Nigerija (nuotr. SCANPIX)

Nigerija (nuotr. SCANPIX)

Nigerijos šiaurės rytuose mažiausiai 58 žmonės žuvo susisprogdinus dviem mirtininkėms stovykloje, kurioje yra apsistoję gyventojai, priversti palikti savo namus dėl islamistų grupuotės „Boko Haram“ kovotojų veiksmų, trečiadienį pranešė gelbėtojų tarnybos.

Ši ataka buvo įvykdyta antradienio rytą Dikvos mieste, už maždaug 90 km nuo Borno valstijos sostinės Maidugūrio, ir yra laikoma kerštu už praėjusią savaitę kariuomenės surengtą puolimą prieš „Boko Haram“ tvirtoves tame regione.

Kruvinas išpuolis Dikvoje neabejotinai dar sustiprins nerimą dėl šalies viduje perkeltų asmenų saugumo ir padidins spaudimą vyriausybei, kuri pastaruoju metu stiprino savo pozicijas kovoje su sukilėliais ir siekia grąžinti nuo smurto pasitraukusius civilius į jų namus.

Borno valstijos krizių valdymo agentūros vadovas Satomi Ahmedas (Satomis Ahmedas) anksčiau naujienų agentūrai AFP sakė, kad stovykloje, kurioje gyvena apie 53,6 tūkst. žmonių, po sprogdinimų buvo rasti 35 lavonai, o dar bent 78 žmonės buvo sužeisti.

Vėliau jis nurodė, kad dalis žuvusiųjų buvo šalimais palaidoti, todėl aukų skaičių teko patikslinti.

„Sprendžiant iš to, ką radome, trys mirtininkės sprogdintojos, apsimetusios IDP (šalies viduje perkeltais asmenimis), atvyko į stovyklą apie 6 val. 30 min. vietos (7 val. 30 min. Lietuvos) laiku“, – nurodė S.Ahmedas.

„Dvi iš jų detonavo savo sprogmenis. Trečioji atsisakė susisproginti, suvokusi, kad jos tėvai, broliai ir seserys tebėra toje stovykloje. Ji pasidavė pareigūnams“, – pridūrė jis.

Pasak S.Ahmedo, ta moteris paaiškino kariškiams, kodėl atsisakė susprogdinti savo bombą, ir perspėjo, kad tame nuošaliame regione planuojamos tolesnės atakos.

Praeitą savaitę Nigerijos kariuomenė atakavo tris kaimus Kalos-Balgės rajone, laikomus „Boko Haram“ tvirtovėmis. Per tą puolimą buvo nukauti dešimtys kovotojų ir išgelbėti šimtai pagrobtų moterų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Užsienis

  Baltarusai darbe pasirodė be rūbų (socialinių tinklų nuotr.)
  Po Aleksandro Lukašenkos pamokymo baltarusai biuruose ėmė dirbti nuogi (1) 2016.06.25 23:10 Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos frazę „kurti ir dirbti“ baltarusai suprato, matyt, taip, kaip patys norėjo suprasti. Po šio valstybės vadovo pamokymo darbuotojai kibo į darbus, rūbus numetę į šoną. Kaip skelbia 42.tu.
  Taivano prezidentė Tsai Ing-wen (nuotr. SCANPIX)
  Kinija nutraukė oficialų bendravimą su Taivanu dėl naujos prezidentės 2016.06.25 19:17 Kinija šeštadienį nutraukė visus ryšius su Taivanu po to, kai naujoji salos valdžia nepripažino minties, kad yra tik „viena Kinija“. Dvišaliai santykiai tarp dviejų pusių yra įtempti nuo sausio, kai Taivane prezidente buvo išrinkta Tsai Ing-wen, kuri naująsias pareigas pradėjo eiti gegužę. Tuomet nutrūko ir aštuonerius ...
  Vladimiras Putinas (kairėje) ir Li Keqiangas (nuotr. SCANPIX)
  Vladimiras Putinas giria „visa apimančią“ partnerystę su Kinija 2016.06.25 18:50 Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šeštadienį lankydamasis Pekine su oficialiu vizitu pažymėjo šalies ekonominius santykius su Kinija ir gyrė tai, ką Rusija vadina „visa apimančia ir strategine partneryste“ su savo kaimyne. Tiesa, Rusijos prezidento vizitas surengtas tokiu metu, kai dvišalės prekybos apimtys yra ...
  Belgijos policija (nuotr. SCANPIX)
  Prokuroras: per antiteroristinę operaciją Belgijoje sulaikyti du asmenys (1) 2016.06.25 18:39 Per šeštadienio naktį surengtus naujus antiteroristinius reidus Belgijos policija apklausai sulaikė du vyrus, šeštadienį pranešė federalinio prokuroro biuras. Skelbiama, kad reidai surengti reaguojant į pranešimus, jog vienoje Europos futbolo čempionatui įrengtoje aistruolių zonoje ketinama įvykdyti teroro aktą. „Vienas ...
  Gudni Johannessonas (nuotr. SCANPIX)
  Islandai renka naują prezidentą 2016.06.25 16:18 Islandijoje šeštadienį vyksta prezidento rinkimai, kurie rengiami praėjus dviem mėnesiams po „Panamos popierių“ skandalo, įtraukusio dalį šalies politini elito. Lengva pergalė prognozuojama politikos naujokui Gudni Johannessonui. Rinkimų apylinkės duris atvėrė 9 val. Grinvičo (12 val. Lietuvos) laiku ir bus uždarytos 22 ...

  Naujausios TV3 Žinios

  Tikkurila namai  Tvarkaraščiai
  Rezultatai
  Lentelės

  EURO 2016

  Sek 06-26 Prancūzija 16 : 00 Airija
  Sek 06-26 Vokietija 19 : 00 Slovakija
  Sek 06-26 Vengrija 22 : 00 Belgija
  Pir 06-27 Italija 19 : 00 Ispanija
  Pir 06-27 Anglija 22 : 00 Islandija


  Studijuok 2016
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Sekmadienis, 2016 m. birželio 26 d.
  Alytus
  +22
  2.2 m/s
  Kaunas
  +22
  2.2 m/s
  Vilnius
  +20
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +21
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +21
  4.5 m/s
  Šiauliai
  +19
  2.2 m/s
  Utena
  +19
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Mostly clear
  +20
  weather value Mostly clear
  Toks jausmas lyg būtų +20

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
 • Oras Lietuvos žemėlapyje
  Sekmadienis, 2016 m. birželio 26 d.
  Alytus
  +22
  2.2 m/s
  Kaunas
  +22
  2.2 m/s
  Vilnius
  +20
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +21
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +21
  4.5 m/s
  Šiauliai
  +19
  2.2 m/s
  Utena
  +19
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Mostly clear
  +20
  weather value Mostly clear
  Toks jausmas lyg būtų +20
  Į viršų