Kauno „Žalgirio“ ekipa pradėjo kontrolinių rungtynių ciklą prieš naująjį sezoną. Žalgiriečiai 87:88 (22:22, 24:22, 21:27, 20:17) nusileido Krasnodaro „Lokomotiv“.

„Žalgirio“ laukia dar ketverios draugiškos rungtynes, o oficialiai sezonas prasidės rugsėjo 20 d. Lietuvos krepšinio lygoje prieš Jovanos „CBet“.

Kauniečiai mačą pradėjo spurtu 7:0, o rungtynes atidarė įspūdinga Emmanuelio Mudiay ir Joffrey Lauvergne‘o ataka „žemė-oras“.

Vis tik labiausiai ne optimali forma pasimatė gynyboje. „Lokomotiv“ pirmuose dviejuose kėliniuose rinko daugiau nei 20 taškų, o po pertraukos įsiplieskė Errickas McCollumas.

Pastarasis per 10 minučių įsmeigė net 16 taškų ir žalgiriečiai atsilikinėjo 67:71. „Žalgirio“ gretose smaginosi E. Mudiay, kuris per 18 minučių žaidimo sumetė 13 taškų ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Prasidėjus lemiamam ketvirčiui, Rusijos klubas nutolo per 7 taškų atstumą, bet E. Mudiay ir Tyleris Cavanaugh ėmėsi darbo. Pastarasis po gerų kolegos perdavimų smeigė du tritaškius.

Žalgiriečiai likus 2 minutėms buvo įgiję ir 3 taškų pranašumą, bet „Lokomotiv“ nubaudė dviem tritaškiais iš eilės (83:86). E. Mudiay svarbiu metu prie baudų metimų linijos neklydo ir išlaikė intrigą. Kitoje pusėje Andrejus Martiukas nepataikė nė vienos, o tas pats E. Mudiay likus 11 sekundžių pataikė dvitaškį.

Vis tik po pertraukėlės E. McCollumas pataikė dvitaškį. Žalgiriečiams buvo likusios vos daugiau nei trys sekundės, bet desperatiškas E. Mudiay metimas tikslo nepasiekė.

„Žalgiris“: E. Mudiay 21 (7/13 dvit., 1/4 trit., 4/4 baud. met., 5 rez. perd., 3 per. kam., 0 kld., 22 naud. bal.), T. Cavanaugh 16 (4/6 trit.), Lukas Lekavičius 9, Joshas Nebo ir Joffrey Lauvergne'as po 8, Edgaras Ulanovas 7, Mantas Kalnietis 5, Nielsas Giffey ir Paulius Jankūnas po 4, Marekas Blaževičius 2 taškai.

„Lokomotiv“: E. McCollumas 23, Johnathanas Mosley 19, Stantonas Kiddas 15 taškų.