1976-siais Čekoslovakija laimėjo Europos čempionatą. Po 40-ties metų Slovakija pirmą kartą žais Europos čempionate kaip nepriklausoma valstybė. Kad šios komandos nurašyti negalima, slovakai įrodė atrankos turnyre įveikdami pačią Ispaniją.

Pirmi trys Slovakijos bandymai patekti į senojo žemyno pirmenybes baigėsi nesėkmingai. Visuose atrankos turnyruose jie liko treti.

Marekas Hamšikas yra išskiriamas kaip Slovakijos rinktinės lyderis. „Napoli“ komandoje rungtyniaujantis saugas praėjusiame „Serie A“ čempionate įmušė 6 įvarčius ir atliko net 11 rezultatyvių perdavimų bei visas 38-ias žaistas rungtynes pradėjo startinėje sudėtyje, o „Napoli“ užėmė antrąją vietą Italijos čempionate.

Kitas Slovakijos rinktinės veidas – Martinas Skrtelis. Ne patį geriausią sezoną „Liverpool“ gretose sužaidęs gynėjas ir rinktinės kapitonas vis tiek bus pagrindinis ramstis gynybos grandyje.

Komandos treneris Janas Kozakas – 62-jų buvęs futbolininkas, savo laiku atstovavęs ir Čekoslovokijos rinktinei.

Atrankos turnyro C grupėje antrąją vietą užėmę slovakai į priekį praleido tik Ispanijos rinktinę. Rezultatyviausias slovakų gretose buvo minėtasis M. Hamšikas, pelnęs 5 įvarčius.

Europos čempionato B grupėje slovakams skersai kelio stos Rusijos, Anglijos ir Velso rinktinės.