Krematoriumo Kėdainiuose atidarymas (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Dačkaus)

Krematoriumo Kėdainiuose atidarymas (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Dačkaus)

Vievio seniūnijos gyventojai ir nekilnojamojo turto ten turintys savininkai įnirtingai priešinasi planui kaimynystėje statyti krematoriumą, tačiau Elektrėnų savivaldybės vadovai pabrėžia, kad žmonių veiksmai tik kuriam laikui atitolins šias statybas, rašo "Lietuvos žinios".

Elektrėnų meras Kęstutis Vaitukaitis tvirtina, kad krematoriumą siekiančiai statyti įmonei "Ligamis" jau yra išnuomotas žemės sklypas netoli greitkelio Vilnius-Kaunas, greta Vievio ir Bliūduko ežerų.

"Tikėjomės greitos statybų pradžios, tačiau sulaukėme žmonių pasipriešinimo. Jie nenori, kad kaimynystėje, šalia įsigytų žemės plotų, veiktų krematoriumas", - sakė meras. Krematoriumo statybų pražią, pasak Elektrėnų vadovo, taip pat nukėlė bylinėjimaisi su besiribojančių sklypų savininkais dėl savivaldybės sprendimo teritorijos paskirtį pakeisti iš bendrosios į komercinę.

Vietos bendruomenių atstovai jau surinko bent 1,3 tūkst. krematoriumui besipriešinančių gyventojų parašų, kurie tikina, kad krematoriumas ne tik kels nemalonius jausmus aplinkiniams, bet ir padidins eismo srautus, sumažins nekilnojamojo turto kainą.

Šiuo metu Lietuvoje mirusiųjų palaikai kremuojami vieninteliame Kėdainių krematoriume. Galimybės statyti krematoriumą pastaruoju metu svarstomos ir Vilniuje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Aktualijos

  Asociatyvi nuotrauka (nuotr. SCANPIX)
  Apie incidentą pranešęs opozicionierius: Astravo AE saugumą užtikrintų jos uždarymas 2016.07.26 21:55 Vienintelis būdas išspręsti Astravo atominės elektrinės (AE) saugumo problemas - uždaryti šį projektą, interviu BNS sako Baltarusijos opozicinės Jungtinės piliečių partijos atstovas ir aršus Astravo jėgainės kritikas Nikolajus Ulasevičius. Šis politikas pirmasis socialiniuose tinkluose paskelbė informaciją apie dar vieną ...
  Sinanas Uzunas savo kebabinėje Vilniuje (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Kebabinę Vilniuje turintis turkas aplankė tėvynę: galvojau, kad mirsiu 2016.07.26 21:26 Turkas Sinanas Uzunas (Sinan Uzun)Lietuvoje gyvena jau šešerius metus. Ir jam čia patinka. Sako, kuo toliau, tuo žmonės jį maloniau priima, geriau pažįsta, o ir kreivų žvilgsnių, žinant kai kurių lietuvių įtarumą musulmonams, pasitaiko vis mažiau. Sinanas sako, kad jo vaikai augs Lietuvoje – čia, pasak jo, geriau nei ...
  Gauja nusikaltimams ruošėsi rimtai (nuotr. TV3)
  Žemaitijoje nutrauktas žiaurios plėšikų gaujos siautėjimas 2016.07.26 21:13  Policijai pagaliau įkliuvo keturi ilgai siautėję plėšikai, nuo kurių žiaurumo kentėjo tiek parduotuvės, tiek ir apylinkių gyventojai. Kretingos rajone gyvenusios trys 73-ejų, 78-erių ir 81-erių seserys buvo ne tik apiplėštos, bet ir žiauriai sumuštos. Nelaukti svečiai į sodybą atklydo vidurdienį. „Duris atidariau ...
  Po krušos (nuotr. TV3)
  Gamtos šėlsmas: baisi kruša nusiaubė Baisogalą 2016.07.26 20:35 Ši vasara tikrai negaili staigmenų. Ir tikrai ne visos jos malonios. Štai Baisiogalos gyventojai negalėjo patikėti savo akimis – iš dangaus krito kone kiaušinio dydžio ledo gabalai. Kai kruša baigėsi, žmonės savo akimis negalėjo patikėti, kas darėsi daržuose, soduose ir laukuose. Stichija baisogališkius paliko ir be ...
  Rosatom (nuotr. SCANPIX)
  Energetikos ekspertas: dėl Astravo AE incidento turi atsakyti ir Baltarusija, ir Rusija 2016.07.26 20:10 Baltarusijos Energetikos ministerijai pripažinus, kad netoli Lietuvos statant Astravo atominę elektrinę (AE) buvo susidariusi „neeilinė situacija“, branduolinės energetikos ekspertas teigia, kad įvyko rimtas incidentas ir neatmeta, kad jėgainei reikės gaminti naują reaktoriaus korpusą.

  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Antradienis, 2016 m. liepos 26 d.
  Alytus
  +16
  -
  Kaunas
  +14
  -
  Vilnius
  +16
  -
  Panevėžys
  +16
  -
  Klaipėda
  +16
  -
  Šiauliai
  +14
  -
  Utena
  +16
  -

  Vilnius

  weather value Partly cloudy
  +16
  weather value Partly cloudy
  Toks jausmas lyg būtų +16

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų