Pergale 2016–2017 metų UEFA Europos lygos futbolo turnyro sezoną pradėjo Lietuvos A lygos lyderis „Trakų“ klubas, ketvirtadienį pirmosiose pirmojo atrankos etapo rungtynėse namuose 2:1 (0:1) įveikęs Talino „JK Nomme Kalju“ (Estija) vienuolikę.

Aikštės šeimininkai jau 6 minutė atsilikinėjo po to, kai 11 metrų baudinį tiksliai realizavo Hidetoshi Wakui.

Po įvartį nugalėtojams antrajame kėlinyje pelnė Nerijus Valskis (69 min.) ir Davidas Aršakianas (78 min.).

Atsakomasis susitikimas Taline bus žaidžiamas liepos 7-ąją.

Deja, nesėkmę pirmosiose rungtynėse savo aikštėje patyrė praėjusio sezono bronzos medalininkas Klaipėdos „Atlantas“, 0:2 (0:0) pralaimėjęs daugkartinei Suomijos čempionei Helsinkio HJK komandai.

Pirmajame kėlinyje uostamiesčio futbolininkus į priekį galėjo išvesti Abdoulas Sylla, tačiau jis 18 min. nerealizavo 11 metrų baudinio.

Abu įvarčius į šeimininkų vartus įmušė Alfredo Morelosas (53 ir 85 min.).

Atsakomoji dvikova Suomijoje vyks po savaitės.

Marijampolės „Sūduvos“ komanda pirmąsias šio turnyro rungtynes svečiuose žaidžia su Herningo „FC Midtjylland“ (Danija) klubu.