Donaldas Trumpas (nuotr. SCANPIX)

Donaldas Trumpas (nuotr. SCANPIX)

JAV respublikonų kandidatu į prezidentus siekiantis tapti nekilnojamojo turto magnatas Donaldas Trumpas negali vadintis krikščioniu, pasakė ketvirtadienį popiežius Pranciškus, milijardieriui pareiškus, kad reikia tverti tvorą migrantams užkirsti kelią iš Meksikos į Jungtines Valstijas.

„Kiekvienas, kas jis bebūtų, jeigu nori statyti sienas, o ne tiltus, nėra krikščionis“, – sakė popiežius žurnalistams, grįždamas iš kelionių po Meksiką, atsakydamas į prašymą pakomentuoti D.Trumpo nusiteikimą prieš migrantus.

„Balsuos, nebalsuos, aš nesikišu. Aš tik sakau, jeigu jis taip kalba, tas žmogus nėra krikščionis“, – pažymėjo Pranciškus.

Šias pastabas D.Trumpas nedelsdamas pasmerkė ir pareiškė, kad jos yra „negarbingos“.

JAV magnatas išgarsėjo savo tvirtinimais, kad Meksika siunčia nusikaltėlius ir prievartautojus į JAV, o praėjusią savaitę apkaltino popiežių, kad šis pasienyje su JAV mišias aukojo, Meksikos vadžios paprašytas.

„Negi esu Meksikos vyriausybės įrankis? Palieku jums patiems spręsti, žmonėms spręsti“, – sakė Pranciškus.

REKLAMA

Daugybė Centrinės Amerikos gyventojų išvyksta iš savo skurdžių ir didelio nusikalstamumo krečiamų šalių, kirsdami menkai kontroliuojamą Meksikos pietinę sieną su Gvatemala pakeliui į Jungtines Valstijas. Jų kelionė per Meksiką taip pat kupina pavojų, keliamų nusikalstamų gaujų, kurios tuos žmones apiplėšinėja, žudo arba priverstinai juos išnaudoja.

Kaip rodo oficiali statistika, tūkstančiai migrantų žuvo per pastaruosius du dešimtmečius, mėgindami kirsti svilinančią dykumą, per kurią eina JAV ir Meksikos siena.

„Neteisingumas tapo ypač opus jaunimui: jie yra patrankų mėsa, persekiojami ir patiriantys pavojų, kai tik mėgina ištrūkti iš smurto spiralės ir narkotikų pragaro. Taip pat yra daug moterų, iš kurių neteisingai buvo atimti jų gyvenimai“, – sakė Pranciškus mieste, kurį slegia gaujų karai ir neišaiškinti moterų nužudymai.

„Daugiau jokių mirčių. Jokio išnaudojimo. Dar yra laiko pasikeisti; dar yra laiko ištrūkti ir (pasinaudoti) galimybe; laiko maldauti Dievo gailestingumo“, – pridūrė jis.

D.Trumpas nori, kad JAV statytų naują įtvirtintą tvorą palei abiejų šalių sieną ir už tas statybas sumokėtų Meksika, ir sako,kad popiežius yra „labai politizuotas asmuo“.

REKLAMA

„Manau, jis nesupranta, kokių problemų kyla mūsų šaliai. Nežinau, ar jis supranta mūsų atviros sienos su Meksika pavojų“, – sakė milijardierius praėjusią savaitę televizijai „Fox Business“ apie popiežių.

Atsakydamas Vatikano atstovas Federico Lombardi pareiškė, kad popiežiaus misija nėra politinė, bet „nereikėtų stebėtis, kad ganytojiška ir dvasinė žinia sukelia politinių pasekmių“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (2)
  Komentuoti

  Užsienis

  ES politika (nuotr. Fotolia.com)
  Viešas kaltinimas: ES yra „nepajėgi“ 2016.10.21 21:07 Kanados prekybos ministrė Chrystia Freeland užsipuolė Europos Sąjungą, kad ši esą „nepajėgi“ pasiekti tarptautinį susitarimą, penktadienį žlugus deryboms dėl ES ir Kanados prekybinės sutarties, kuriai nepritarė vienas Belgijos regionų. „Man, Kanadai, atrodo akivaizdu, kad Europos Sąjunga dabar yra nepajėgi sudaryti ...
  Paskutinieji Clinton ir Trumpo debatai: keturi pagrindiniai momentai (nuotr. SCANPIX)
  Hillary Clinton ir Donaldas Trumpas vėl susirėmė: akistatos pabaiga nustebino visus 2016.10.21 20:51 Kol pasaulis diskutuoja apie trečius Hillary Clinton ir Donaldo Trumpo debatus, jie dalyvauja prašmatnioje labdaros vakarienėje Niujorke. Jos tikslas – ne tik paremti katalikiškas labdaros organizacijas, bet ir palikus nuošaly politinį susipriešinimą, žaismingai pajuokauti ir patraukti vienas kitą per dantį. „Hillary yra ...
  Kovos Irake (nuotr. SCANPIX)
  Džihadistų taikiniu tapo žurnalistas 2016.10.21 19:29 Irako Kirkuko mieste penktadienį, per saugumo pajėgų ir grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) kovotojų susirėmimus, džihadistų snaiperis nušovė irakiečių žurnalistą, pranešė policijos pareigūnai ir televizijos kanalas. Pasak Kirkuko policijos pulkininko, 30 metų Ahmedą Hajrą Oglo nušovė snaiperio paleista kulka, kuri jam ...
  Sirijos sukilėlių kontroliuojamoje Alepo dalyje subombarduota didžiausia ligoninė (nuotr. SCANPIX)
  Seniai nematyta situacija: Maskva pakluso pasaulio prašymams (1) 2016.10.21 18:06 Rusijos gynybos ministerija penktadienį paskelbė, kad pratęsiama „humanitarinė pauzė“ Alepe iki šeštadienio 16 val., jog civiliai ir ginkluoti sukilėliai galėtų saugiai išvykti iš miesto. „Jungtinių Tautų ir kitų tarptautinių organizacijų atstovų prašymu ir Rusijos prezidento sprendimu pratęsiama humanitarinė pauzė Alepo ...
  Užfiksuotas Rusijos karinės flotilės pasirodymas Lamanšo sąsiauryje (nuotr. YouTube)
  Užfiksuotas Rusijos karinės flotilės pasirodymas Lamanšo sąsiauryje Britų karinis laivynas „stebi kiekvieną Rusijos laivų žingsnį“ 2016.10.21 18:05 „BBC News“ paviešino vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas karinio laivyno plaukimas Lamanšo sąsiauriu spalio 21-osios rytą. Rusijos Šiaurės laivyno grupę sudaro lėktuvnešis „Admiral Kuznecov“, branduolines raketas galintis paleisti kreiseris „Piotr Velikij“, palydintys „Severomorsk“ ir „Viceadmiral Kulakov“ laivai, kiti ...


  Pasidalink savo emocija! Ką tau reiškia „ŽALGIRIS“?
  ĮKELTI

  +3

  Šiauliai

  +4

  Klaipėda

  +4

  Panevėžys

  +2

  Utena

  +5

  Kaunas

  +4

  Vilnius

  +5

  Alytus

  +4
  Vilnius
  2016-10-21 21:16
  Siųsk savo orų nuotrauką:
  SIŲSTI
  Nuotraukos autorius: Tomas

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų