REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
6
Gabrielė Urbonaitė-Geleibra (nuotr. asm. archyvo)

Muzikiniame projekte „X faktorius“ išgarsėjusi buvusi grupės „Golden age“ narė, dalyvavusi realybės šou „Didysis šou burbulas“ – Gabrielė Urbonaitė-Geleibra.

6

Muzikiniame projekte „X faktorius“ išgarsėjusi buvusi grupės „Golden age“ narė, dalyvavusi realybės šou „Didysis šou burbulas“ – Gabrielė Urbonaitė-Geleibra.

REKLAMA

Ji šiuo metu su sužadėtiniu mylimuoju Roku nusprendė žiemą Lietuvoje išmainyti į šiltus kraštus, pasirinkdami Azijos žemyną Tailandą. Atlikėja su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais pasidalijo, kaip planuoja švęsti šventes, kokios šventinės nuotaikos sklando Tailande bei apie gautą malonią dovaną – bananų kekę ir vieną eurą.

Su kuo jums asocijuojasi Kalėdos? Ar Jums, tai viena svarbiausių švenčių?

Daugelis žmonių nesureikšmina Kalėdų, kiti atvirkščiai – kaip pamišę joms ruošiasi. Aš manau, jog esu kažkur per vidurį. Ši šventė man asocijuojasi su šeima, meile, ramybe ir gerumu. Tai puikus metas susikaupimui, savo vertybių pamąstymui, tikslų išsikėlimui ir laikui su šeima ir draugais.

Kaip švenčiate šią gražiausią metų šventę? Ne paslaptis jog šiemet planuojate sutikti ne Lietuvoje, o Tailande. Papasakokite kaip planuojate jas švęsti, juk ten net žiema nekvepia. 

REKLAMA
REKLAMA

Pačios tikriausios Kalėdos man būdavo kaime, pas močiutę su visa šeima. Jose nebūdavo pompastikos, o kaip tik – ramumas, nuoširdumas, susikaupimas ir tikrumas. Deja, močiutės jau nebėra tarp mūsų, o ir šventės karantino laikotarpiu visai kitokios: ne visada išeina susitikti su visa šeima. Šiemet Kalėdas švęsiu ne Lietuvoje, o Tailande ir dėl to jaučiuosi labai keistai. Pirmos mano Kalėdos, kai mane nuo draugų ir šeimos skiria daugiau nei 8000 km. Tailandas – Azijos žemyne, čia nėra daug krikščionių ir Kalėdos, atrodo, neturėtų būti švenčiamos. Tačiau kaip bebūtų jaučiasi Vakarų įtaka. Kavinėse vis dažniau atsiranda papuoštos eglutės, o lauke palmės yra padabintos eglutės formos lemputėmis. Net galima atrasti gėrimų su Kalėdų senelio atvaizdu. Kaip jas švęsiu čia – dar net negalvojau ir neplanavau. Bet tai tikrai bus po palme ir su +25 laipsniais šilumos.

REKLAMA

Ar jau spėjote pasidomėti kaip Tailande sutinka šventes Kalėdas ir Naujuosius metus? Kokių tradicijų laikosi?

Kalėdos nėra oficiali šventė Tailande, nes 90% dalis gyventojų yra budistai. Tačiau jie yra labai tolerantiški kitiems tikėjimams. Todėl galime matyti miestą papuoštą eglutėmis, o parduotuvių darbuotojus pasipuošusius kalėdinėmis kepurėmis. Kaip suprantu, Tailando gyventojai mėgsta švęsti šventes, tai Kalėdos jiems nėra svarbios, tačiau kitos šalys ją švenčia – ir jie mielai prie šios šventės prisijungia. Teko girdėti, jog Ayutthaya mieste drambliai yra aprengiami Kalėdų senelio kostiumais prieš nuvežant juos į mokyklas, kuriose jie dalina vaikams dovanas. Nauji metai – jau valstybinė šventė. Ją planuoju sutikti Bankoke. Tailande nauji metai yra švenčiami tris kartus – pirmą, kai gruodžio 31 išmuša vidurnaktis, antrą – Kinų naujųjų metų metu (sausį arba vasarį) ir balandį – kuomet jau yra Songkran, Tailandiečių naujieji metai. Tai tikrai nekantrauju čia sutikti naujus.

REKLAMA
REKLAMA

Be kokių patiekalų neįsivaizduojate šios šventės?

Visada ant Kūčių stalo būdavo kūčiukų ir silkės. Ir dabar supratau, jog nei vieno, nei antro tikrai nebus ant šių metų stalo. Teks improvizuoti. 

O dovanas labiau mėgstate dovanoti kitiems ar labiau jas gauti? Kokią esate mieliausią dovana gavusi, kuri iki šiol sukelia geriausius prisiminimus?

Labai mėgstu dovanoti dovanas ir taip parodyti žmogui dėmesį. Tiesa, manau, jog dovanos neturi būti brangios ar labai didelės. O atvirkščiai – mielos, praktiškos ar net suvalgomos. Sužinojusi, jog Kalėdas švęsiu ne Lietuvoje – jau iš anksto nupirkau ir supakavau šeimai dovanas. Draugams, kuriuos pavyko sutikti – taip pat perdaviau po mažą dovanėlę, o kitiems – siųsiu atvirutes su palinkėjimais. Mieliausia dovana – bananų kekė ir vienas euras. Buvo laikas, kai visur kaip užkandį su savimi nešiojausi bananus, o pirkdamasi second-hand parduotuvėse rasdavau viską, ko norėdavau už 1 eurą. Tai buvo be galo miela, kad draugai taip mane žinojo – kad nebūčiau hangry (angl. k. hungry + angry – kai nepavalgius tampi piktas) bananų kekė, o 1eur – kad nusipirkčiau ko noriu. Buvo labai juokinga ir miela.

Teksto autorė – praktiką atliekanti Ema Zenauskytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų