Slovakijoje tęsiasi atvirasis Europos biatlono čempionatas, kuriame penktadienį vyko vyrų 10 km sprinto lenktynės.

Auksą iškovojo patyręs prancūzas Antoninas Guigonnat – jis numušė visus 10 taikinių ir finišavo per 22 min. 51.9 sek. Už jo liko du norvegai – Johanas-Olavas Botnas (+14.5 sek., 2 baudos ratai) bei Isakas Frey (+16.7, 1). Nedaug iki medalio trūko latviui Andrejui Rastorgujevui, kuris užėmė 4-ą vietą (+25.5, 1) ir persekiojimo lenktynėse galės pakovoti dėl apdovanojimo.

Šį kartą geresniais rezultatais nei asmeninėse lenktynėse džiugino lietuviai. Vytautas Strolia finišavo 17-as (+1:05.8, 1), o Tomas Kaukėnas buvo 28-as (+1:26.6, 1). Jie ne tik rinko IBU taurės taškus, bet ir pateko į persekiojimo lenktynes.

Kitiems lietuviams sekėsi prasčiau: Maksimas Fominas finišavo 72-as (+2:27.2, 4), Jokūbas Mačkinė – 78-as (+2:45.4, 3), Linas Banys – 106-as (+3:40.1, 4), o Stepanas Terentjevas – 108-as (+3:48.2, 4). Iš 128 startavusių sportininkų finišavo 127.

Europos čempionatas yra įtrauktas į IBU taurės, o ne pasaulio taurės kalendorių, todėl jį, kaip įprasta, praleidžia daugelis geriausių biatlonininkių.

Bendroje IBU taurės įskaitoje lyderių trejetą toliau sudaro norvegai: J-O. Botnas (940 taškų), Matsas Oeverby (810) ir Martinas Nevlandas (732). V. Strolia (26) šoktelėjo į 93-ią vietą, T. Kaukėnas (13) su pirmaisiais taškais atsidūrė 108-oje vietoje, o Nikita Čigakas (12) nukrito į 110-ą poziciją.

Penktadienį čempionate dar vyks moterų 7,5 km sprinto lenktynės.