„Prezidentas pažymi, kad kibernetinės atakos dažnai yra platesnių hibridinių išpuolių scenarijų atskiros dalys. Todėl antradienio riaušės prie Seimo, neramumai užsieniečių apgyvendinimo vietoje, paaiškėjusi kibernetinė ataka prieš Užsienio reikalų ministeriją turėtų būti įvertinti platesniame kontekste. Nelaukiant tyrimo išvadų, Prezidentas ragina nedelsiant taisyti informacinių sistemų saugumo spragas, stiprinti viešo ir privataus sektoriaus atsparumą kibernetiniams išpuoliams“, – rašoma prezidentūros atsiųstame komentare tv3.lt.
G. Nausėdos teigimu, tam tikri požymiai rodo, kad kibernetinio išpuolio metu prieš (URM) buvo nutekinta slapta informacija. Kol kas nėra aišku, koks buvo šio išpuolio mastas, tačiau internetinėje erdvėje jau pasirodė tariamas pavogtų duomenų pardavėjo pranešimas, kuriame yra pateikti ir kelių URM dokumentų pavyzdžiai.
„Vyksta tyrimas, be jokios abejonės, mes įvertinsime tą žalą, kurią padarė ši kibernetinė ataka. Tačiau yra tam tikrų požymių, kurie rodo, kad tam tikra informacija nutekėjo. Ir tai yra informacija su grifu „slaptai“, – ketvirtadienį interviu delfi.lt teigė šalies vadovas.
G. Nausėdos teigimu, nutekėjusi informacija „gali padaryti didelės žalos pirmiausia sąjungininkų atžvilgiu“.
„Bet tai yra potenciali žala, kurios šiuo metu aš dar negaliu viešai atskleisti“, – sakė prezidentas.
Kiek anksčiau šalies vadovo patarėja Asta Skaisgirytė LRT radijui pareiškė turinti informacijos apie iš URM pavogus dokumentus.
„Per daug sutapimų, kad jie būtų atsitiktiniai“, – teigė ji, komentuodama kibernetinę ataką prieš ministeriją, riaušes prie Seimo ir neramumus Rūdninkuose.
URM trečiadienį paskelbė fiksavusi bandymą įvykdyti informacinę-kibernetinę ataką, o apie tai informavusi atsakingas institucijas.
„Užsienio reikalų ministerija informacijos, kuri paskleista viešumoje, tikrumo patvirtinti negali, todėl nekomentuos. Vertiname tai kaip nedraugiškų šalių informacinę ataką“, – rašoma pranešime spaudai.