Moteris vaistinėje (nuotr. Fotolia.com)

Moteris vaistinėje (nuotr. Fotolia.com)

Konkurencijos taryba kritikuoja Sveikatos apsaugos ministeriją, kad ši nustatė minimalų vaistinių plotą - 60 kvadratinių metrų. Pasak tarybos, tai nėra būtina vaistų laikymo ir pardavimo sąlyga ir perteklinis reikalavimas, mažinantis konkurenciją.

„Šis reikalavimas yra perteklinis, gali neigiamai paveikti konkurenciją, ir trukdyti naujiems ūkio subjektams patekti į rinką. Deja, tai ne pirmas ministerijos sprendimas, galimai ribojantis konkurenciją. Ministrei išsiuntėme ir trumpą 15 punktų klausimyną. Tikimės, kad jis padės geriau įvertinti būsimų sprendimų poveikį konkurencijai“, – pranešime sakė tarybos vadovas Šarūnas Keserauskas.

Reikalavimas, kad bendras vaistinės mieste patalpų plotas siektų bent 60 kv. metrų, o labdaros vaistinės - 30 metrų, įsigaliojo nuo sausio.

Anot tarybos, 2015 metų viduryje buvo 75 vaistinių filialai, kurie neatitiko šio reikalavimo, iš jų 23 nuo sausio uždaryti (panaikintos licencijos pačių vaistinių prašymu), 27 – pertvarkyti, 5 šiuo metu vertinami, kaip persitvarkė, o 20 filialų veikla sustabdyta.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (1)
  Komentuoti

  Lietuvos verslas

  Vilnius (nuotr. Sauliaus Žiūros)
  Lietuvos įvaizdis pasaulyje: kur slepiasi problemos? (1) 2016.10.23 13:50 Sudarinėjami tarptautiniai reitingai vienaip ar kitaip formuoja užsieniečių požiūrį į Lietuvą. Itin reikšmingas Pasaulio konkurencingumo reitingas tarsi šviesoforo signalas verslininkams nurodo, kur jų lauks žalia šviesa, o kur, deja, teks strigti kamštyje prie raudono signalo. Pasaulio konkurencingumo reitinge buvo ...
  Sukčiai (nuotr. Fotolia.com)
  Sukčiai vėl ėmėsi puolimo: grobis – dešimtys tūkstančių eurų 2016.10.21 22:11 Apsimetus įmonės vadovu siųsti pavaldiniams reikalavimą pervesti pinigus – Lietuvoje visai šviežias sukčiavimo būdas, kaip teigiama, nereikalaujantis ypatingų kompiuterinių žinių. Sukčių laišką, kaip ir daug kitų Lietuvos įmonių, gavo ir TV3. Laiškas neva buvo išsiųstas iš įprastai štai čia esančios direktorės ...
  Jekaterina Rojaka (nuotr. DNB bankas)
  Jekaterina Rojaka: pramonė sklaido nerimo debesis 2016.10.21 16:18 Po vasaros štilio, kaip reikiant panervinusio analitikus, pramonė vėl rodo puikius rezultatus. Du trečdaliai pramonės produkcijos yra parduodama ne Lietuvoje. Tarsi feniksas iš pelenų kylanti pramonės produkcija byloja apie teigiamus pokyčius eksporte, kurio silpnėjimas pastaruoju metu kėlė nemažai abejonių dėl tvarios ...
  Griaunamas „Žalgirio“ stadionas (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Vilniaus savivaldybei gresia ieškinys dėl „Žalgirio“ stadiono 2016.10.21 15:15 Vilniaus bendrajame plane išliekant reikalavimui, kad buvusio sostinės „Žalgirio“ stadiono teritorijoje turi būti pastatyta futbolo arena, gali įstrigti dalis nekilnojamojo turto vystymo bendrovės „Hanner“ 200 mln. eurų vertės plėtros planų, o plano pakeisti neskubančiai sostinės savivaldybei gali tekti aiškintis teisme.
  Į Klaipėdą įplaukė suskystintųjų gamtinių dujų terminalo (SGD) laivas–saugykla „Independence“ (nuotr. Fotodiena.lt)
  Suomijos ir Estijos dujų jungtis suteiks galimybių ir SGD terminalui (2) 2016.10.21 15:07 Estijos ir Suomijos dujų jungties projektas „Balticconnector“ suteiks naujų galimybių Lietuvos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalui, teigia energetikos ministras Rokas Masiulis. Energetikos ministerijos išplatintame pranešime jis teigia, kad jungtis suteiks naujų galimybių ir Klaipėdos SGD terminalui. Anot jo, ...


  Pasidalink savo emocija! Ką tau reiškia „ŽALGIRIS“?
  ĮKELTI

  +3

  Šiauliai

  +6

  Klaipėda

  +3

  Panevėžys

  +3

  Utena

  +4

  Kaunas

  +3

  Vilnius

  +4

  Alytus

  +3
  Vilnius
  2016-10-23 23:19
  Siųsk savo orų nuotrauką:
  SIŲSTI
  Nuotraukos autorius: Tomas

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų