Krematoriumo Kėdainiuose atidarymas (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Dačkaus)

Krematoriumo Kėdainiuose atidarymas (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Dačkaus)

Vievio seniūnijos gyventojai ir nekilnojamojo turto ten turintys savininkai įnirtingai priešinasi planui kaimynystėje statyti krematoriumą, tačiau Elektrėnų savivaldybės vadovai pabrėžia, kad žmonių veiksmai tik kuriam laikui atitolins šias statybas, rašo "Lietuvos žinios".

Elektrėnų meras Kęstutis Vaitukaitis tvirtina, kad krematoriumą siekiančiai statyti įmonei "Ligamis" jau yra išnuomotas žemės sklypas netoli greitkelio Vilnius-Kaunas, greta Vievio ir Bliūduko ežerų.

"Tikėjomės greitos statybų pradžios, tačiau sulaukėme žmonių pasipriešinimo. Jie nenori, kad kaimynystėje, šalia įsigytų žemės plotų, veiktų krematoriumas", - sakė meras. Krematoriumo statybų pražią, pasak Elektrėnų vadovo, taip pat nukėlė bylinėjimaisi su besiribojančių sklypų savininkais dėl savivaldybės sprendimo teritorijos paskirtį pakeisti iš bendrosios į komercinę.

Vietos bendruomenių atstovai jau surinko bent 1,3 tūkst. krematoriumui besipriešinančių gyventojų parašų, kurie tikina, kad krematoriumas ne tik kels nemalonius jausmus aplinkiniams, bet ir padidins eismo srautus, sumažins nekilnojamojo turto kainą.

Šiuo metu Lietuvoje mirusiųjų palaikai kremuojami vieninteliame Kėdainių krematoriume. Galimybės statyti krematoriumą pastaruoju metu svarstomos ir Vilniuje.

REKLAMA

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Aktualijos

  „Lietuvos energija“ (nuotr. Fotodiena.lt)
  Milžiniškos vertės „Lietuvos energijos“ projektas – teisėsaugos akiratyje atsidūriusių verslininkų rankose 2016.09.27 20:00 Pernai nutarusi atnaujinti IT sistemas ir viešąjį pirkimą paskelbusi AB „Lietuvos energija“ džiaugiasi pagaliau išsirinkę įmonių konsorciumą, kuri turėtų atlikti darbus. Vis dėlto, šis net 18,8 mln. Eur vertės konkursas strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčiai bendrovei gali atsirūgti, mat aiškėja, kad vienos ...
  NATO (nuotr. SCANPIX)
  ES gynybos problema – ne štabų trūkumas 2016.09.27 19:19 Europos Sąjungos (ES) gynybos problema yra politinės valios stygius, o ne štabų trūkumas, sako neformaliame ES gynybos ministrų susitikime dalyvavęs Krašto apsaugos ministerijos pareigūnas Saulius Gasiūnas. „Priežastis, kodėl mes taip sunkiai tas kovines grupes įdarbiname ir taip sunkiai planuojame operacijas, yra ...
  Baltijos jūros pakrantė (nuotr. Fotodiena.lt)
  Nykstantys Klaipėdos paplūdimiai pradėti maitinti smėliu (1) 2016.09.27 19:08 Tūkstančiai kubinių metrų smėlio išgaunami valant uosto prieigas ir plukdomi Girulių link. Tačiau mokslininkai įspėja, kad vien tokių kosmetinių papildymų norint išsaugoti Lietuvos paplūdimius nepakaks. Štai tokį vaizdą pastarosiomis dienomis gali išvysti vaikštinėjantys Girulių ar Melnragės paplūdimiuose: puikiai nuo ...
  Mokytojų mitingas Vilniuje (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Žinia mokytojams: ilgalaikė algų kėlimo programa nuo sausio neprasidės 2016.09.27 18:49 Darbo grupei antradienį bandant pakoreguoti Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties projektą, ministrė Audronė Pitrėnienė sakė, kad ilgalaikė pedagogų darbo užmokesčio didinimo programa nestartuos nuo 2017 metų sausio. „Aš manau, kad programos startas ir neturi būti sausį.
  V. Antonovas (nuotr. SCANPIX)
  Kirtis V.Antonovui: Maskvoje atmestas prašymas apriboti turto perleidimą 2016.09.27 18:15 Maskvos arbitražo teismas atmetė buvusio didžiausio bankrutavusio banko „Snoras“ akcininko Vladimiro Antonovo prašymą uždrausti perleisti ar registruoti nekilnojamąjį turtą, kuris buvo hipoteka įkeistas bankui. V.Antonovas, kuris yra pateikęs teismui 40 mlrd.
  Pasidalink savo emocija! Ką tau reiškia „ŽALGIRIS“?
  ĮKELTI


  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Antradienis, 2016 m. rugsėjo 27 d.
  Alytus
  +7
  -
  Kaunas
  +7
  -
  Vilnius
  +6
  -
  Panevėžys
  +7
  -
  Klaipėda
  +8
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +7
  2.2 m/s
  Utena
  +7
  -

  Vilnius

  weather value Mostly cloudy
  +6
  weather value Mostly cloudy
  Toks jausmas lyg būtų +6

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų