Donaldas Trumpas (nuotr. SCANPIX)

Donaldas Trumpas (nuotr. SCANPIX)

JAV respublikonų kandidatu į prezidentus siekiantis tapti nekilnojamojo turto magnatas Donaldas Trumpas negali vadintis krikščioniu, pasakė ketvirtadienį popiežius Pranciškus, milijardieriui pareiškus, kad reikia tverti tvorą migrantams užkirsti kelią iš Meksikos į Jungtines Valstijas.

„Kiekvienas, kas jis bebūtų, jeigu nori statyti sienas, o ne tiltus, nėra krikščionis“, – sakė popiežius žurnalistams, grįždamas iš kelionių po Meksiką, atsakydamas į prašymą pakomentuoti D.Trumpo nusiteikimą prieš migrantus.

„Balsuos, nebalsuos, aš nesikišu. Aš tik sakau, jeigu jis taip kalba, tas žmogus nėra krikščionis“, – pažymėjo Pranciškus.

Šias pastabas D.Trumpas nedelsdamas pasmerkė ir pareiškė, kad jos yra „negarbingos“.

JAV magnatas išgarsėjo savo tvirtinimais, kad Meksika siunčia nusikaltėlius ir prievartautojus į JAV, o praėjusią savaitę apkaltino popiežių, kad šis pasienyje su JAV mišias aukojo, Meksikos vadžios paprašytas.

„Negi esu Meksikos vyriausybės įrankis? Palieku jums patiems spręsti, žmonėms spręsti“, – sakė Pranciškus.

Daugybė Centrinės Amerikos gyventojų išvyksta iš savo skurdžių ir didelio nusikalstamumo krečiamų šalių, kirsdami menkai kontroliuojamą Meksikos pietinę sieną su Gvatemala pakeliui į Jungtines Valstijas. Jų kelionė per Meksiką taip pat kupina pavojų, keliamų nusikalstamų gaujų, kurios tuos žmones apiplėšinėja, žudo arba priverstinai juos išnaudoja.

Kaip rodo oficiali statistika, tūkstančiai migrantų žuvo per pastaruosius du dešimtmečius, mėgindami kirsti svilinančią dykumą, per kurią eina JAV ir Meksikos siena.

„Neteisingumas tapo ypač opus jaunimui: jie yra patrankų mėsa, persekiojami ir patiriantys pavojų, kai tik mėgina ištrūkti iš smurto spiralės ir narkotikų pragaro. Taip pat yra daug moterų, iš kurių neteisingai buvo atimti jų gyvenimai“, – sakė Pranciškus mieste, kurį slegia gaujų karai ir neišaiškinti moterų nužudymai.

„Daugiau jokių mirčių. Jokio išnaudojimo. Dar yra laiko pasikeisti; dar yra laiko ištrūkti ir (pasinaudoti) galimybe; laiko maldauti Dievo gailestingumo“, – pridūrė jis.

D.Trumpas nori, kad JAV statytų naują įtvirtintą tvorą palei abiejų šalių sieną ir už tas statybas sumokėtų Meksika, ir sako,kad popiežius yra „labai politizuotas asmuo“.

„Manau, jis nesupranta, kokių problemų kyla mūsų šaliai. Nežinau, ar jis supranta mūsų atviros sienos su Meksika pavojų“, – sakė milijardierius praėjusią savaitę televizijai „Fox Business“ apie popiežių.

Atsakydamas Vatikano atstovas Federico Lombardi pareiškė, kad popiežiaus misija nėra politinė, bet „nereikėtų stebėtis, kad ganytojiška ir dvasinė žinia sukelia politinių pasekmių“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (2)
  Komentuoti

  Užsienis

  Karalienė Elizabeth II (nuotr. SCANPIX)
  Britų karalienė pajuokavo: aš vis dar gyva Slegia rūpesčiai dėl „Brexit“ 2016.06.28 09:35 „Aš vis dar gyva“, – pajuokavo britų karalienė Elizabeth II pirmadienį, kai jos buvo paklausta apie sveikatą per pirmus viešus renginius po Didžiosios Britanijos referendumo, kuriame buvo nubalsuota už šalies išstojimą iš Europos Sąjungos (ES). Tokia trumpa pastaba buvo pasakyta po kelių dramatiškų dienų, kai ...
  Recepas Tayyipas Erdoganas (nuotr. SCANPIX)
  Turkijos prezidento žingsnis užbaigti nesantaiką su Rusija 2016.06.28 07:29   Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pirmadienį pareiškė, kad jis viliasi „greito“ santykių su Rusija normalizavimo, po to, kai pareiškė apgailestavimą dėl vieno Maskvos karinio naikintuvo numušimo.   „Viliuosi, kad mes paliksime praeičiai dabartinę situaciją, kuri yra žalinga abiem šalims, ir ...
  Spalvų šventė Ukrainoje (nuotr. TV3)
  Ukrainoje gėrio pergalės prieš blogį šventė 2016.06.27 22:03 Dažai į orą – šventė prasideda. Jaunimas linksminasi Ukrainos sostinės Kijevo parke. Konflikto su Rusija purtomai šaliai šventė, pasak jos dalyvių, itin reikalinga užsimiršti. „Tai festivalis Holi. Aš čia pirmą kartą, bet čia velniškai linksma. Visi vieni kitus apmėto dažais – štai net dabar. Labai smagu“, - pasakoja ...
  Lėktuvą tūptis privertė pradėjęs byrėti variklis (nuotr. SCANPIX)
  Gedimas sukėlė gaisrą: lėktuvu skrido 241 žmonės 2016.06.27 19:26 Vaizdo įraše pamatysite, kaip liepsnoja keleivių pilnas Boeing lėktuvas. Taip kelionė baigėsi daugiau nei 200 keleivių Singapūre. Lėktuvui skriejant ore įvyko gedimas dešiniajame Boeingo variklyje, ir jis užsidegė. Galite tik įsivaizduoti kaip jautėsi keleiviai skrendantys lėktuvu iš kurio variklio veržiasi ugnies ir ...
  Homoseksualai (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Turkijoje homoseksualų paradas žlugo dėl terorizmo grėsmių (1) 2016.06.27 19:00 Apie tai, kad gėjų paradas Stambule atšaukiamas dėl teroro išpuolių grėsmės – miesto valdžia pranešė dar prieš savaitę. Turkijoje pastaruoju metu padažnėjo IS teroristų ir kurdų sukilėlių išpuolių, todėl mieste jau ir dabar padidintas saugumas ir patruliuoja gausios pareigūnų pajėgos. Beje, LGBT sulaukė ir ...

  Naujausios TV3 Žinios

  Tikkurila namai  Tvarkaraščiai
  Rezultatai
  Lentelės
  • Iki Lietuvos himno giedojimo liko
  Studijuok 2016
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Antradienis, 2016 m. birželio 28 d.
  Alytus
  +22
  2.2 m/s
  Kaunas
  +24
  -
  Vilnius
  +24
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +24
  -
  Klaipėda
  +21
  -
  Šiauliai
  +23
  -
  Utena
  +24
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Partly cloudy
  +24
  weather value Partly cloudy
  Toks jausmas lyg būtų +13


  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
 • Oras Lietuvos žemėlapyje
  Antradienis, 2016 m. birželio 28 d.
  Alytus
  +22
  2.2 m/s
  Kaunas
  +24
  -
  Vilnius
  +24
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +24
  -
  Klaipėda
  +21
  -
  Šiauliai
  +23
  -
  Utena
  +24
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Partly cloudy
  +24
  weather value Partly cloudy
  Toks jausmas lyg būtų +13
  Į viršų