Krematoriumo Kėdainiuose atidarymas (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Dačkaus)

Krematoriumo Kėdainiuose atidarymas (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Dačkaus)

Vievio seniūnijos gyventojai ir nekilnojamojo turto ten turintys savininkai įnirtingai priešinasi planui kaimynystėje statyti krematoriumą, tačiau Elektrėnų savivaldybės vadovai pabrėžia, kad žmonių veiksmai tik kuriam laikui atitolins šias statybas, rašo "Lietuvos žinios".

Elektrėnų meras Kęstutis Vaitukaitis tvirtina, kad krematoriumą siekiančiai statyti įmonei "Ligamis" jau yra išnuomotas žemės sklypas netoli greitkelio Vilnius-Kaunas, greta Vievio ir Bliūduko ežerų.

"Tikėjomės greitos statybų pradžios, tačiau sulaukėme žmonių pasipriešinimo. Jie nenori, kad kaimynystėje, šalia įsigytų žemės plotų, veiktų krematoriumas", - sakė meras. Krematoriumo statybų pražią, pasak Elektrėnų vadovo, taip pat nukėlė bylinėjimaisi su besiribojančių sklypų savininkais dėl savivaldybės sprendimo teritorijos paskirtį pakeisti iš bendrosios į komercinę.

Vietos bendruomenių atstovai jau surinko bent 1,3 tūkst. krematoriumui besipriešinančių gyventojų parašų, kurie tikina, kad krematoriumas ne tik kels nemalonius jausmus aplinkiniams, bet ir padidins eismo srautus, sumažins nekilnojamojo turto kainą.

Šiuo metu Lietuvoje mirusiųjų palaikai kremuojami vieninteliame Kėdainių krematoriume. Galimybės statyti krematoriumą pastaruoju metu svarstomos ir Vilniuje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Aktualijos

  Irake (nuotr. SCANPIX)
  Į Iraką bus siunčiama Lietuvos karinių instruktorių 2016.06.29 22:40 Iki 30 Lietuvos karinių instruktorių bus siunčiami į Iraką, kur Jungtinių Valstijų vadovaujama koalicija kovoja su „Islamo valstybės“ grupuote. Seimas trečiadienį priėmė tai numatantį nutarimą. Už jį balsavo 66 parlamentarai, nė vienas nebuvo prieš, trys susilaikė. Lietuvos kariai dalyvaus tarptautinėje operacijoje ...
  Lietuviai, atsidūrę Stambulo pragare (nuotr. TV3)
  Terorizmo pragarą Turkijoje patyrė ir žinomi lietuviai Sugrįžusių tautiečių komentarai 2016.06.29 22:15 Mirtininkų teroristų sudrebintame Atatiurko oro uoste naktį nuo pasaulio atskirtas praleido ir lietuvių krešpininkas Šarūnas Vasiliauskas su žmona. Juos, Atatiurko oro uoste nusileidusius po medaus mėnesio Maldyvuose, pasitiko šokiruojanti naujiena apie žudynes. Teroro išvengti vos pavyko ir kitam vestuves atšokusiam ...
  Šaltkalvis (nuotr. Fotodiena.lt)
  Seimo palaiminta „Sodros“ reforma: esminiai pakeitimai gyventojams 2016.06.29 20:10 Seimas trečiadienį pritarė socialinio draudimo reformai, numatančiai „Sodros“ įmokų lubas, naują pensijų skaičiavimo būdą, didėjantį savarankiškai dirbančių asmenų socialinį draudimą, didėjančias motinystės, tėvystės, vaiko priežiūros išmokas ir kitas naujoves.
  Poilsiautojai prie Žaliųjų ežerų
  Orai smogs be gailesčio: termometro stulpelis kils virš 30 laipsnių 2016.06.29 18:45 Artimiausią naktį Lietuvoje numatomas nepastovus debesuotumas. Ciklono plukdomi lietaus debesys į šalies padangę smelksis iš vakarų, todėl pajūris, vakariniai šalies rajonai lietaus gali sulaukti jau vakare. Vėliau krituliai persiris per Žemaitiją, pasieks Vidurio Lietuvą. Nelis, atrodo, tiktai šalies rytuose. Rytoj ...
  Studentai (nuotr. Fotolia.com)
  Naujas Mokslo ir studijų įstatymas: įtvirtintos studijos valstybės užsakymu 2016.06.29 18:01 Seimas trečiadienį priėmė naujos redakcijos Mokslo ir studijų įstatymą, kuris įtvirtina studijas valstybės užsakymu, nustato minimalius reikalavimus visiems stojantiesiems į aukštąsias mokyklas ir leidžia vykdyti trejų metų bakalauro studijas. Už naujos redakcijos įstatymą balsavo 67, keturi buvo prieš, 31 parlamentaras ...

  Naujausios TV3 Žinios

  Tikkurila namai  Tvarkaraščiai
  Rezultatai
  Lentelės

  EURO 2016

  Ket 06-30 Lenkija 22 : 00 Portugalija
  Pen 07-01 Velsas 22 : 00 Belgija
  Šeš 07-02 Vokietija 22 : 00 Italija
  Sek 07-03 Prancūzija 22 : 00 Islandija
  • Iki Lietuvos himno giedojimo liko
  Studijuok 2016
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Trečiadienis, 2016 m. birželio 29 d.
  Alytus
  +17
  -
  Kaunas
  +16
  -
  Vilnius
  +15
  -
  Panevėžys
  +16
  -
  Klaipėda
  +16
  -
  Šiauliai
  +15
  2.2 m/s
  Utena
  +14
  -

  Vilnius

  weather value Mostly clear
  +15
  weather value Mostly clear
  Toks jausmas lyg būtų +15


  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
 • Oras Lietuvos žemėlapyje
  Trečiadienis, 2016 m. birželio 29 d.
  Alytus
  +17
  -
  Kaunas
  +16
  -
  Vilnius
  +15
  -
  Panevėžys
  +16
  -
  Klaipėda
  +16
  -
  Šiauliai
  +15
  2.2 m/s
  Utena
  +14
  -

  Vilnius

  weather value Mostly clear
  +15
  weather value Mostly clear
  Toks jausmas lyg būtų +15
  Į viršų