Moteris vaistinėje (nuotr. Fotolia.com)

Moteris vaistinėje (nuotr. Fotolia.com)

Konkurencijos taryba kritikuoja Sveikatos apsaugos ministeriją, kad ši nustatė minimalų vaistinių plotą - 60 kvadratinių metrų. Pasak tarybos, tai nėra būtina vaistų laikymo ir pardavimo sąlyga ir perteklinis reikalavimas, mažinantis konkurenciją.

„Šis reikalavimas yra perteklinis, gali neigiamai paveikti konkurenciją, ir trukdyti naujiems ūkio subjektams patekti į rinką. Deja, tai ne pirmas ministerijos sprendimas, galimai ribojantis konkurenciją. Ministrei išsiuntėme ir trumpą 15 punktų klausimyną. Tikimės, kad jis padės geriau įvertinti būsimų sprendimų poveikį konkurencijai“, – pranešime sakė tarybos vadovas Šarūnas Keserauskas.

Reikalavimas, kad bendras vaistinės mieste patalpų plotas siektų bent 60 kv. metrų, o labdaros vaistinės - 30 metrų, įsigaliojo nuo sausio.

Anot tarybos, 2015 metų viduryje buvo 75 vaistinių filialai, kurie neatitiko šio reikalavimo, iš jų 23 nuo sausio uždaryti (panaikintos licencijos pačių vaistinių prašymu), 27 – pertvarkyti, 5 šiuo metu vertinami, kaip persitvarkė, o 20 filialų veikla sustabdyta.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (1)
  Komentuoti

  Lietuvos verslas

  STT (nuotr. Fotodiena.lt)
  „Judex“ savininkas: pažeidimų nerasi tik „McDonalds“ 2016.07.30 15:17 Šaldytų maisto produktų bendrovės „Judex“ savininkas Sigitas Mačiulis teisėsaugos tyrimą dėl prekybos poveikiu sieja su artėjančiais Seimo rinkimais, įtarimus vadina nepagrįstais, o apie Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nustatytus pažeidimus įmonėje sako nieko nežinąs. Interviu BNS verslininkas taip pat sakė ...
  Šeima (nuotr. Fotolia.com)
  Šeimos pajamos – be vaikų uždirbtų pinigų? 2016.07.30 13:11  Nepasiturinčiai šeimai prašant socialinės pašalpos ir kompensacijų, į jos pajamas siūloma nebeįtraukti vaikų iki 18 metų uždirbtų lėšų. Tokią Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pataisą Seime įregistravusi Socialinių reikalų ir darbo komiteto vadovė Kristina Miškinienė sako, kad taip ...
   Darbininkai (Scanpix nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)
  Birželį nedarbas Lietuvoje buvo mažesnis nei ES vidurkis 2016.07.29 17:38 Nedarbo lygis Lietuvoje šių metų birželį mėnesį buvo 7,7 proc. ir buvo mažesnis už Europos Sąjungos (ES) vidurkį, skelbia Eurostatas. ES nedarbo lygis birželį sudarė vidutiniškai 8,6 proc., rodo penktadienį paskelbti ES statistikos tarnybos duomenys. Per metus - birželį, palyginti su 2015-ųjų birželiu - šis rodiklis ...
  Finansai (nuotr. Fotolia.com)
  Valdžia ir bankai tariasi dėl būsto paskolų reguliavimo 2016.07.29 17:34 Komerciniai bankai po daugiau nei pusmetį trukusių derybų su Lietuvos banku ir Finansų ministerija dėl būsto paskolų direktyvos vis dar nesutaria, kaip turėtų būti reguliuojama ši rinka. Lietuvos bankų asociacijos vadovas Stasys Kropas teigia, kad bankų netenkina, kad naujos taisyklės būtų taikomos visoms hipoteka ...
  „Danske Bank“ vyriausiasis Baltijos šalių ekonomistas Rokas Grajauskas (nuotr. asm. archyvo)
  Rokas Grajauskas: Lietuvos ekonomika vis dar važiuoja pirmu bėgiu 2016.07.29 11:46 2,0 proc. – tiek per antrąjį ketvirtį, palygti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, augo Lietuvos ekonomika. Nors tai yra didesnis augimo tempas nei praėjusiais metais, kuomet ekonomika vidutiniškai augo 1,6 proc.

  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Šeštadienis, 2016 m. liepos 30 d.
  Alytus
  +14
  2.2 m/s
  Kaunas
  +14
  -
  Vilnius
  +15
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +15
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +17
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +14
  2.2 m/s
  Utena
  +15
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Partly cloudy
  +15
  weather value Partly cloudy
  Toks jausmas lyg būtų +15

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų