Antradienį sužaista vienuolika tarpvalstybinių kontrolinių futbolo rungtynių, kuriose repetuoja įvairių žemynų pirmenybėms besirengiančios komandos.

Netikėtas rezultatas užfiksuotas Augsburge, kur aikštės šeimininkė pasaulio čempionė Vokietijos rinktinė 1:3 (1:2) pralaimėjo būsimai Lietuvos vienuolikės varžovei 2018 metų pasaulio pirmenybių atrankoje Slovakijos komandai.

Šeimininkai pirmavo po tikslaus Mario Gomezo (13 min.) smūgio nuo 11 metrų žymos, tačiau dar iki pertraukos po Mareko Hamšiko (41 min.) ir Michalo Džurišo (44 min.) įvarčių slovakai išsiveržė į priekį 2:1, o jų sensacingą pergalę užtvirtino Jurajaus Kuckos (52 min.) įvartis.

Nutraukė rungtynes dėl liūties

Rungtynes prieš pertrauką teko nutraukti, nes užklupusi audra ir gausus lietus vertė ieškotis prieglobsčio. Dvikovą teisėjas leido tęsti praėjus 37 minutėms.

„Kad pertrauka taip ilgai tęstųsi, dar niekada neteko patirti. Aikštėje nebuvo saugu žaidėjams, dėkui Dievui, nieko nenutiko. Prireikė laiko, kol pripratome prie tokios šlapios dangos. Apie kombinacinį žaidimą galėjome pamiršti, - kalbėjo Vokietijos rinktinės strategas Joachimas Lowas. – Iš jaunų žaidėjų galima buvo daug ko tikėtis. Nepamirštime dar spaudimo, kurį jie patyrė.“

Treneris teigė, kad antradienį išbrauks iš 27 rinktinės žaidėjų sąrašo keturis futbolininkus. Su atrinktais žaidėjais vokiečiai šeštadienį turės paskutinę repeticiją prieš Europos čempionatą su Vengrijos nacionaline ekipa.

Kurioziškai J. Kučkos smūgiuotą kamuolį tarp kojų praleidęs Vokietijos rinktinės vartininkas Marc-Andre ter Stegenas kaltino nepalankias oro sąlygas: „Nemačiau per lietų kamuolio, tačiau žinoma, tai mano klaida. Tai mane piktina. Jei nepiktintų, būtų blogai.“

Abi komandos ruošiasi jau birželio 10 dieną Prancūzijoje prasidedančiam Europos čempionatui. Jame Vokietijos rinktinės varžovėmis C grupėje bus Šiaurės Airijos, Lenkijos ir Ukrainos komandos, o Slovakijos futbolininkai B grupėje žais su Anglija, Rusija ir Velsu.

Kitos prie Senojo žemyno pirmenybių favoričių priskiriamos vienuolikės iškovojo pergales – čempionės titulą ginsianti Ispanijos rinktinė Austrijoje 3:1 (2:1) nugalėjo Bosnijos ir Hercegovinos ekipą, o vicečempionai Italijos futbolininkai Maltoje 1:0 (0:0) įveikė Škotijos komandą.