REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seime su šūksniais ir kandžiomis replikomis – opozicija boikotavo svarbų balsavimą dėl vaiko priežiūros išmokų. Chaosas kilo po to, kai vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė niekaip nerado laiko opozicijai atsakyti į klausimus apie migrantus. Bilotaitė teisinosi, jog jos darbotvarkė esą – itin užimta.

Seime su šūksniais ir kandžiomis replikomis – opozicija boikotavo svarbų balsavimą dėl vaiko priežiūros išmokų. Chaosas kilo po to, kai vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė niekaip nerado laiko opozicijai atsakyti į klausimus apie migrantus. Bilotaitė teisinosi, jog jos darbotvarkė esą – itin užimta.

REKLAMA

Seimas ruošiasi balsuoti dėl ypač svarbaus įstatymo, pagal jį 92 eurais didėtų vaiko priežiūros, motinystės ir tėvystės išmokos. Tačiau balsų vien įstatymą svarstyti Seimui nepakanka.

„Pritrūko vieno balso“, – paskelbė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Prieš balsavimą savo korteles ištraukė visa opozicija. Piktinamasi, kad vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė niekaip nesurado laiko susitikti ir pasikalbėti.

Po Konstitucinio Teismo išaiškinimo dėl nelegalų, Seimo opozicija ėmė diskutuoti, ar vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė neturėtų prisiimti atsakomybės dėl taikytos antikonstitucinės migrantų politikos.

REKLAMA
REKLAMA

„Gerbiami opozicijos atstovai, blokavimui aš vis dėlto linkėčiau pasirinkti kitus projektus, o ne tuos, kurie didina socialines išmokas“, – persigalvoti skatino konservatorius Jurgis Razma.

REKLAMA

„Gerbiamas Jurgi, ne mes blokuojame, o jūsų ministrė su tokiu elgesiu, kokį mes matome pastarąsias kelias dienas. O jūsų vadovybė pastarąsias kelias savaites, išvis“, – atrėžė darbietis Andrius Mazuronis.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė gynėsi dar nemačiusi opozicijos klausimų.  

„Šiandien aš klausimų dar nemačiau, klausimai turėtų būti pateikiami pagal mūsų statutą raštu“, – tikino A. Bilotaitė.

Tačiau opozicija prašė ministrės ateiti pasikalbėti be iš anksto paruoštų atsakymų.

„Gerbiama ministre, mes, visa opozicija, jus kvietėme į susitikimą ir jūs atsisakėte“, –  tikino demokratė Laima Nagienė.

REKLAMA
REKLAMA

„Kas čia dabar vyksta per procesai?“ – nuostabos neslėpė vidaus reikalų ministrė.

Įtampa Seimo posėdžių salėje kilo toliau. Opozicija nori su ministre diskutuoti gyvai.

„Dar kartą kviečiame visų opozicinių frakcijų vardu šiandien 13:00, pietų pertraukos metu, atvykti į Konstitucijos salę, dabar žodį suteiks, pasakykit, kad sutinkate“, – susitikti kvietė A. Mazuronis.

„Aš labai prašau pagarbos. Nes ministrai turi įtemptą darbotvarkę, turi daugybę klausimų, ir tikrai prašome pagarbos organizuojant įvairiausius formatus. Pas mane pietų pertraukos irgi nebūna, norėčiau atkreipti dėmesį“, – susierzinusi atsakė A. Bilotaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Demokratų frakcijos seniūną Algirdą Butkevičių toks atsakymas šokiravo.

„Per ilgą politiko darbo praktiką, neatsimenu, kad būtume gavę tokį atsakymą. Ačiū“, – sakė jis.

Opozicija nesupranta, kaip ministras negeba atsakyti klausimų turintiems Seimo nariams.

„Matyt, ministrė užsimiršusi, vis dar jaučiasi lyg dalyvaudama grožio konkursuose, kuriuose dalyvaudavo. O ne einant į ministrės pareigas. Kas yra labai blogai“, – situaciją vertino A. Mazuronis.

Pykčiai ir nesutarimai gerokai atsiliepia ir valdančiųjų reitingams. Gegužę Vyriausybę greičiausiai teigiamai vertino 21 procentas apklaustųjų, o štai tiktai teigiamai – vos du procentai apklaustų gyventojų.

REKLAMA

„Vertina greičiau teigiamai nei neigiamai, tai toks, sakykime, gailesčio gestas tie 20 procentų. Tai čia matyt yra jų rinkėjai“, – spėjo „valstietis“ Aurelijus Veryga.

Trumpai tariant – neigiamai Vyriausybę vertina 3 iš 4 žmonių.

„Hmm.. Gerai“, – Vyriausybės darbą įvertino kalbinta moteris.  

„Aš manau, kad per daug arogancijos yra, ypač premjerės veide. Kažkaip paprastas žmogus anksčiau atrodė“, – teigė gatvėje kalbintas vyras.

„Vyriausybės nepopuliarios, politikai nepopuliarūs, tačiau būti nepopuliariausiu reikia ypatingų pastangų“, – tvirtino politologas Kęstutis Girnius.

Pasak politologo, tai yra žemiausi Vyriausybės reitingai per visą jos vadovavimo laikotarpį.

„Jie tikrai yra labai žemai ir dėl labai gerų priežasčių. Jie tikrai užsidirbo, kad žmonės jais būtų ryškiai ir ženkliai nepatenkinti“, – sakė politologas.

REKLAMA

Gyventojų apklausa dėl partijų ir Vyriausybės reitingų buvo atlikta antroje gegužės pusėje. Tuo metu čekiukų skandalas Lietuvos savivaldybėse buvo nesenai prasidėjęs.

Skandalai dar nepurtė trijų šios Vyriausybės ministrų. Premjerė Ingrida Šimonytė dar negrasino Vyriausybės pasitraukimu ir pirmalaikiais Seimo rinkimais.

„Neaišku, kaip rinkėjai dar suvirškins valdančiųjų ir premjerės Ingridos Šimonytės bandymą sulįsti atgal į tą dantų pastos tūbelę“, – teigė apžvalgininkas Tadas Ignatavičius.

Politologas K. Girnius taip pat neabejoja, kad būsimi Vyriausybės reitingai gali būti dar blogesni nei dabartiniai. Esą viso to buvo galima išvengti, jei Šimonytė būtų paleidusius į čekiukų skandalą įklimpusius ministrus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ministras nėra baudžiauninkas. Jis nėra koks nors samdomas tarnas, kurio kelionę į Ameriką užmokėjo koks nors turtingas britų lordas ir tas žmogus turi dar trejus metus atidirbti“, – kalbėjo politologas.  

Tiesa, krito visų partijų reitingai.

„Visi įklimpo, tik, galbūt, skirtingai reagavo“, – patikino T. Ignatavičius.

Reitingų lentelėje vis dar lyderiauja socialdemokratai su beveik 15 proc. rinkėjų palaikymu. Antroje vietoje – konservatoriai su 9 proc. rinkėjų palaikymu, per mėnesį praradę net 4 proc. rinkėjų. Trečioje vietoje – valstiečiai, besivejantys konservatorius su beveik 9 proc. rinkėjų palaikymu. Lentelės apačioje – Laisvės partija ir Darbo partija. Už šias partijas balsuotų beveik 4 proc. apklaustųjų.

Daugiau detalių ieškokite TV3 žinių reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

tv3.lt

Laisvė tvarto ožkoms ir pedozoo bandai.
Nutrija ar kiaunė?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų