Šakių „Vyčio“ komanda tiesiausiu keliu žengė į Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalį. Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai namie 85:83 (16:26, 24:20, 25:14, 20:23) nugalėjo Joniškio „Delikatesą“ ir aštuntfinalio seriją laimėjo 3:0.

Ketvirtfinalyje „Vytis“ susitiks su „Telšių“ komanda.

Rungtynės prasidėjo labai apylygiai ir pirmajame kėlinyje komandos žengė koja kojon (8:8), tačiau netrukus po truputį „Delikatesas“ ėmė tolti – 17:12. Nerijaus Barausko ir Manto Kadzevičiaus surengto spurto dėka svečiai atitrūko 23:14, o pirmam ketvirčiui pasibaigus ekipas skyrė jau dviženklis taškų skaičius – 26:16.

Po pertraukėlės „Delikatesas“ vėl ėmė tolti (30:16), bet tada sekė gera Pauliaus Beliavičiaus atkarpa, po kurios skirtumas gerokai apmažėjo – 34:40. Gediminas Maceina ir P.Beliavičius dar labiau priartino „Vytį“ prie varžovų (38:40) ir po antrojo ketvirčio „Vytis“ atsiliko 40:46.

Po didžiosios pertraukos „Vytis“ buvo dar aktyvesnis, o P.Beliavičius siautėjo neįtikėtinai, šaudė vieną tritaškį po kito, o šakiškiai kvėpavo varžovams į nugaras – 52:54.

Kapitono baudos metimas rezultatą persvėrė (58:57) ir dar keli taiklūs šakiškių šūviai skirtumą padidino – 61:57. „Delikatesas“ bandė grąžinti padidinti intrigą (65:67), tačiau „Vytis“ dominavo su P.Beliavičiumi priešakyje – 70:65. Ketvirčiui dar neįpusėjus P.Beliavičius buvo pelnęs 33 taškus ir smeigęs 8 tritaškius, o gerai jam talkino ir Gytis Radzevičius su 17 taškų.

Nepaisant gero Tado Pažėros žaidimo, „Vytis“ užtikrintai judėjo link pergalės, tikslą pasiekdavo ir tolimi metimai, ir baudos – 81:73. Per mažiau nei dvi likusias minutes Joniškio komanda siekė kažką pakeisti (77:83), tačiau pražangų taktika leisdavo „Vyčiui“ saugoti persvarą. Svečiai neišnaudojo atakos, keli bandymai buvo netikslūs ir tik iš trečio karto metimas pasiekė tikslą – 80:83. Likus 6 sekundėms buvo prasižengta prieš Gediminą Maceiną, kuris pataikė baudos metimus, bet netrukus tolimą metimą šovė T.Pažėra – 83:85. Vis tik liko tik pora sekundės dalių, o išsimetus kamuolį jį sugavo „Vytis“, taip laimėjęs mačą.

Kapitonas pakartojo asmeninį rezultatyvumo rekordą NKL ir pasiekė naudingumo rekordą.

„Vytis“: P.Beliavičius 33 (8/14 trit., 37 n.b.), G.Radzevičius 20, E.Jezukevičius 10, G.Maceina 8, Sh.Jacksonas ir A.Jankaitis (9 atk. kam.) – po 6.

„Delikatesas“: T.Pažėra 27, Ž.Petraitis 16, N.Barauskas 14, G.Žalalis 11.