Stambulo „Fenerbahce“ tapo pirmąja Eurolygos finalo ketverto dalyve. Turkai trečiosiose ketvirtfinalio rungtynėse namie 79:61 (18:17, 19:13, 15:12, 27:19) sudorojo Atėnų „Panathinaikos“ ir seriją laimėjo „sausai“ – 3:0.

Šeimininkai rungtynes pradėjo rimtai nusiteikę ir pirmavo 6:0 (2 minutė). Graikai kėlinio viduryje persvėrė rezultatą (12:11). Vis dėlto, ketvirtį laimėjo „Fenerbahce“ – 18:17.

Stambulo krepšininkai antrajame kėlinyje atsiliko 25:26, bet sužaidė atkarpą 8:0 ir atitrūko (32:26 – 16 min.).

„Fenerbahce“ itin užtikrintai rungtyniavo po pertraukos. Šeimininkai, užpylę „Panathinaikos“ tritaškiais, buvo įgiję ir 23 taškų persvarą (69:46 – 35 min.).

Turkijos ekipa pataikė 10 dvitaškių iš 20 (50 procentų) ir 13 tritaškių iš 27 (48 proc.). „Fenerbahce“ kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 38:22. Šeimininkams kojos nepakišo ir 18 klaidų. „Panathinaikos“ prarado 10 kamuolių.

„Fenerbahce“: Bobby Dixonas 13, Jamesas Nunnally 12, Ekpe Udoh 10 (6/8 baudų, 10 atkovotų kamuolių, 5 išprovokuotos pražangos), Bogdanas Bogdanovičius 10 (8 atk. kam., 7 klaidos), Nikola Kaliničius 10, Luigi Datome 10.

„Panathinaikos“: K. C. Riversas 16, Chris Singletonas 12 (6 išpr. praž., 5 atk. kam.).

Stambulo komanda serijojoje triumfavo 3:0. Ji prieš tai laimėjo dvejas rungtynes Atėnuose – 71:58 ir 80:75.

„Fenerbahce“ į finalo ketvertą pateko nepaisant to, kad „Panathinaikos“ reguliariajame sezone užėmė aukštesnę turnyro lentelės vietą. Stambulo komanda (18 pergalių / 12 pralaimėjimų) buvo penkta, Atėnų (19/11) – ketvirta.