Nigerija (nuotr. SCANPIX)

Nigerija (nuotr. SCANPIX)

Nigerijos šiaurės rytuose mažiausiai 58 žmonės žuvo susisprogdinus dviem mirtininkėms stovykloje, kurioje yra apsistoję gyventojai, priversti palikti savo namus dėl islamistų grupuotės „Boko Haram“ kovotojų veiksmų, trečiadienį pranešė gelbėtojų tarnybos.

Ši ataka buvo įvykdyta antradienio rytą Dikvos mieste, už maždaug 90 km nuo Borno valstijos sostinės Maidugūrio, ir yra laikoma kerštu už praėjusią savaitę kariuomenės surengtą puolimą prieš „Boko Haram“ tvirtoves tame regione.

Kruvinas išpuolis Dikvoje neabejotinai dar sustiprins nerimą dėl šalies viduje perkeltų asmenų saugumo ir padidins spaudimą vyriausybei, kuri pastaruoju metu stiprino savo pozicijas kovoje su sukilėliais ir siekia grąžinti nuo smurto pasitraukusius civilius į jų namus.

Borno valstijos krizių valdymo agentūros vadovas Satomi Ahmedas (Satomis Ahmedas) anksčiau naujienų agentūrai AFP sakė, kad stovykloje, kurioje gyvena apie 53,6 tūkst. žmonių, po sprogdinimų buvo rasti 35 lavonai, o dar bent 78 žmonės buvo sužeisti.

Vėliau jis nurodė, kad dalis žuvusiųjų buvo šalimais palaidoti, todėl aukų skaičių teko patikslinti.

REKLAMA

„Sprendžiant iš to, ką radome, trys mirtininkės sprogdintojos, apsimetusios IDP (šalies viduje perkeltais asmenimis), atvyko į stovyklą apie 6 val. 30 min. vietos (7 val. 30 min. Lietuvos) laiku“, – nurodė S.Ahmedas.

„Dvi iš jų detonavo savo sprogmenis. Trečioji atsisakė susisproginti, suvokusi, kad jos tėvai, broliai ir seserys tebėra toje stovykloje. Ji pasidavė pareigūnams“, – pridūrė jis.

Pasak S.Ahmedo, ta moteris paaiškino kariškiams, kodėl atsisakė susprogdinti savo bombą, ir perspėjo, kad tame nuošaliame regione planuojamos tolesnės atakos.

Praeitą savaitę Nigerijos kariuomenė atakavo tris kaimus Kalos-Balgės rajone, laikomus „Boko Haram“ tvirtovėmis. Per tą puolimą buvo nukauti dešimtys kovotojų ir išgelbėti šimtai pagrobtų moterų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Užsienis

  Pokemon Go (nuotr. SCANPIX)
  Žaidimas „Pokemon Go“ ir toliau varo pasaulį iš proto 2016.08.25 22:54 Rimtame gynybos ir užsienio politikos ekspertų posėdyje Norvegijos parlamente liberalų partijos lyderė Trinė Skei Grandė kolegoms uždavė klausimą. Tačiau atsakymo ji, regis, nebegirdėjo, nes savo telefono ekrane pamačiusi, kad iššoko pokemonas, politikė nusprendė jį sugauti. Vaizdo įrašas buvo išplatintas, o dalis ...
  Japonija 2020 metais rengs olimpines žaidynes (nuotr. SCANPIX)
  Pragaištingas ekonomistų žvilgsnis: kodėl 2020-ieji gali nustekenti pasaulį? 2016.08.25 22:42 Jau tiksliai žinoma, kad 2020-aisiais metais olimpines žaidynes rengs Japonija, o įspūdinga sporto fiesta turėtų įvykti ekonominių krizių krečiamame Tokijuje. Tiesa, pasaulio ekonomistai ir apžvalgininkai netiki, kad olimpinė karštinė galėtų padėti šiam miestui vėl suklestėti ir tapti pavyzdžiu pasauliui, rašoma CNN. ...
  Italijoje per stiprų žemės drebėjimą nukenėjo šimtai žmonių (nuotr. SCANPIX)
  Kraupioji statistika iš Italijos: žemės drebėjimo aukų padaugėjo iki 250 Sužeistųjų – daugiau nei 350 2016.08.25 21:42  Italijos civilinės saugos tarnyba pranešė, kad preliminarus per drebėjimą centrinėje šalies dalyje žuvusių žmonių skaičius padidėjo iki 250. Taip pat nurodoma, kad dar 365 žmonės buvo sužeisti. Civilinės saugos pareigūnai patikslintus skaičius paskelbė per trumpą spaudos konferenciją Romoje, ketvirtadienį po pietų. ...
  Rusijos miestelį nusiaubusio tornado liudininkai: šunį nubloškė į orą 20-30 metrų (nuotr. YouTube)
  Rusijos miestelį nusiaubusio tornado liudininkai: šunį nubloškė į orą 20-30 metrų 2016.08.25 21:31 Tornadas, vakar užgriuvęs Syktykvaro (Rusija) apylinkes, pažeidė kelių pastatų konstrukcijas, apvertė automobilį ir kėlė siaubą vietos gyventojams, praneša „Interfaks“. Neįprastą tuose kraštuose reiškinį stebėję gyventojai pasakojo, kad gamtos stichija griovė namus, vertė medžius, o vaizdo įraše matyti, kad viesulas kaip ...
  V. Putinas (nuotr. SCANPIX)
  Putino patikėtinių atranka: netikėtų sprendimų paaiškinimas (2) 2016.08.25 21:23 Kremliaus politinė sistema labai panaši į fizinį kūną, į kurį galime pažiūrėti tik iš išorės. To, kas yra viduje, pamatyti, deja, negalima. Rugpjūčio 12 dieną Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atleido savo ilgalaikį patarėją Sergejų Ivanovą. Keisčiausia tai, kad šis Kremliaus propagandos vadovo žingsnis net nebuvo ...

  Šeimos vasara

  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Penktadienis, 2016 m. rugpjūčio 26 d.
  Alytus
  +13
  -
  Kaunas
  +26
  2.2 m/s
  Vilnius
  +26
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +26
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +24
  4.5 m/s
  Šiauliai
  +26
  4.5 m/s
  Utena
  +25
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Sunshine
  +26
  weather value Sunshine
  Toks jausmas lyg būtų +14

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų