Nigerija (nuotr. SCANPIX)

Nigerija (nuotr. SCANPIX)

Nigerijos šiaurės rytuose mažiausiai 58 žmonės žuvo susisprogdinus dviem mirtininkėms stovykloje, kurioje yra apsistoję gyventojai, priversti palikti savo namus dėl islamistų grupuotės „Boko Haram“ kovotojų veiksmų, trečiadienį pranešė gelbėtojų tarnybos.

Ši ataka buvo įvykdyta antradienio rytą Dikvos mieste, už maždaug 90 km nuo Borno valstijos sostinės Maidugūrio, ir yra laikoma kerštu už praėjusią savaitę kariuomenės surengtą puolimą prieš „Boko Haram“ tvirtoves tame regione.

Kruvinas išpuolis Dikvoje neabejotinai dar sustiprins nerimą dėl šalies viduje perkeltų asmenų saugumo ir padidins spaudimą vyriausybei, kuri pastaruoju metu stiprino savo pozicijas kovoje su sukilėliais ir siekia grąžinti nuo smurto pasitraukusius civilius į jų namus.

Borno valstijos krizių valdymo agentūros vadovas Satomi Ahmedas (Satomis Ahmedas) anksčiau naujienų agentūrai AFP sakė, kad stovykloje, kurioje gyvena apie 53,6 tūkst. žmonių, po sprogdinimų buvo rasti 35 lavonai, o dar bent 78 žmonės buvo sužeisti.

Vėliau jis nurodė, kad dalis žuvusiųjų buvo šalimais palaidoti, todėl aukų skaičių teko patikslinti.

REKLAMA

„Sprendžiant iš to, ką radome, trys mirtininkės sprogdintojos, apsimetusios IDP (šalies viduje perkeltais asmenimis), atvyko į stovyklą apie 6 val. 30 min. vietos (7 val. 30 min. Lietuvos) laiku“, – nurodė S.Ahmedas.

„Dvi iš jų detonavo savo sprogmenis. Trečioji atsisakė susisproginti, suvokusi, kad jos tėvai, broliai ir seserys tebėra toje stovykloje. Ji pasidavė pareigūnams“, – pridūrė jis.

Pasak S.Ahmedo, ta moteris paaiškino kariškiams, kodėl atsisakė susprogdinti savo bombą, ir perspėjo, kad tame nuošaliame regione planuojamos tolesnės atakos.

Praeitą savaitę Nigerijos kariuomenė atakavo tris kaimus Kalos-Balgės rajone, laikomus „Boko Haram“ tvirtovėmis. Per tą puolimą buvo nukauti dešimtys kovotojų ir išgelbėti šimtai pagrobtų moterų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Užsienis

  Baisiausia šiuolaikinė vergovė: ją vertė dirbti sukaustytą grandinėmis (nuotr. Organizatorių)
  Baisiausia šiuolaikinė vergovė: ją vertė dirbti sukaustytą grandinėmis 2016.09.28 22:01 Po japonišku vardu Zunduri besislepiančiai merginai – 23 metai. Tačiau jos smulkumas nulemia, kad ji atrodo visai kaip paauglė. Draugiška šypsena ir švytinčios Zunduri akys sunkiai leidžia patikėti, kad ji išgyveno neįtikėtinus siaubus – tokį fizinį ir psichinį smurtą, kuris jos vos nepražudė, rašo CNN. Badavo penkias ...
  Viršūnių susitikimas (nuotr. SCANPIX)
  Europa kasa sau duobę: atsisako galimybės pasirūpinti savo saugumu (2) 2016.09.28 21:02 Ilgą laiką tikrai nebus sukurtos nei jungtinės Europos Sąjungos pajėgos nei ES karinis štabas. Tokios naujienos paaiškėjo per ES gynybos ministrų diskusijas Bratislavoje, rašo euobserver.com. Neformali ministrų diskusija buvo surengta po to, kai Italija pasiūlė sukurti reguliarią ES kariuomenę, kuri būtų kaip atsakas ...
  Bombardavimas Alepe (nuotr. SCANPIX)
  Bombardavimas Alepe – kasdien vis žiauresnis: traiškomi vaikai ir tėvų agonija 2016.09.28 19:26 Tarp subombarduotų namų betono nuolaužų mirtinai traiškomi vaikai, o jų tėvai tiesiog paskęsta agonijoje. Štai tokį siaubą patiria Alepe gyvenantys civiliai, kai į juos nusitaiko Rusijos ir Assado lėktuvai. Rusų veiksmai Sirijoje ir parama režimui jau prilyginti karo nusikaltimams, o šiandien prabilo ir Popiežius. Jis ...
  JAV atskleidė savo poziciją dėl „prevencinio branduolinio smūgio“ (nuotr. SCANPIX)
  JAV atskleidė savo poziciją dėl „prevencinio branduolinio smūgio“ (1) 2016.09.28 17:29 JAV gynybos sekretorius Ashtonas Carteris antradienį pareiškė, kad Pentagonas neplanuoja laikytis tokios branduolinių ginklų politikos, kuri šalį įpareigotų nesuduoti pirmojo smūgio. A.Carteris tai pareiškė branduolinių tyrimų centre Naujojoje Meksikoje, žiniasklaidoje pasirodžius pranešimų, esą prezidentas Barackas Obama ...
  Šalia Gvatemalos sostinės išsiveržė ugnikalnis (nuotr. SCANPIX)
  Šalia Gvatemalos sostinės išsiveržė ugnikalnis 2016.09.28 11:30 Gvatemaloje antradienį išsiveržė Fuego ugnikalnis, spjaudantis lavą ir pelenus, kurie krenta šalia sostinės, pranešė valdžios atstovai. Aktyvus Fuego ugnikalnis, kurio pavadinimas ispanų kalba reiškia „Ugnis“, gali „sukelti stiprius sprogimus“, pranešime nurodė Nacionalinis seismologijos, vulkanologijos, meteorologijos ir ...
  Pasidalink savo emocija! Ką tau reiškia „ŽALGIRIS“?
  ĮKELTI


  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Ketvirtadienis, 2016 m. rugsėjo 29 d.
  Alytus
  +17
  4.5 m/s
  Kaunas
  +17
  4.5 m/s
  Vilnius
  +17
  4.5 m/s
  Panevėžys
  +18
  4.5 m/s
  Klaipėda
  +17
  4.5 m/s
  Šiauliai
  +17
  4.5 m/s
  Utena
  +17
  4.5 m/s

  Vilnius

  weather value Light rain in the morning
  +17
  weather value Light rain in the morning
  Toks jausmas lyg būtų +14

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų