Liepos 18-ąją „Teleloto“ žaidime 375-is tūkstančius eurų laimėjęs vilnietis arba sostinės svečias dingęs lyg į vandenį. Į lošimus organizuojančią bendrovę nė nepaskambino pasiteirauti, kur pinigus atsiimti. Nors žinia apie pradingusį turtuolį ar turtuolę per Lietuvą pasklido greitai, laimingasis vis neatsiranda. Ne tokie laimingi tautiečiai svarsto, kad žmogus bilietą galėjo paprasčiausiai išmesti arba užmiršti jį pirkęs. „Turbūt pametė bilietą arba jis nežino, kad laimėjo, o gal jo ir paties, neduok Dieve, nėra. Gali būti daug priežasčių“, – spėlioja praeivis.
Pradingėlis apvalios sumos dar neprarado, mat piniginius prizus galima atsiimti per 60 kalendorinių dienų. Taigi praturtėti dar spėtų „Olifėjoje“ apsireiškęs iki rugsėjo 20-osios, tačiau laikas eina.
Prarasti pinigai
Lietuvoje kaip ir daugelyje Europos Sąjungos valstybių mokesčius sumoka organizatoriai, tad laimėtojui išmokama visa laimėta suma. Jei laimėtojas taip ir nepasirodys, pinigai papildys sekantį aukso puodą. Loterijas organizuojančios bendrovės vadovai tikina, kad per visą „Teleloto“ istoriją tokio didelio laimėjimo neatsiėmė tik vienas žaidėjas. Prieš ketverius metus tautietis prarado apie 100 tūkstančių eurų.
„Teisminiu būdu galima kreiptis ir aiškintis. Nors Lietuvoje buvę, kad ateitų pavėlavę, bet tie, kurie per tam tikrą laiką neatsiima, yra buvę“, – sako verslininkas Donatas Kazlauskas.
Lietuviai gana azartiški – kiekvieną savaitę nuperka beveik milijoną įvairių loterijų bilietų. Visgi pasigirti dideliais laimėjimais gali retas. O daugelis prisipažįsta, kad fortūnos per ilgus metus už uodegos nepagavę išvis liovėsi bandę.
„Profesionalių žaidėjų Lietuvoje tikrai nėra, tačiau yra mėgėjų, kurie dažniau žaidžia, taigi dažniau ir laimi. Yra tokių, kurie dažnai mūsų ofise apsilanko atsiimti didesnių laimėjimų“, – sako verslininkas Donatas Kazlauskas.
Didžiausias laimėjimas Lietuvoje užfiksuotas prieš keletą metų. Kaunietis laimėjo net septynis milijonus eurų. Visgi užsienyje piniginiai prizai kur kas įspūdingesni. Štai praėjusią savaitę amerikietė susižėrė 758 milijonus dolerių. Tiesa, amerikiečiai dažniau nei lietuviai prizus ir pamiršta. Skaičiuojama, kad pernai net 114 žmonių galėjo tapti milijonieriais, bet pinigų taip ir neatsiėmė.