Moteris vaistinėje (nuotr. Fotolia.com)

Moteris vaistinėje (nuotr. Fotolia.com)

Konkurencijos taryba kritikuoja Sveikatos apsaugos ministeriją, kad ši nustatė minimalų vaistinių plotą - 60 kvadratinių metrų. Pasak tarybos, tai nėra būtina vaistų laikymo ir pardavimo sąlyga ir perteklinis reikalavimas, mažinantis konkurenciją.

„Šis reikalavimas yra perteklinis, gali neigiamai paveikti konkurenciją, ir trukdyti naujiems ūkio subjektams patekti į rinką. Deja, tai ne pirmas ministerijos sprendimas, galimai ribojantis konkurenciją. Ministrei išsiuntėme ir trumpą 15 punktų klausimyną. Tikimės, kad jis padės geriau įvertinti būsimų sprendimų poveikį konkurencijai“, – pranešime sakė tarybos vadovas Šarūnas Keserauskas.

Reikalavimas, kad bendras vaistinės mieste patalpų plotas siektų bent 60 kv. metrų, o labdaros vaistinės - 30 metrų, įsigaliojo nuo sausio.

Anot tarybos, 2015 metų viduryje buvo 75 vaistinių filialai, kurie neatitiko šio reikalavimo, iš jų 23 nuo sausio uždaryti (panaikintos licencijos pačių vaistinių prašymu), 27 – pertvarkyti, 5 šiuo metu vertinami, kaip persitvarkė, o 20 filialų veikla sustabdyta.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (1)
  Komentuoti

  Lietuvos verslas

  Valstybės vadovai (nuotr. Fotodiena.lt)
  Žvilgsnis į svetimą piniginę: ar apsimoka patarinėti valstybės vadovams ir ministrams? 2016.09.24 11:57 Valstybės vadovai, ministrai net ir savo atsakomybės srityse visažiniais būti negali, todėl jiems į pagalbą ateina patarėjai, padedantys priimti tinkamus sprendimus. Portalas tv3.lt kviečia susipažinti su ministerijų, aukščiausių šalies vadovų patarėjų atlyginimais ir nuspręsti, kam patarinėti apsimoka labiausiai.
  Pamatykite, kaip gyvens šauktiniai (Nuotr. Rasa Tautavičiūtė ir Laimis Bratikas)
  „Nota Bene“ įtraukta į nepatikimų tiekėjų sąrašą 2016.09.23 15:49 Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba penktadienį įtraukė įmonę „Nota Bene“ į nepatikimų tiekėjų sąrašą. Tai reiškia, kad bendrovė trejus metus galės būti eliminuojama iš visų valstybės institucijų organizuojamų viešųjų pirkimų. „Jie nepateikė laiku pasiūlytų prekių, atitinkančių techninę specifikaciją. Mes sutartį ...
  Gyventojų apsipirkimas prieš rugsėjo 1-ąją
  Svaigalų pardavimai krito greičiau nei tikėtasi (2) 2016.09.22 19:55 Reikalavimas perkant alkoholį prie kasos rodyti asmens dokumentą davė pirmųjų vaisių. Per dvi savaites svaigalų pardavimai krito devyniais procentais. Visgi Seimo nariams žmonių blaivybė – nė motais, netgi ir Sveikatos reikalų komitetui. Jo nariai jau kurpia planą, kaip apribojimus alkoholio pardavimui sušvelninti, o kai ...
  Lietuvos sostinė Vilnius (nuotr. Fotodiena.lt)
  Atostogas skaičiuosime kitaip: kiek laisvų dienų pavyks išpešti? (6) 2016.09.22 19:13 Pagal kitais metais įsigaliosiantį naująjį Darbo kodeksą išeina taip, kad lietuviai mažai dirba ir todėl jiems atostogų reikia mažinti. Politikų ir paprastų žmonių matematika, atrodo, skiriasi. Kol vieni sako, kad 28 kalendorines darbo dienas kasmetinių atostogų pakeitus 20-čia darbo dienų niekas nepasikeis – žmonės jau ...
  Sąskaitos už šildymą (nuotr. Fotolia.com)
  Ekspertai suskaičiavo, kaip vilniečiams keisis šilumos kaina (1) 2016.09.22 17:14 Kainų komisijai ketvirtadienį nusprendus, kad Prancūzijos koncerno „Veolia“ valdoma šilumos gamybos bendrovė „Vilniaus energija“ 2012-2014 metais neteisėtai gavo 24,3 mln. eurų viršpelnio, šilumos energijos kaina vilniečiams galėtų sumažėti penktadaliu. Kainų komisijos atstovė Loreta Kimutytė BNS teigė, kad, ...
  Pasidalink savo emocija! Ką tau reiškia „ŽALGIRIS“?
  ĮKELTI


  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Sekmadienis, 2016 m. rugsėjo 25 d.
  Alytus
  +15
  -
  Kaunas
  +16
  -
  Vilnius
  +14
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +16
  -
  Klaipėda
  +18
  -
  Šiauliai
  +17
  -
  Utena
  +14
  -

  Vilnius

  weather value Mix of sun and clouds
  +14
  weather value Mix of sun and clouds
  Toks jausmas lyg būtų +4

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų