Nigerija (nuotr. SCANPIX)

Nigerija (nuotr. SCANPIX)

Nigerijos šiaurės rytuose mažiausiai 58 žmonės žuvo susisprogdinus dviem mirtininkėms stovykloje, kurioje yra apsistoję gyventojai, priversti palikti savo namus dėl islamistų grupuotės „Boko Haram“ kovotojų veiksmų, trečiadienį pranešė gelbėtojų tarnybos.

Ši ataka buvo įvykdyta antradienio rytą Dikvos mieste, už maždaug 90 km nuo Borno valstijos sostinės Maidugūrio, ir yra laikoma kerštu už praėjusią savaitę kariuomenės surengtą puolimą prieš „Boko Haram“ tvirtoves tame regione.

Kruvinas išpuolis Dikvoje neabejotinai dar sustiprins nerimą dėl šalies viduje perkeltų asmenų saugumo ir padidins spaudimą vyriausybei, kuri pastaruoju metu stiprino savo pozicijas kovoje su sukilėliais ir siekia grąžinti nuo smurto pasitraukusius civilius į jų namus.

Borno valstijos krizių valdymo agentūros vadovas Satomi Ahmedas (Satomis Ahmedas) anksčiau naujienų agentūrai AFP sakė, kad stovykloje, kurioje gyvena apie 53,6 tūkst. žmonių, po sprogdinimų buvo rasti 35 lavonai, o dar bent 78 žmonės buvo sužeisti.

Vėliau jis nurodė, kad dalis žuvusiųjų buvo šalimais palaidoti, todėl aukų skaičių teko patikslinti.

„Sprendžiant iš to, ką radome, trys mirtininkės sprogdintojos, apsimetusios IDP (šalies viduje perkeltais asmenimis), atvyko į stovyklą apie 6 val. 30 min. vietos (7 val. 30 min. Lietuvos) laiku“, – nurodė S.Ahmedas.

„Dvi iš jų detonavo savo sprogmenis. Trečioji atsisakė susisproginti, suvokusi, kad jos tėvai, broliai ir seserys tebėra toje stovykloje. Ji pasidavė pareigūnams“, – pridūrė jis.

Pasak S.Ahmedo, ta moteris paaiškino kariškiams, kodėl atsisakė susprogdinti savo bombą, ir perspėjo, kad tame nuošaliame regione planuojamos tolesnės atakos.

Praeitą savaitę Nigerijos kariuomenė atakavo tris kaimus Kalos-Balgės rajone, laikomus „Boko Haram“ tvirtovėmis. Per tą puolimą buvo nukauti dešimtys kovotojų ir išgelbėti šimtai pagrobtų moterų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Užsienis

  Avis Dolly (nuotr. TV3)
  Klonų baubo nebeliko? 2016.07.27 22:40 Ar pamenate bene garsiausią pasaulyje avį Dolly. Tai buvo pirma klonuota avis, kuri nugaišo nuo plaučių ligos, nesulauksi septintojo gimtadienio. Avies klonavimas tuomet – prieš du dešimtmečius - visame pasaulyje sukėlė diskusijas ir baimes, neva netrukus bus klonuojami žmonės, o kritikai aiškino, neva klonuoti gyvūnai ...
  Popiežius Pranciškus (nuotr. SCANPIX)
  Popiežiaus žinutė lenkams: priimkite bėgančius nuo karo, bado 2016.07.27 22:33 Popiežius Pranciškus trečiadienį paragino lenkus priimti žmones, kurie bėga nuo konfliktų ir vargo, ir pabarė dešiniųjų vyriausybę, kad ji atsisako dalintis šia našta per didžiausią pabėgėlių krizę Europoje po Antrojo pasaulinio karo. Jis ragino parodyti „dvasią, kad norima priimti bėgančius nuo karo ir bado, bei ...
  Prievarta (nuotr. SCANPIX)
  Pasaulį sukrėtusi nepilnametės tragedija: už paviešintą išprievartavimą – kankinimai iki mirties 2016.07.27 21:40 Pastaruoju metu pasaulį pasiekia daug kraupių istorijų iš Indijos apie tai – kaip prievartaujamos ir kankinamos jaunos merginos. Sunkiausiai suvokiama tai, kad tos istorijos tarsi kartojamos ir nieko nedaroma, kad situacija pasikeistų. Dar viena tokio neveiklumo auka tapo ir keturiolikmetė paauglė, rašo independent.co.uk. ...
  Satoshi Uematsu (nuotr. TV3)
  Neįgaliuosius žudęs japonas – patenkintas savo poelgiu? 2016.07.27 20:50 Išviešinta saugos kamerų filmuota vaizdo medžiaga, kurioje matyti, kaip Japonijos neįgaliųjų namų žudikas naktį atvažiuoja į slaugos įstaigą žudyti ir užbaigęs darbą išvažiuoja. Satoshi Uematsu – buvęs psichiškai neįgalių žmonių slaugytojas, kuris Sugamiharos mieste įvykdė beprotišką nusikaltimą. Peiliu ginkluotas vyras į ...
  Donaldas Trumpas prabilo Vladimiro Putino žodžiais (nuotr. SCANPIX)
  Donaldas Trumpas atsiribojo nuo Rusijos, bet ne nuo Putino? 2016.07.27 19:43 Respublikonų kandidatas į JAV prezidentus Donaldas Trumpas trečiadienį tvirtino neturįs nieko bendra su Rusija, kai demokratai apkaltino Maskvą, kad ši esą stengiasi padėti JAV respublikonų kandidatui laimėti rinkimus lapkritį.

  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Ketvirtadienis, 2016 m. liepos 28 d.
  Alytus
  +18
  -
  Kaunas
  +17
  -
  Vilnius
  +17
  -
  Panevėžys
  +16
  -
  Klaipėda
  +17
  -
  Šiauliai
  +16
  -
  Utena
  +16
  -

  Vilnius

  weather value Partly cloudy
  +17
  weather value Partly cloudy
  Toks jausmas lyg būtų +17

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų