Vienuoliktą kartą istorijoje ir šeštą kartą iš eilės Vilniaus „Žalgiris“ iškovojo Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurę. Finale Klaipėdoje vilniečiai 2:0 privertė pasiduoti Marijampolės „Sūduvą“.

Dvikovos eigą „Žalgirio“ naudai pakreipė legionieriaus iš Serbijos Andrija Kaludžerovičiaus taiklus smūgis galva antrojo kėlinio viduryje. Paskutinėmis minutėmis 11 metrų baudinį realizavo Mantas Kuklys.

Rungtynes komandos pradėjo atsargiu žaidimu ir neišsiskyrė pavojingais smūgiais. Pirmą šansą 16 min. turėjo Tomas Radzinevičius, tačiau atšokusį kamuolį baudos aikštelėje pasiuntė pro šalį. Po dviejų minučių greta virpsto kitoje aikštės pusėje smūgiavo Donovanas Slijngardas. „Sūduva“ atsakė Andro Švrljugos smūgiu šalia vartų.

Didžiąją pirmo kėlinio dalį iniciatyvą turėjo „Žalgiris“, tačiau „Sūduva“ užtikrintai gynėsi. Arčiausiai tikslo pirmajame kėlinyje buvo Vytautas Lukša – likus minutei iki pertraukos jo iš eigos smūgiuotą kamuolį atmušė vartininkas Ivanas Kardumas.

Po pertraukos žaidimas pernelyg nesikeitė – „Sūduva“ labiau rūpinosi savo vartų saugumu. „Žalgiris“ pora kartų pabandė laimę iš toli, tačiau netiksliai. Visgi kėlinio viduryje vilniečiams pavyko išsiveržti į priekį pozicinėje atakoje. Po S. Mikoliūno perdavimo iš krašto aukštai pašokęs Andrija Kaludžerovičius galva nukreipė kamuolį į vartų kampą.

„Sūduva“ suaktyvino savo atakas, tačiau Predrago Pavlovičiaus galva muštas kamuolys skriejo šalia vartų. Iš baudos aikštelės prieigų netiksliai smūgiavo po keitimo į aikštę išbėgęs Leonidas Akulininas. 86 min. pavojingai iš krašto smūgiavo „žalgirietis“ Vytautas Lukša, kamuoly skriejo tiesiai į vartininką.

Geriausią šansą išplėšti pratęsimą „Sūduva“ turėjo 88 min., kai uždirbo baudos smūgį dešiniajame krašte. Tačiau po perdavimo į baudos aikštelę Algis Jankauskas galva mušė šiek tiek virš skersinio. Netrukus A. Jankauskas po incidento užsidirbo raudoną kortelę.

Dar du „Sūduvos“ žaidėjai - Marius Činikas ir Vaidas Slavickas – buvo pašalinti per pridėtinį laiką po į Marijampolės ekipos vartus skirto 11 metrų baudinio. M. Činikas neleistinai sustabdė Elivelto ir baudinį realizavo M. Kuklys. Netrukus nuaidėjo rungtynių pabaigą skelbiantis švilpukas ir „Žalgiris“ triumfavo.

Geriausių rungtynių žaidėjo prizą iš Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko rankų atsiemė "Žalgirio" saugas Slavko Blagojevičius.

Preliminari rungtynių statistika

Marijampolės „Sūduva“ – Vilniaus „Žalgiris“ 0:2 (0:0)

Klaipėdos miesto stadionas, 1254 žiūrovai

Teisėjas – Sergejus Slyva (Kaunas)

Įvarčiai: 64 min. Andrija Kaludjerovič, 90+3 min. Mantas Kuklys („Žalgiris“) Įspėti: 28 min. Andro Švrljuga, 37 min. Tomas Radzinevičius, 40 min. Predrag Pavlovič („Sūduva“); 62 min. Mamadou Mbodj („Žalgiris“). Pašalinti: 90 min. Algis Jankauskas, 90+3 min. Marius Činikas ir Vaidas Slavickas („Sūduva“).

„Sūduva“: Ivan Kardum, Vaidas Slavickas, Algis Jankauskas, Darius Isoda, Marius Činikas, Povilas Leimonas, Ernestas Veliulis (68 min. Eligijus Jankauskas), Andro Švrljuga (72 min. Leonid Akulinin), Paulius Janušauskas, Predrag Pavlovič (81 min. Admir Kecap), Tomas Radzinevičius. Atsargoje: Martynas Matuzas, Nervin Jamak, Markas Kardokas, Domantas Antanavičius.

„Žalgiris“: Armantas Vitkauskas, Donovan Slijngard, LinasKlimavičius, Mamadou Mbodj, Egidijus Vaitkūnas, Vytautas Lukša, Slavko Blagojevič, Bahrudin Atajič (59 min. Matija Ljujič), Mantas Kuklys, Saulius Mikoliūnas (85 min. Elivelto), Andrija Kaludjerovič (90 min. Linas Pilibaitis). Atsargoje: Saulius Klevinskas, Marin Matoš, Jorge Chula.