Eilinę nesėkmė Eurolygos „Top 16“ etape patyrė Kauno „Žalgirio (1/5) klubas. Lietuvos čempionai namuose 59:94 (11:26, 18:18, 16:22, 14:28) nusileido Maskvos „CSKA“ ekipai.

Kauno „Žalgiris“ 59:94 Maskvos „CSKA“

Maskviečių gretose nesustabdomas buvo serbas Milošas Teodosičius kuris per 20 minučių pelnė 20 taškų. Nando De Colo prie pergalės prisidėjo 19 taškų, britas Joel Freelandas surinko 13 taškų.

Kauno „Žalgirio“ gretose vienintelis dvinžeklį taškų skaičių surinko Paulius Jankūnas pelnęs 16 taškų. 8 taškus pelnė Olivier Hanlan, 7 estas Siim-Sander Vene. Po 6 taškus pelnė Renaldas Seibutis su Ianu Vougiouku.

Startiniai penketukai:

Kauno „Žalgiris“: L.Lekavičius, R.Seibutis, P.Jankūnas, I.Vougioukas, E.Ulanovas.

Maskvos „CSKA“: N.De Colo, V.Fridzon, J.Freeland, C.Higgins, V.Khryapa.

Rungtynių eiga:

Ketvirtas kėlinys:

Atsipalaidavę maskviečiai rungtynių gale išsityčiojo ir kauniečių ir šventė pergalę 35 taškų skirtumu, 94:59.

Likus žaisti pusė kėlinio „CSKA“ persvarą padidino iki 25 taškų, 78:53.

Sužaidus tris minutes lemiamam kėlinį svečiai ir toliau išlaiko solidžią persvarą prieš kauniečius, 72:52.

Trečias kėlinys:

Kėlinio pabaigoje kauniečiai šiek tiek sumažino atsilikimą, tačiau „CSKA“ krepšininkai išlaiko saugią persvarą 66:45.

Sekančias tris minutes abi komandos prastai atakavo, tačiau svečiai vistiek sugebėjo padidinti persvarą. Likus žaisti dvi minutes žalgiriečiai atsilieka 37:62.

Sužaidus pusė trečio kėlinio žalgiriečiai ir toliau neranda būdų pasipriešinti Maskvos „CSKA“ krepšininkams ir atsilieka 35:59.

Po pertraukos „CSKA“ į aikštę žengė su dar didesnę jėga. Sužaidus kiek daugiau nei 2 minutes svečiai padidino savo persvarą iki 23 taškų, 52:29.

Antras kėlinys:

Kėlinio pabaiga geriau sužaidė svečiai ir prieš didžiąją pertrauką pirmauja 44:29. Maskvos „CSKA“ krepšininkai po dviejų kėlinių dominuoja po krepšiais, „CSKA“ klubas atkovojo 20 kamuolių, tuo tarpu „Žalgiris“ 13.

Likus žaisti pusantros minutės kauniečiai atliko sėkmingą spurtą 7:0 ir sumažino atsilikimą iki 11 taškų, 27:38.

Sužaidus pusė kėlinio Maskvos klubas išlaiko savo persvarą ir neduoda žalgiriečiams net pagalvoti apie prisivijimą, 38:20.

„Žalgirio“ sirgaliai skanduotėmis stengiasi prikelti savo krepšininkus, tačiau „CSKA“ ekipa ir toliau didiną persvarą prieš šeimininkus. Sužaidus tris minutes antrajame ketvirtyje kauniečiai atsilieka 16:34.

Pirmas kėlinys:

Milošo Teodosičiaus vedami maskviečiai po pirmojo kėlinio pirmauja 26:11, o serbas pelnė jau 10 tašku. Per pirmąjį kėlinį Kauno „Žalgirio“ krepšininkai padarė 5 klaidas.

Prasidėjus paskutinei pirmojo kėlinio minutei „Žalgiris“ pelnė vos 11 taškų, o į savo krepšį praleido net 23 taškus.

Likus žaisti keturias minutes „CSKA“ ekipa ir toliau tolsta nuo „Žalgirio“. Svečiai turi jau dviženklę persvarą, 18:7.

Praėjus kiek mažiau nei pusei kėlinio persvarą išlaiko maskviečiai. Žalgiriečiai jau buvo išlyginę rezultatą 5:5, tačiau svečiai atliko dar didesnį spurtą ir įgijo 8 taškų persvarą, 13:5.

Pirmas dvi rungtynių minutes sužaidė svečiai. Maskvos „CSKA“ atliko lengva spurtą ir stengiasi bėgti į priekį nuo rungtynių pradžios, 5:0.

***

Situacija prieš rungtynes:

Maskviečiai Eurolygoje laimėjo jau 15-ą rungtynių iš eilės prieš Kauno „Žalgirio“ klubą. Paskutinį karą kauniečiai pergalė šventė 2000 metais. „CSKA“ krepšininkai už žalgiriečius pranašesni visos kategorijose. Maskvos klubas vidutiniškai pelno po 90 taškų per rungtynes, tuo tarpu kauniečiai po tik po 71,3 taško. Maskvos klubas taip pat daugiau atsikovoja kamuolių, perima daugiau kamuolių, daro mažiau klaidų.

„Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius žaidė Atenų „Panathinaikos“ klube kurį tuo metu treniravo dabartinis „CSKA“ treneris Dimitris Itoudis. Geru žodžių prieš rungtynes Š.Jasikevičius savo buvusiam treneriui negailėjo: „Pažįstu Itoudi labai gerai ir jis yra puikus treneris. Jis priverčia komandą žaisti taip kaip jis nori, priverčia žaidėjus susikonentruoti ir būti pasiruošusius kovoti“.