• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Romas Ruškys

Su rudeniu atslenka ir rūpestis, kaip ekonomiškiau, patogiau apšildyti savo būstą. Prireikus pagalbinio šilumos šaltinio, dažniausiai dairomasi į elektrinius radiatorius.

REKLAMA
REKLAMA

Kol nėra didesnių šalčių, labiau apsimoka dalį patalpų šildyti tepaliniu radiatoriumi nei deginti kurą individualaus namo katilinėje. Visų patalpų rudenį šildyti dar ilgokai nereikia, nes mėgstame miegoti vėsiai. Bet po dienos darbų norisi grįžti į šiltesnę patalpą.

REKLAMA

Dažną neramina tai, kad brangsta elektra, bet brangsta viskas, kuras – taip pat. Tačiau atėjus šalčiams, teks šildyti visą namą, antraip patalpos pradės pelyti, įsimes grybas.

Renkantis tepalinį radiatorių svarbu išsirinkti ekonomiškiausią modelį. Didesnis elektrinių radiatorių pasirinkimas specializuotuose prekybos centruose. Tepaliniai šildytuvai – vieni tinkamiausių patalpoms papildomai šildyti. Jų paviršius pernelyg neįkaista, todėl prietaisai saugūs, be to, nedegina oro kaip šiluminiai ventiliatoriai ar konvektoriai. Ir kaina prieinama. 60 kv. m patalpai tinka septynių sekcijų 2 000 W galingumo šildytuvas. Tepaliniuose radiatoriuose yra laikmatis, kuriuo galima nustatyti veikimo laiką visai savaitei. Kiekvienai savaitės dienai yra atskiras mygtukas.

REKLAMA
REKLAMA

Programuojami prietaisai saugesni, padeda taupyti elektros energiją. Be to, juose yra karšto ir šalto oro ventiliatoriai, valdomi atskiru mygtuku. Šaltas oras įtraukiamas per groteles priekinėje plokštėje, o pageidaujamos temperatūros karštas oras paskleidžiamas per apatinę šios plokštės dalį. Palyginti didelį plotą šildantis ir ventiliuojantis radiatorius gali būti naudojamas ne vien gyvenamosiose, bet ir kitokios paskirties patalpose. Tepalinių radiatorių pasiūla – didelė. Visi jie pagaminti taip, kad negadintų net ištaigingo interjero.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jau praėjo laikas, kai šie prietaisai atliko tik šildymo funkciją. Tačiau naudojant naujoves reikia turėti tam tikrų žinių ir būti atidiems. Kai kurios šeimininkės skundžiasi, kad radiatorius prastai šildo. Dėl to dažnai būna kaltas jų įprotis ant prietaiso džiauti šlapius drabužius, rankšluosčius, pašluostes. Bet kokios uždangos trikdo prietaiso kaitimą ir gali sukelti gaisrą.

Per arti televizoriaus pastatytas radiatorius ilgainiui taip pat gali sugesti (nuotolis turi būti ne mažesnis kaip 1 m). Pasitaiko ir kitokių eksploatavimo klaidų. Tad, įsigijus šildytuvą, kaip ir bet kurį kitą elektrinį prietaisą, pirmiausia būtina atidžiai perskaityti instrukciją. Pavojinga į elektros tinklą iškart įjungti kelis buitinius elektrinius šildytuvus, nes perkraunama elektros instaliacija, kaista laidai, gali įvykti trumpas jungimas. Elektrinius šildymo prietaisus reikia statyti ant nedegaus paviršiaus, toliau nuo užuolaidų ir baldų, ant jų nepalikti padžiautų daiktų. Išeinant iš namų elektrinius šildymo prietaisus būtina išjungti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų