Migrantai (nuotr. SCANPIX)

Migrantai (nuotr. SCANPIX)

Vyriausybė ketvirtadienį pritarė, kad į Lietuvą pagal Europos Sąjungos siūlomą planą būtų perkelti 1105 pabėgėliai iš tokių šalių kaip Sirija, Irakas ir Eritrėja.

Pagal Vyriausybės nutarimą, šie pabėgėliai į Lietuvą turėtų būti perkeliami iki 2017 metų gruodžio 31 dienos.

Premjeras posėdyje sakė, kad toliau šį klausimą svarstys Seimo Europos reikalų komitetas.

„Rytoj jau turi Europos reikalų komitetas šitą klausimą svarstyti, vidaus reikalų ministrui turi suteikti mandatą ir dabar persikelia šito klausimo svarstymas į Seimą (...). Dabar komiteto, aš manau, užteks“, - teigė premjeras Algirdas Butkevičius.

REKLAMA

REKLAMA

Dalia Grybauskaitė: solidarumas dėl pabėgėlių neturi būti grįstas „prievartos mechanizmais“

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad Lietuva sutinka su Briuselio rekomendacija dėl pabėgėlių paskirstymo, tačiau nenorėtų, kad ateityje solidarumas dalijantis naštą būtų grįstas „prievartos mechanizmais“.

Šalies vadovė teigė, Lietuva sutinka su vienkartiniu Europos Komisijos siūlymu per dvejus metus priimti 1105 pabėgėlius, Europai perskirstant daugiau kaip pusantro šimto tūkstančių asmenų, bet pabrėžė, kad Lietuva tai priima „kaip rekomendaciją“.

REKLAMA

„Be jokios abejonės, visi nenorėtume, kad būtų solidarumas grįstas kažkokiais prievartos mechanizmais. Esame lygiavertės šalys, draugiškos viena kitai šalys, todėl norėtume spręsti susitarimu ir draugiškai“, - žurnalistams ketvirtadienį sakė prezidentė.

Įtakingiausia Europos politikė Vokietijos kanclerė Angela Merkel ragina kitas šalis sutikti su privalomomis pabėgėlių perskirstymo kvotomis, ir nustatyti proporcinę sistemą, kuri būti nepriklausoma nuo atvykstančių asmenų skaičiaus.

Lietuva ir kitos Vidurio bei Rytų Europos šalys iki šiol nepritarė siūlymui steigti nuolatinį krizinį pabėgėlių perkėlimo mechanizmą. Nerimaudamos dėl dar didesnio imigrantų antplūdžio, jos pasisako už savanoriškumo principo išlaikymą. Griežčiausią poziciją šiuo klausimu išsako Vyšegrado šalys Vengrija, Slovakija, Čekija ir Lenkija.

Išsakiusi paramą laikinam 160 tūkst. pabėgėlių paskirstymui po valstybes nares, D.Grybauskaitė ketvirtadienį detaliau nekomentavo galimo nuolatinio mechanizmo.

„Dabar pasiūlymų yra įvairių, jie yra tik pasiūlymai, įvairios šalys komentuoja įvairiai (...). Dabar ginčytis iš anksto, privaloma ar neprivaloma, turbūt yra beprasmiška“, - sakė prezidentė.

REKLAMA

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (5)
  Komentuoti

  Aktualijos

  Rukloje prasidėjo būtinieji kariniai mokymai (nuotr. Fotodiena.lt)
  Absurdiškos kariuomenės pirkimų kainos: kaip nutinka tokie „stebuklai“? 2016.08.30 21:35 Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) antradienį paskelbė skandalingus faktus apie tai, kad įvairius virtuvės įrankius kariuomenė pirko aštuoniskart brangiau, nei rinkoje. Įdomu ne tik tai, kodėl tokie pirkimai buvo vykdomi, bet taip pat - kodėl informacija apie tai paviešinta tik po dvejų metų. VPT vadovė: yra keli tikslai ...
  Lietuvą apsėdusi barzdų mada persikėlė į Klaipėdą
  Lietuvą apsėdusi barzdų mada persikėlė į Klaipėdą 2016.08.30 20:22 Lietuvą apsėdusi barzdų mada klaipėdiečių porą įkvėpė imtis verslo ir įkurti saloną tik vyrams, kuriame šie galės atlikti visas gražinimosi procedūras. Pabendravę su draugais, pažįstamais jauni verslininkai nusprendė teikti kur kas daugiau paslaugų. Salonas veikia tik mėnesį, tačiau įkūrėjai sako, kad nepražus net jei ...
  Jono Miliaus ir Virginijos Baltraitienės spaudos konferencija (nuotr. Fotodiena.lt)
  Netikėti svečiai: skandalingoje medžioklėje – ir ministrės sūnus 2016.08.30 19:59 Aiškėja naujos politikų ir verslininkų medžioklės, vykusios Panevėžio rajone liepos pabaigoje, detalės. Kaip pranešė Info TV, vakarienėje medžioklėje Latvijos ministro garbei dalyvavo ne tik žemės ūki ministrės Virginijos Baltraitienės sutuoktinis, bet ir jos sūnus.
  Astravo AE pavojų kelia dar net nepastatyta (nuotr. http://belsat.eu)
  Astravo AE statytojai žino, kodėl žuvo žmogus 2016.08.30 18:29 Astravo atominės elektrinės žuvęs statybininkas galėjo neatsargiai elgtis su dujų balionais, pranešė elektrinės statytojai. „Tragedijos priežastimi galėjo tapti darbo saugos reikalavimų pažeidimai, neatsargiai elgiantis, kai subrangovams buvo perdavinėjami dujų balionai“, - rašoma antradienį paskelbtame pranešime. Anot ...
  Vilniečiai mėgaujasi karštu oru (nuotr. Fotodiena.lt)
  Sinoptikai turi atsakymą, kodėl šią vasarą taip trūko šilumos ir saulės 2016.08.30 17:45 Vasara jau prabėgo pro mūsų kiemą ir atėjo ruduo, tad įdomu pasižiūrėti kokia gi ta vasara buvo, ar tikrai taip trūko šilumos, o gal orai buvo ne tokie ir prasti? Birželis – šiltesnis nei įprasta Peržvelgiant prabėgusios vasaros orus galima išskirti, kad birželį temperatūra buvo didesnė, nei įprasta, liepa ir rugpjūtis – ...

  Šeimos vasara

  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Antradienis, 2016 m. rugpjūčio 30 d.
  Alytus
  +9
  2.2 m/s
  Kaunas
  +10
  4.5 m/s
  Vilnius
  +8
  4.5 m/s
  Panevėžys
  +9
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +14
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +10
  4.5 m/s
  Utena
  +8
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Partly cloudy
  +8
  weather value Partly cloudy
  Toks jausmas lyg būtų +8

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų