Glazge (Škotija) vykstančio 120-ojo pasaulio dviračių treko čempionato moterų eliminavimo rungtyje (atkrintamosios lenktynėse) sekmadienį panevėžietė Olivija Baleišytė, kurią treniruoja Dmitrij Leopold, iškovojo šeštą vietą. Tai – vienas geriausių Olivijos pasirodymų pasaulio čempionate per visą karjerą.

Pasaulio čempionės titulą apgynė dukart Europos čempionė belgė Lotte Kopecky. Sidabrą iškovojo Europos vicečempionė prancūzė Valentine Fortin, o bronzą trečius metus iš eilės – amerikietė Jennifer Valente. Ketvirta buvo praėjusių metų pasaulio ir 2020 m. Europos vicečempionė italė Rachele Barbieri, o penkta – 2020 m. Europos čempionė britė Elinor Barker.

„Ikiolimpinis pasaulio čempionatas ir esu šešta pasaulyje. Labai smagu, nes aukščiau manęs – tik labai pajėgios varžovės“, – iškart po lenktynių komentavo O. Baleišytė.

Eliminavimo rungtyje dalyvavo 23 dviratininkės iš tiek pat šalių. Olivija 2021 m. pasaulio pirmenybių eliminavime buvo penkta (aukščiausia vieta karjeroje), o pernai šioje rungtyje užėmė 12-ą vietą.

O. Baleišytė trečiadienį dalyvaus olimpinėje rungtyje omniume (daugiakovėje).