Lietuvos vicečempionas Klaipėdos “Neptūnas” iškovojo pirmąjį šio sezono trofėjų - Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) garbės prezidento, šalies krepšinio legendos Vlado Garasto taurę. „Neptūnas“ už nugaros paliko dvi Rusijos ekipas - Saratovo „Avtodor“ ir Krasnojarsko „Jenisej“ bei Vilniaus „Lietuvos rytą“.

Būtent sekmadienį „Neptūno“ iškovota pergalė rezultatu 82:68 prieš „Lietuvos rytą“ ir lėmė Klaipėdos ekipos triumfą. Šiuo laimėjimu „Neptūnas“ dar kartą perrašė savo klubo istoriją – pirmą kartą per penkerius tarptautinio Vlado Garasto taurės turnyro metus užkopė ant aukščiausiojo prizininkų pakylos laiptelio.

Pasak klaipėdiečių pranešimo, šeimininkai pirmąjį kėlinį laimėjo 21:16, o antrojo kėlinio pradžioje po Tado Klimavičiaus prasiveržimo su bauda ir komandos kapitono Martyno Mažeikos tritaškio klaipėdiečių pranašumas išaugo iki dviženklio – 27:16.

Dar po kelių sėkmingų neptūniečių atakų skirtumas šoktelėjo ir iki 20 taškų - 38:18. Visgi iki didžiosios pertraukos vilniečiai sugebėjo sušvelninti rezulttą iki 11 taškų – 35:46.

Trečiąjį kėlinį „Neptūnas“ pradėjo dviem iš eilės taikliais Vytauto Šarakausko tritaškiais ir vėl leido savo sirgaliams pajusti džiaugsmo emocijų bangą - 52:35.

Prieš lemiamą ketvirtį „Neptūnas“ dar buvo per saugų atstumą (65:52) ir pergalės iš rankų jau nebepaleido.

Klaipėdiečių gretose šiame mače nežaidė traumas patyrę Jimmy'is Baronas ir Arnas Butkevičius.

25 taškus nugalėtojams pelnė Martynas Mažeika, 15 – Tadas Klimavičius, 9 – Mindaugas Girdžiūnas, po 8 – Jerai'us Grantas bei Vytautas Šarakauskas.

17 taškų į nugalėtojų krepšį įmetė Davidas Loganas, po 14 – Drew Gordonas ir Kennethas Kadji, 8 – Rokas Giedraitis.

Neptūniečiai pirmose Vlado Garasto taurės turnyro rungtynėse 30 taškų skirtumu (101:71) sutriuškino Saratovo „Avtodor“ ekipą, tačiau antrajame mače paskutinę akimirką (89:91) nusileido Krasnojarsko „Jenisej“ krepšininkams.

„Lietuvos rytas“ iki rungtynių su „Neptūnu“ žingsniavo pergalingai – 81:69 įveikė „Jenisej“ ir 89:76 nugalėjo „Avtodor“.

V. Garasto taurės turnyras vyko jau penktus metus. 2014 metais jis buvo skirtas "Neptūno" klubo 50-mečiui. Šiemet turnyras skiriamas legendinio Lietuvos lakūno Stepono Dariaus 120-osioms gimimo metinėms paminėti.

Tai buvo paskutinė „Neptūno“ repeticija prieš rugsėjo 21 dieną (trečiadienį) prasidėsiantį 2016-2017 metų Lietuvos krepšinio lygos ("Tete-a-Tete Casino-LKL") sezoną. Būtent LKL atidarymo rungtynės vyks Klaipėdoje – „Neptūnas“ (18.30 val.) „Švyturio“ arenoje varžysis su Prienų-Birštono „Vytautu“.