14
Vitorijos „Baskonia“ – Maskvos CSKA 88:90 (nuotr. SCANPIX)

Maskvos CSKA – antroji Eurolygos finalo ketverto dalyvė. Rusai svečiuose 90:88 (22:24, 21:20, 29:26, 18:18) nugalėjo Vitorijos „Baskonia“ (Ispanija) ir seriją laimėjo 3:0.

14

Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai, pirmavę 7:2 (3 minutė). Tada „Baskonia“ laimėjo atkarpą 7:0 ir persvėrė rezultatą savo naudai (9:7 – 4 min.).

Po permainingo pirmojo ketvirčio pirmavo Vitorijos komanda – 24:22. Ji 11-ąją minutę buvo priekyje 29:22. Po kelių minučių pirmaujanti ekipa pasikeitė – minimalų pranašumą turėjo CSKA (31:30 – 14 min.).

Atkakli ir permaininga kova tęsėsi iki ketvirtojo kėlinio. Tada atrodė, kad CSKA problemų neturės – 38-ąją minutę komandas pirmąkart skyrė dviženklė riba (84:74).

„Baskonia“ nesudėjo ginklų ir, daugiausia Shane’o Larkino pastangomis, priartėjo dvitaškio atstumu – 88:90. Tada grubiai suklydo CSKA lyderiai – Nando de Colo ir Milošas Teodosičius. Vitorijos komanda gavo šansą laimėti arba išplėšti pratęsimą, bet S. Larkino tritaškis ir Adamo Hangos dvitaškis buvo blokuoti.

Šeimininkai po varžovų krepšiu atkovojo 17 kamuolių.

„Baskonia“: Tornike Shengelia 19 (7 atkovoti kamuoliai), Chase’as Budingeris 15 (5/8 dvitaškių, 8 atk. kam.), Adamas Hanga 13 (6 atk. kam., 5 išprovokuotos pražangos, 5 klaidos), Shane’as Larkinas 13 (5 rezultatyvūs perdavimai), Jaka Blazičius 10.

CSKA: Cory Higginsas 21 (7/13 dvit., 7 išpr. praž.), Nando de Colo 15 (5 rez. perd., 5 išpr. praž., 7 kl.), Milošas Teodosičius 13 (6/6 baudų), Aaronas Jacksonas 10.

CSKA seriją laimėjo 3:0. Rusai pirmosiose dvejose rungtynėse Maskvoje pranašumą įrodė 98:90 ir 84:82.

Rusai (22 pergalės / 8 pralaimėjimai) reguliariajame sezone buvo antri, „Baskonia“ (17/13) – septinta.

Ispanai dėl pralaimėjimo ketvirtifinalyje gali kaltinti save. Vitorijos krepšininkai paskutinėse reguliariojo sezono rungtynėse namie 79:84 nusileido Kauno „Žalgiriui“, kuriam mačas nieko nebelėmė. Po šios nesėkmės „Baskonia“ nusirito į septintąją vietą ir žaidė su CSKA.