Moteris vaistinėje (nuotr. Fotolia.com)

Moteris vaistinėje (nuotr. Fotolia.com)

Konkurencijos taryba kritikuoja Sveikatos apsaugos ministeriją, kad ši nustatė minimalų vaistinių plotą - 60 kvadratinių metrų. Pasak tarybos, tai nėra būtina vaistų laikymo ir pardavimo sąlyga ir perteklinis reikalavimas, mažinantis konkurenciją.

„Šis reikalavimas yra perteklinis, gali neigiamai paveikti konkurenciją, ir trukdyti naujiems ūkio subjektams patekti į rinką. Deja, tai ne pirmas ministerijos sprendimas, galimai ribojantis konkurenciją. Ministrei išsiuntėme ir trumpą 15 punktų klausimyną. Tikimės, kad jis padės geriau įvertinti būsimų sprendimų poveikį konkurencijai“, – pranešime sakė tarybos vadovas Šarūnas Keserauskas.

Reikalavimas, kad bendras vaistinės mieste patalpų plotas siektų bent 60 kv. metrų, o labdaros vaistinės - 30 metrų, įsigaliojo nuo sausio.

Anot tarybos, 2015 metų viduryje buvo 75 vaistinių filialai, kurie neatitiko šio reikalavimo, iš jų 23 nuo sausio uždaryti (panaikintos licencijos pačių vaistinių prašymu), 27 – pertvarkyti, 5 šiuo metu vertinami, kaip persitvarkė, o 20 filialų veikla sustabdyta.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (1)
  Komentuoti

  Lietuvos verslas

  Senjorai (nuotr. Fotolia.com)
  Verslininkai senjorams kiša mintį, kaip prasigyventi (2) 2016.12.09 19:32 Vilnietei Nijolei – 78-eri. Gyvena kukliame bute Lazdynų rajone. Gauna dvi pensijas, todėl sako negalinti labai skųstis. Visgi norėtų gauti ir didesnes pajamas, tačiau savo turtu nieku gyvu nerizikuotų. Čia pragyventa daug metų, viskas sava. „Tegul man milijoną duoda, bet aš nesutinku. Nu jeigu milijoną duoda... Tai ...
  Latvija ir Lietuva (nuotr. Fotolia.com)
  Latviška statistika sudavė smūgį Lietuvai 2016.12.09 19:16 Lietuva išlieka pasyviausia iš Baltijos šalių prekyboje su kitomis Europos Sąjungos narėmis, rodo Latvijos centrinės statistikos valdybos paskelbti duomenys. Per tris šių metų ketvirčius ES teko 61 proc. viso Lietuvos eksporto ir 70 proc. viso importo. Latvijos užsienio prekyboje šios dalys siekė atitinkamai 74 proc. ir ...
  Andrius Montrimas (nuotr. Fotodiena/Žygimanto Gedvilos)
  „Lietuvos geležinkelių“ vadovas kreipsis į specialiąsias tarnybas (1) 2016.12.09 17:52 Valstybės valdoma bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ po 6-erių bendradarbiavimo su prieštaringos reputacijos Rusijos koncernu „Transmashholding“ metų ketina kreiptis į specialiąsias tarnybas, norėdama sužinoti, ar Rusijos bendrovė kelia grėsmę šalies nacionaliniam saugumui, ar geležinkeliai gali toliau su ja dirbti.
  A. Veryga (nuotr. Fotodiena.lt)
  Ne už kalnų – papildomas sveikatos draudimas? (5) 2016.12.09 17:16 Lietuvoje netrukus gali būti įteisintas papildomas savanoriškas sveikatos draudimas. Apie tai susitikęs su opozicijoje esančiais konservatoriais penktadienį užsiminė paskirtasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. „Papildomas sveikatos draudimas galėtų atsirasti. Tik yra problema objektas - nėra aišku šiandien, ...
  “Lietuvos geležinkeliai“ (nuotr. TV3)
  Purtant „Lietuvos geležinkelius“ toliau ritasi galvos (2) 2016.12.09 16:20   Valstybės valdomų „Lietuvos geležinkelių“ antrinės saugos paslaugų įmonės „Gelsauga“ vadovas Algimantas Songaila pareiškė, kad traukiasi iš pareigų. Bendrovė pastaruoju metu gaudavo didžiausius „Lietuvos geležinkelių“ užsakymus vidaus sandorių būdu.   „Patvirtiname, kad Songaila nori išeiti iš įmonės, tačiau ...


  RODYTI ŽEMĖLAPĮ

  +3

  Šiauliai

  +6

  Klaipėda

  +3

  Panevėžys

  +5

  Utena

  +4

  Kaunas

  +5

  Vilnius

  +5

  Alytus

  +5
  Vilnius
  2016-12-09 23:13
  Siųsk savo orų nuotrauką:
  SIŲSTI
  Nuotraukos autorius: Gytis Štramaitis

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų