Donaldas Trumpas (nuotr. SCANPIX)

Donaldas Trumpas (nuotr. SCANPIX)

JAV respublikonų kandidatu į prezidentus siekiantis tapti nekilnojamojo turto magnatas Donaldas Trumpas negali vadintis krikščioniu, pasakė ketvirtadienį popiežius Pranciškus, milijardieriui pareiškus, kad reikia tverti tvorą migrantams užkirsti kelią iš Meksikos į Jungtines Valstijas.

„Kiekvienas, kas jis bebūtų, jeigu nori statyti sienas, o ne tiltus, nėra krikščionis“, – sakė popiežius žurnalistams, grįždamas iš kelionių po Meksiką, atsakydamas į prašymą pakomentuoti D.Trumpo nusiteikimą prieš migrantus.

„Balsuos, nebalsuos, aš nesikišu. Aš tik sakau, jeigu jis taip kalba, tas žmogus nėra krikščionis“, – pažymėjo Pranciškus.

Šias pastabas D.Trumpas nedelsdamas pasmerkė ir pareiškė, kad jos yra „negarbingos“.

JAV magnatas išgarsėjo savo tvirtinimais, kad Meksika siunčia nusikaltėlius ir prievartautojus į JAV, o praėjusią savaitę apkaltino popiežių, kad šis pasienyje su JAV mišias aukojo, Meksikos vadžios paprašytas.

„Negi esu Meksikos vyriausybės įrankis? Palieku jums patiems spręsti, žmonėms spręsti“, – sakė Pranciškus.

REKLAMA

Daugybė Centrinės Amerikos gyventojų išvyksta iš savo skurdžių ir didelio nusikalstamumo krečiamų šalių, kirsdami menkai kontroliuojamą Meksikos pietinę sieną su Gvatemala pakeliui į Jungtines Valstijas. Jų kelionė per Meksiką taip pat kupina pavojų, keliamų nusikalstamų gaujų, kurios tuos žmones apiplėšinėja, žudo arba priverstinai juos išnaudoja.

Kaip rodo oficiali statistika, tūkstančiai migrantų žuvo per pastaruosius du dešimtmečius, mėgindami kirsti svilinančią dykumą, per kurią eina JAV ir Meksikos siena.

„Neteisingumas tapo ypač opus jaunimui: jie yra patrankų mėsa, persekiojami ir patiriantys pavojų, kai tik mėgina ištrūkti iš smurto spiralės ir narkotikų pragaro. Taip pat yra daug moterų, iš kurių neteisingai buvo atimti jų gyvenimai“, – sakė Pranciškus mieste, kurį slegia gaujų karai ir neišaiškinti moterų nužudymai.

„Daugiau jokių mirčių. Jokio išnaudojimo. Dar yra laiko pasikeisti; dar yra laiko ištrūkti ir (pasinaudoti) galimybe; laiko maldauti Dievo gailestingumo“, – pridūrė jis.

D.Trumpas nori, kad JAV statytų naują įtvirtintą tvorą palei abiejų šalių sieną ir už tas statybas sumokėtų Meksika, ir sako,kad popiežius yra „labai politizuotas asmuo“.

REKLAMA

„Manau, jis nesupranta, kokių problemų kyla mūsų šaliai. Nežinau, ar jis supranta mūsų atviros sienos su Meksika pavojų“, – sakė milijardierius praėjusią savaitę televizijai „Fox Business“ apie popiežių.

Atsakydamas Vatikano atstovas Federico Lombardi pareiškė, kad popiežiaus misija nėra politinė, bet „nereikėtų stebėtis, kad ganytojiška ir dvasinė žinia sukelia politinių pasekmių“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (2)
  Komentuoti

  Užsienis

  Žemės drebėjimas Italijoje nusinešė mažiausiai aštuonių užsieniečių gyvybių (nuotr. SCANPIX)
  Tarp tragedijos aukų Italijoje ir užsieniečiai 2016.08.26 07:10 Mažiausiai aštuoni užsieniečiai yra tarp 250 žmonių, žuvusių per šią savaitę vidurio Italiją supurčiusį stiprų žemės drebėjimą, pranešė pareigūnai, o gelbėtojai tebeieško aukų palaikų. Vėliausias skaičiavimas parodė, kad daugiausiai aukų - 193 - buvo kalnų miestelyje Amatričėje. Jis turi apie 2,5 tūkst. nuolatinių ...
  Pokemon Go (nuotr. SCANPIX)
  Žaidimas „Pokemon Go“ ir toliau varo pasaulį iš proto 2016.08.25 22:54 Rimtame gynybos ir užsienio politikos ekspertų posėdyje Norvegijos parlamente liberalų partijos lyderė Trinė Skei Grandė kolegoms uždavė klausimą. Tačiau atsakymo ji, regis, nebegirdėjo, nes savo telefono ekrane pamačiusi, kad iššoko pokemonas, politikė nusprendė jį sugauti. Vaizdo įrašas buvo išplatintas, o dalis ...
  Japonija 2020 metais rengs olimpines žaidynes (nuotr. SCANPIX)
  Pragaištingas ekonomistų žvilgsnis: kodėl 2020-ieji gali nustekenti pasaulį? 2016.08.25 22:42 Jau tiksliai žinoma, kad 2020-aisiais metais olimpines žaidynes rengs Japonija, o įspūdinga sporto fiesta turėtų įvykti ekonominių krizių krečiamame Tokijuje. Tiesa, pasaulio ekonomistai ir apžvalgininkai netiki, kad olimpinė karštinė galėtų padėti šiam miestui vėl suklestėti ir tapti pavyzdžiu pasauliui, rašoma CNN. ...
  Italijoje per stiprų žemės drebėjimą nukenėjo šimtai žmonių (nuotr. SCANPIX)
  Kraupioji statistika iš Italijos: žemės drebėjimo aukų padaugėjo iki 250 Sužeistųjų – daugiau nei 350 2016.08.25 21:42  Italijos civilinės saugos tarnyba pranešė, kad preliminarus per drebėjimą centrinėje šalies dalyje žuvusių žmonių skaičius padidėjo iki 250. Taip pat nurodoma, kad dar 365 žmonės buvo sužeisti. Civilinės saugos pareigūnai patikslintus skaičius paskelbė per trumpą spaudos konferenciją Romoje, ketvirtadienį po pietų. ...
  Rusijos miestelį nusiaubusio tornado liudininkai: šunį nubloškė į orą 20-30 metrų (nuotr. YouTube)
  Rusijos miestelį nusiaubusio tornado liudininkai: šunį nubloškė į orą 20-30 metrų (1) 2016.08.25 21:31 Tornadas, vakar užgriuvęs Syktykvaro (Rusija) apylinkes, pažeidė kelių pastatų konstrukcijas, apvertė automobilį ir kėlė siaubą vietos gyventojams, praneša „Interfaks“. Neįprastą tuose kraštuose reiškinį stebėję gyventojai pasakojo, kad gamtos stichija griovė namus, vertė medžius, o vaizdo įraše matyti, kad viesulas kaip ...

  Šeimos vasara

  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Penktadienis, 2016 m. rugpjūčio 26 d.
  Alytus
  +26
  2.2 m/s
  Kaunas
  +26
  2.2 m/s
  Vilnius
  +26
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +26
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +24
  4.5 m/s
  Šiauliai
  +26
  4.5 m/s
  Utena
  +25
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Sunshine
  +26
  weather value Sunshine
  Toks jausmas lyg būtų +14

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų