Nigerija (nuotr. SCANPIX)

Nigerija (nuotr. SCANPIX)

Nigerijos šiaurės rytuose mažiausiai 58 žmonės žuvo susisprogdinus dviem mirtininkėms stovykloje, kurioje yra apsistoję gyventojai, priversti palikti savo namus dėl islamistų grupuotės „Boko Haram“ kovotojų veiksmų, trečiadienį pranešė gelbėtojų tarnybos.

Ši ataka buvo įvykdyta antradienio rytą Dikvos mieste, už maždaug 90 km nuo Borno valstijos sostinės Maidugūrio, ir yra laikoma kerštu už praėjusią savaitę kariuomenės surengtą puolimą prieš „Boko Haram“ tvirtoves tame regione.

Kruvinas išpuolis Dikvoje neabejotinai dar sustiprins nerimą dėl šalies viduje perkeltų asmenų saugumo ir padidins spaudimą vyriausybei, kuri pastaruoju metu stiprino savo pozicijas kovoje su sukilėliais ir siekia grąžinti nuo smurto pasitraukusius civilius į jų namus.

Borno valstijos krizių valdymo agentūros vadovas Satomi Ahmedas (Satomis Ahmedas) anksčiau naujienų agentūrai AFP sakė, kad stovykloje, kurioje gyvena apie 53,6 tūkst. žmonių, po sprogdinimų buvo rasti 35 lavonai, o dar bent 78 žmonės buvo sužeisti.

Vėliau jis nurodė, kad dalis žuvusiųjų buvo šalimais palaidoti, todėl aukų skaičių teko patikslinti.

REKLAMA

„Sprendžiant iš to, ką radome, trys mirtininkės sprogdintojos, apsimetusios IDP (šalies viduje perkeltais asmenimis), atvyko į stovyklą apie 6 val. 30 min. vietos (7 val. 30 min. Lietuvos) laiku“, – nurodė S.Ahmedas.

„Dvi iš jų detonavo savo sprogmenis. Trečioji atsisakė susisproginti, suvokusi, kad jos tėvai, broliai ir seserys tebėra toje stovykloje. Ji pasidavė pareigūnams“, – pridūrė jis.

Pasak S.Ahmedo, ta moteris paaiškino kariškiams, kodėl atsisakė susprogdinti savo bombą, ir perspėjo, kad tame nuošaliame regione planuojamos tolesnės atakos.

Praeitą savaitę Nigerijos kariuomenė atakavo tris kaimus Kalos-Balgės rajone, laikomus „Boko Haram“ tvirtovėmis. Per tą puolimą buvo nukauti dešimtys kovotojų ir išgelbėti šimtai pagrobtų moterų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Užsienis

  Talino oro uostas buvo evakuotas dėl pranešimo apie bombą, įtariamasis suimtas (nuotr. SCANPIX)
  Talino oro uostas evakuotas dėl grasinimo susprogdinti bombą 2016.10.22 14:37 Talino oro uostas šeštadienį buvo evakuotas dėl grasinimo, kad jame bus susprogdinta bomba, pranešė pareigūnai. „Talino oro uostas 12 val. 10 min. (vietos ir Lietuvos laiku) gavo pranešimą apie gresiantį sprogimą. Šiuo metu tikrinami reisai ir evakuojami žmonės“, – BNS sakė policijos atstovas Seiko Kuikas. Jis nurodė, kad ...
  Teismas (nuotr. Fotolia.com)
  Buvęs kandidatas į Lenkijos Seimą teisiamas už neapykantos prieš Lietuvą kurstymą 2016.10.22 13:11 Lenkijoje prieš teismą stojo buvęs kandidatas į Lenkijos Seimą Alekxanderis Kossas, kuris kaltinamas, kad savo rinkimų programoje kurstė neapykantą prieš Lietuvą. Kaip rašo wyborcza.
  Arbata su medumi (nuotr. SCANPIX)
  Ar uogienė, sausainiai ir arbata padės išsigelbėti Didžiajai Britanijai? (3) 2016.10.22 09:45 Didžioji Britanija po pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) – vadinamojo „Brexit“ – sieks didinti maisto produktų ir gėrimų, visų pirma savo tradicinių rūšių arbatos, uogienių ir sausainių tiekimą į kitas šalis, rašo britų laikraštis „The Telegraph“. Pasak aplinkosaugos ministrės Andrea Leadsom, šie planai per penkerius ...
  Londono Sičio oro uostas evakuotas dėl „cheminio incidento“ (nuotr. SCANPIX)
  Londono Sičio oro uostas evakuotas dėl „cheminio incidento“ 27 žmonėms prireikė medikų pagalbos 2016.10.22 09:26 Londono Sičio oro uostas penktadienį buvo evakuotas dėl įtariamo ašarinių dujų CS nuotėkio per skrydžius sutrikdžiusio „cheminį incidentą“, kai 27 keleiviai pasijuto blogai. Arčiausiai Londono centro esantis oro uostas buvo vėl atidarytas po trijų valandų nuo pirmojo pranešimo apie incidentą, kai apie 500 žmonių buvo ...
  Traukinio avarija (nuotr. SCANPIX)
  Kamerūne per traukinio avariją žuvo 55 žmonės, šimtai sužeisti 2016.10.22 08:53 Kamerūne sausakimšam keleiviniam traukiniui penktadienį nulėkus nuo bėgių žuvo 55 žmonės, o dar beveik 600 buvo sužeisti, pranešė vyriausybė. Traukinys, važiavęs iš sostinės Jaundės į ekonomikos centrą Dualą, buvo sausakimšas, nes kelių eismas tarp šių abiejų miestų buvo sutrukdytas.


  Pasidalink savo emocija! Ką tau reiškia „ŽALGIRIS“?
  ĮKELTI

  +4

  Šiauliai

  +3

  Klaipėda

  +4

  Panevėžys

  +3

  Utena

  +5

  Kaunas

  +4

  Vilnius

  +5

  Alytus

  +4
  Vilnius
  2016-10-23 02:26
  Siųsk savo orų nuotrauką:
  SIŲSTI
  Nuotraukos autorius: Tomas

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų