jokių lūkesčių, tiesiog norėjau žaisti gerai ir padėti komandai. Tai buvo viena geriausių komandų, kurioje esu žaidęs. Visi buvome „viename puslapyje“, komandoje nebuvo jokių ego. Turėjome puikų trenerį su veikiančia sistema. Visa tai ir lėmė mūsų sėkmę.

2015–2016 m. tapote geriausiu LKL legionieriumi ir patekote į simbolinį geriausių žaidėjų penketuką. Ar galima sakyti, kad Lietuvoje ir Lenkijoje žaidėte geriausią krepšinį savo karjeroje?

Lietuvoje, žinoma, buvo viena iš geriausių mano metų. Į „Neptūną“ atvykau jau perkopęs savo 30-metį. Lenkijoje buvau jaunesnis ir bandžiau suprasti, kaip veikia Europos krepšinio sistema. „Asseco Prokom“ varžėsi Eurolygoje, su kuria patekome į geriausių aštuntuką. Bandau galvoti dar, bet man atrodo, kad jūs teisus.

„Neptūnas“ 2014–2015 m. taip pat varžėsi Eurolygoje. Dabar klubas žaidžia tik LKL čempionate. Kaip manote, kokia šio klubo ateitis ir jo lubos?

Tokiuose klubuose kaip „Neptūnas“ viskas labai priklauso nuo pinigų. Jeigu neturi atitinkamo biudžeto, negali įsigyti geresnių žaidėjų ir tavo galimybės yra pakankamai limituotos. Jeigu klubas nori varžytis ir būti kompetentingas Europoje, jis turi turėti stabilų biudžetą.

REKLAMA

Kalbant apie krepšinį ir gyvenimą, kokius panašumus ir skirtumus pastebėjote tarp Lietuvos ir mūsų kaimynės Lenkijos?

Pakankamai daug kultūrinių panašumų. Kalbant apie krepšinį, pranašumą duočiau Lietuvai, kuri turi labai gilią krepšinio kultūrą ir aukštesnio lygio čempionatą. Žinoma, yra šalių, kurios savo nacionaliniu čempionatu lenkia Lietuvą. Pavyzdžiui, Ispanija, Turkija, Vokietija. Bet kalbant apie pačią krepšinio kultūrą ir tai, kaip čia žmonės supranta krepšinį, tai geriausia šalis, kurioje esu žaidęs. Kažką panašaus esu jautęs žaisdamas Turkijoje.

Pakalbėkime apie praėjusią Pasaulio taurę, kurioje JAV rinktinė užėmė tik 4 vietą. Kaip dėl to jaučiasi patys amerikiečiai?

Esame labai nusivylę. Žinoma, taip sakydamas turiu omenyje ne tik save, savo aplinką, bet ir visą Amerikos krepšinio struktūrą. Tačiau taip nutinka. Mes suprantame, kad pasaulis išmoko žaisti krepšinį žymiai geriau ir nebesame tie, kurie dominuoja. Jeigu mes neatiduosime savęs 100 proc., mes nelaimėsime pasaulio čempionato ar olimpinių žaidynių.

Ar nėra taip, kad didžioji dalis amerikiečių nuvertina Europos krepšinį?

Sunku pasakyti. Krepšinis yra krepšinis, nepriklausomai nuo to, kur jį žaistum. Tačiau tarp NBA ir FIBA krepšinio egzistuoja tam tikri taisyklių skirtumai, kurie keičia žaidimą. Geresnės Europos komandos žaisdamos prieš JAV rinktinę pagal FIBA taisykles visada turės šiokį tokį pranašumą. Amerikiečiai negali suprasti ir pajausti tų skirtumų, kol patys jų neišbando. Kalbant bendrai, nelabai gerai pažįstame kai kurių Europos šalių rinktines ar krepšininkus. Kita vertus, Europoje yra be galo daug gerų žaidėjų, kurie gali konkuruoti. Jeigu nebūsi pasiruošęs, jie tave pričiups.

REKLAMA

Ką manote apie vieną didžiausių Lietuvos talentų Matą Buzelį, kuriam prognozuojamas aukštas šaukimas artėjančioje NBA naujokų biržoje?

Taip, puikiai žinau, apie ką jūs kalbate. M. Buzelis dabar žaidžia „Ignite“ komandoje ir jam prognozuojamas vienas aukščiausių šaukimų. Nesu matęs daug jo žaidžiančio gyvai, todėl negaliu kalbėti apie jį detaliai. Tačiau esu daug girdėjęs apie jo galimybes ir potencialą. Žmonės mano, kad jis gali tapti labai geru NBA krepšininku.

Jūsų spėjimas, ar LeBronas sužais sezoną „Lakers“ gretose su savo sūnumi?

Niekas to nežino, atsakymą žino tik pats LeBronas (šypsosi). Mes tik žinome jo tikslą – sužaisti su savo sūnumi arba sūnumis NBA lygoje. Pagyvensime ir pamatysime, galbūt jis sužais su abiem savo sūnumis.

Vienu metu turėjote savo podkastą, kuriame kalbinote žymius žmones. Kaip gimė ši idėja?

Tai buvo kovido metai, kai visi sėdėjome namuose ir tai buvo pramoga. Podkastai buvo labai populiaru, žmonės dėl jų buvo tiesiog išprotėję. Pagalvojau, kodėl gi ne? Žinojau, kad sugebėsiu tai. Be to, tai neatima daug laiko, ypač kai tai yra „vieno žmogaus šou.“ Tuo tikrai mėgavausi, bet tai buvo kovido laikotarpis ir tai dabar yra praeitis.

Ar pasiilgstate laikų, kai žaidėte krepšinį profesionaliai?

Ne visai. Supraskite teisingai – esu palaimintas ir dėkingas Dievui, kad turėjau ilgą krepšininko karjerą ir galėjau krepšinį profesionaliai žaisti 14 metų. Žinoma, aš mielai vėl būčiau jaunas ir žaisčiau NBA lygoje, nes dabar žaidėjai uždirba įspūdingas sumas (juokiasi). Bet esu laimingas dabartiniame gyvenimo etape ir savo antroje karjeroje.

REKLAMA

Kaip palaikote savo sportinę formą?

Žinoma, turiu savo sportą rutiną. Atlieku pratimus, pamokau savo sūnų žaisti krepšinio. Bet daugiau krepšinio aikštėje nesivaržau. Sportuoju, tačiau tai darau dėl sveikatos priežasčių.

Kas jums šiuo metu suteikia daugiausiai motyvacijos ir įkvėpimo?

Tai geras klausimas. Dabar didžiausia motyvacija yra mano šeima. Dabar galiu skirti jiems daugiau laiko nei žaisdamas krepšinį profesionaliai.

Mano vyriausias sūnus mėgsta žaisti krepšinį ir svajoja būti profesionaliu atletu. Stengiamės jį ruošti ir nukreipti teisinga linkme. Žaisdamas krepšinį pasiekiau daug puikių dalykų, o dabar padedu siekti svajonių ir tikslų savo žmonai ir vaikams. Stengiuosi palaikyti šeimos narius jų kasdienėje veikloje ir padėti atskleisti jų potencialą.  

Kokia būtų jūsų žinutė „Neptūno“ gerbėjams ir visiems Lietuvos krepšinio mėgėjams?

Pirmyn, „Neptūnas“! Labai vertinu tuos pusantrų metų, kuriuos teko praleisti Klaipėdoje. Su malonumu prisimenu komandos narius, trenerius, vadybą, sirgalius, bendruomenę. Visi man buvote labai geri ir malonūs. Kaip ir sakiau, Lietuvoje vyrauja viena didžiausių krepšinio kultūrų ir esu dėkingas, kad galėjau visa tai patirti.

LKL ir NBA čempionato rungtynes jums patogiu metu galite stebėti „Go3“ televizijoje.

Standings provided by Sofascore

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų