REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Buvęs JAV generolas Benas Hodgesas išreiškė abejonių dėl Vakarų sąjungininkų valios laimėti, kai kalbama apie paramą Ukrainai, besipriešinančiai Rusijos karinei invazijai.

Buvęs JAV generolas Benas Hodgesas išreiškė abejonių dėl Vakarų sąjungininkų valios laimėti, kai kalbama apie paramą Ukrainai, besipriešinančiai Rusijos karinei invazijai.

REKLAMA

2024 metai bus pramonės kovų metai, ketvirtadienį Bundesvero simpoziume apie naująjį Vokietijos gynybos planą sakė buvęs JAV pajėgų Europoje vadas.

B. Hodgesas sakė, kad dabar vyksta lenktynės, kas – Rusija ar Ukrainos sąjungininkės Vakaruose – sugebės greičiau pertvarkyti savo pramonę ir gaminti amuniciją.

„Rusai supranta, kad negali nugalėti Ukrainos. Ukraina dabar negali nugalėti Rusijos. Taigi tai yra varžybos, ar rusai pertvarkys savo pramonę ir gamins šaudmenis, ar mes, ir ar galime tai padaryti pakankamai greitai“, – sakė jis.

„Iš istorijos žinome, kad karas yra valios ir logistikos išbandymas. Akivaizdu, kad ukrainiečiai turi geresnę valią. O mes? Ar Berlynas, Vašingtonas, ar mes turime geresnę valią nei Kremlius? Šiuo metu nesu tuo tikras. Tai ir yra didžiausias pavojus, su kuriuo susiduriame“, – tęsė B. Hodgesas.

REKLAMA
REKLAMA

Jis priminė, kad jau 2018 metais ragino plėsti Vokietijos infrastruktūrą – greitkelius, tiltus ir geležinkelio bėgius – kad būtų galima greitai gabenti didelius kiekius sunkiosios ginkluotės sistemų ir tankų.

REKLAMA

Pasak jo, atgrasymas yra daugiau nei vien tik ginklai ir kariai. Būtinoji logistika turėtų funkcionuoti pagal taikos taisykles, jei valstybė norėtų ją panaudoti kaip atgrasymo priemonę, o Aljansas norėtų imtis šio veiksmo dar prieš ginkluotą konfliktą.

Neužtenka traukinių kariniam transportui, sakė B. Hodgesas.

Jo teigimu, Europa turi pajėgumų pervežti pusantros šarvuočių brigados. Tuo pat metu visuose gynybos planuose numatoma vienu metu Europoje pervežti aštuonias, devynias ar dešimt šarvuočių brigadų. Jis sakė, kad dėl šio trūkumo kaltas ne Vokietijos geležinkelių operatorius „Deutsche Bahn“, o vyriausybė.

„Vienintelis būdas užkirsti kelią karui – parodyti, kad esi jam pasirengęs. Tai žinome iš 5 000 metų istorijos“, – sakė B.Hodgesas. Jis paragino Vokietiją pripažinti pavojus ir proceso metu pasitaikančias klaidas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų