Migrantai (nuotr. SCANPIX)

Migrantai (nuotr. SCANPIX)

Vyriausybė ketvirtadienį pritarė, kad į Lietuvą pagal Europos Sąjungos siūlomą planą būtų perkelti 1105 pabėgėliai iš tokių šalių kaip Sirija, Irakas ir Eritrėja.

Pagal Vyriausybės nutarimą, šie pabėgėliai į Lietuvą turėtų būti perkeliami iki 2017 metų gruodžio 31 dienos.

Premjeras posėdyje sakė, kad toliau šį klausimą svarstys Seimo Europos reikalų komitetas.

„Rytoj jau turi Europos reikalų komitetas šitą klausimą svarstyti, vidaus reikalų ministrui turi suteikti mandatą ir dabar persikelia šito klausimo svarstymas į Seimą (...). Dabar komiteto, aš manau, užteks“, - teigė premjeras Algirdas Butkevičius.

REKLAMA

REKLAMA

Dalia Grybauskaitė: solidarumas dėl pabėgėlių neturi būti grįstas „prievartos mechanizmais“

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad Lietuva sutinka su Briuselio rekomendacija dėl pabėgėlių paskirstymo, tačiau nenorėtų, kad ateityje solidarumas dalijantis naštą būtų grįstas „prievartos mechanizmais“.

Šalies vadovė teigė, Lietuva sutinka su vienkartiniu Europos Komisijos siūlymu per dvejus metus priimti 1105 pabėgėlius, Europai perskirstant daugiau kaip pusantro šimto tūkstančių asmenų, bet pabrėžė, kad Lietuva tai priima „kaip rekomendaciją“.

REKLAMA

„Be jokios abejonės, visi nenorėtume, kad būtų solidarumas grįstas kažkokiais prievartos mechanizmais. Esame lygiavertės šalys, draugiškos viena kitai šalys, todėl norėtume spręsti susitarimu ir draugiškai“, - žurnalistams ketvirtadienį sakė prezidentė.

Įtakingiausia Europos politikė Vokietijos kanclerė Angela Merkel ragina kitas šalis sutikti su privalomomis pabėgėlių perskirstymo kvotomis, ir nustatyti proporcinę sistemą, kuri būti nepriklausoma nuo atvykstančių asmenų skaičiaus.

Lietuva ir kitos Vidurio bei Rytų Europos šalys iki šiol nepritarė siūlymui steigti nuolatinį krizinį pabėgėlių perkėlimo mechanizmą. Nerimaudamos dėl dar didesnio imigrantų antplūdžio, jos pasisako už savanoriškumo principo išlaikymą. Griežčiausią poziciją šiuo klausimu išsako Vyšegrado šalys Vengrija, Slovakija, Čekija ir Lenkija.

Išsakiusi paramą laikinam 160 tūkst. pabėgėlių paskirstymui po valstybes nares, D.Grybauskaitė ketvirtadienį detaliau nekomentavo galimo nuolatinio mechanizmo.

„Dabar pasiūlymų yra įvairių, jie yra tik pasiūlymai, įvairios šalys komentuoja įvairiai (...). Dabar ginčytis iš anksto, privaloma ar neprivaloma, turbūt yra beprasmiška“, - sakė prezidentė.

REKLAMA

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (5)
  Komentuoti

  Aktualijos

  Žydai (nuotr. Fotolia.com)
  Žydams ir jų gelbėtojams – politikų dėmesys 2016.09.25 09:23 Sekmadienį Seime rengiamas Lietuvos žydų genocido dienos paminėjimas. Ta proga Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė organizuoja konferenciją „Gelbėję Lietuvos žydus, gelbėję Lietuvos garbę“, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius.
  Vairuotojas (nuotr. Fotolia.com)
  Lietuvoje minima visiems svarbi diena 2016.09.25 09:00 Sekmadienį Lietuvoje minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Katalikų bažnyčiose bus meldžiamasi už visus keliaujančiuosius, su visuomene bendraus policijos pareigūnai, bus dalijami atšvaitai, pranešė Lietuvos kelių policijos tarnyba. Projektą, kuris vykdomas nuo 2010 metų, inicijavo Susisiekimo ministerija, Lietuvos ...
  Liūdna moteris (nuotr. fotolia.eu)
  Tėvą nužudžiusi Aušra: kalėjimas man buvo išganymas 2016.09.25 07:00 Aušra – išmintingai kalbanti, džiaugsminga 40-ties metų moteris. Su ja susitinkame Panevėžio pataisos namuose, tačiau ne kalėjimo teritorijoje – ji su savo vaiku ir kitomis dviem nuteistosiomis gyvena atskirame kalinčioms mamoms ir jų vaikams skirtame name. Aušra – alkoholikė, penkerius metus jau nebegerianti. Ji ...
  Kaimynas ant palangės pasistatė kamerą (skaitytojo nuotr.)
  Suvalkietė pašiurpo: kaimynas ant palangės įsitaisė kamerą – ar tai legalu? (4) 2016.09.24 21:19 Šiandien gyvename naujųjų technologijų amžiuje, kai suprasti, kaip ir kokiais atvejais galime sau leisti fotografuoti ir filmuoti kitus asmenis – tampa sunku. Prie prekybos centrų kamerų esame įpratę ir jų net nepastebime, bet namuose kiekvienas žmogus nori jaustis saugus. Tačiau, kaip reaguotumėte, jei jūsų kaimynas ...
  Katinas ir šiluma (nuotr. Fotolia.com)
  Orai: vasara dar slepiasi Lietuvoje 2016.09.24 19:10 Lietuvoje ateinančią naktį ir rytą daug kur tvyros gana tirštas rūkas, kuris vietomis išsisklaidys tik saulei gerokai koptelėjus į dangaus skliautą. Nakties temperatūra svyruos tarp 3 ir 8 laipsnių, tik Kuršių nerijoje bus šilčiau – 10–12 laipsnių, o dirvos paviršiuje kai kur galimos silpnos šalnos, temperatūra nukris iki ...
  Pasidalink savo emocija! Ką tau reiškia „ŽALGIRIS“?
  ĮKELTI


  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Sekmadienis, 2016 m. rugsėjo 25 d.
  Alytus
  +16
  -
  Kaunas
  +16
  -
  Vilnius
  +15
  -
  Panevėžys
  +17
  -
  Klaipėda
  +18
  -
  Šiauliai
  +16
  -
  Utena
  +14
  -

  Vilnius

  weather value Morning clouds followed by afternoon sun
  +15
  weather value Morning clouds followed by afternoon sun
  Toks jausmas lyg būtų +4

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų