23
„Juventus“ – „Lietuvos rytas“ (nuotr. Fotodiena/Pauliaus Peleckio)

Antrosios LKL mažojo finalo rungtynės buvo ne ką mažiau įtemptos nei pirmosios. Vis dėlto, antrąją pergalę iš eilės, rezultatu 78:83, sėkmingiau sužaidęs lemiamą ketvirtį, iškovojo Vilniaus „Lietuvos rytas“, kuris serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2:0 ir tašką serijoje galės padėti jau trečiadienį sostinėje.

23

Pirmąsias penkias pirmojo kėlinio minutes komandos žaidė taškas į tašką, o „Lietuvos rytas“ buvo priekyje 13:10. Antroji kėlinio pusė sėkmingesnė buvo vilniečiams, kurie spurtavo ir kėlinį užbaigė pirmaudami 13:22.

Antrąjį kėlinį „Juventus“ pradėjo taikliu dvitaškiu, o kitos atakos metu A. Lapeta užsidirbo nesportinę pražangą, po kurios sostinės ekipos persvara sumažėjo iki keturių taškų. Tada apsigynę uteniškiai surengė ataką, kurią bloku stabdė A. Gudaitis, tačiau C. Lewisas įkrovė kamuolį iš viršaus. 10:22 atsilikinėję „Juventus“ išlygino rezultatą 22:22. Kėlinį uteniškiai užbaigė taikliu tritaškiu su sirena, o švieslentėje degė rezultatas 33:35 vilniečių naudai. Tai buvo pirmasis Utenos komandos taiklus tolimas metimas po 9 iš eilės netikslių bandymų. „Lietuvos ryto“ komandoje visu gražumu atsiskleidė K. Lavrinovičius, kuris per du kėlinius sumetė 13 taškų. „Juventus“ ekipoje prieš pertrauką geriausiai žaidė 8 taškus pelnęs C. Lewisas, po 7 buvo įmetę E. Dimša ir S. Butterfieldas.

Trečiasis kėlinys prasidėjo A. Urbučio šou: tritaškis, dėjimas su A. Lapetos pražanga ir net 8 taškai ketvirčio pradžioje. Sužaidus pusę trečiojo kėlinio „Juventus“ buvo priekyje 46:43. Uteniškiai buvo įgiję ir 10-ties taškų persvarą, tačiau „Lietuvos rytas“ aiškiai parodė, kad pabėgti neleis ir greitai dviženklis pranašumas buvo tik gražus prisiminimas Utenos „Juventus“ komandai. Iki didžiosios pertraukos vos 1 tritaškį iš 10 pataikę uteniškiai, trečiajame kėlinyje smeigė 6 iš 7. Vis dėlto, „Lietuvos ryto“ krepšininkai kėlinį užbaigė sėkmingiau ir prieš lemiamą rungtynių dalį turėjo 1 taško persvarą 60:61.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Juventus“ susirinko greitas 5 komandines pražangas, todėl vilniečiai dažnai baudė varžovus nuo baudų metimo linijos, o uteniškiams krepšys pirmas penkias minutes buvo tarsi užrištas, o sostinės ekipa pirmavo 64:70. Nesėkminga „Juventus“ kėlinio pradžia tęsėsi ir likus žaisti 3 minutes vilniečiai pirmavo jau 10 taškų, tačiau Utenos klubas pasiduoti neketino ir sumažino skirtumą iki 5 taškų. Vis dėlto, laiko ir sėkmės pritrūkę uteniškiai pralaimėjo, o „Lietuvos rytas“ turi šansą seriją užbaigti ir bronzos medalius iškovoti jau kitose rungtynėse namuose.

Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo komandos kapitonas A. Kavaliauskas, kuris pelnė 16 taškų ir atkovojo 5 kamuolius. Jam geriausiai talkino K. Lavrinovičius, įmetęs 13 taškų, 9 pelnė G. Orelikas, o po 8 pridėjo K. Brownas (6 rezultatyvūs perdavimai) ir A. Juškevičius (4 rezultatyvūs perdavimai).

Utenos „Juventus“ komandoje puikiai pasirodė C. Lewisas, pelnęs 19 taškų, atkovojęs 7 kamuolius ir atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus. Jam geriausiai talkino L. Samėnas, pelnęs 14 taškų. 12 taškų pelnė ir 4 kamuolius atkovojo S. Kulvietis, po 11 pridėjo A. Urbutis (7 atkovoti kamuoliai) ir S. Butterfieldas (5 atkovoti kamuoliai).