Migrantai (nuotr. SCANPIX)

Migrantai (nuotr. SCANPIX)

Vyriausybė ketvirtadienį pritarė, kad į Lietuvą pagal Europos Sąjungos siūlomą planą būtų perkelti 1105 pabėgėliai iš tokių šalių kaip Sirija, Irakas ir Eritrėja.

Pagal Vyriausybės nutarimą, šie pabėgėliai į Lietuvą turėtų būti perkeliami iki 2017 metų gruodžio 31 dienos.

Premjeras posėdyje sakė, kad toliau šį klausimą svarstys Seimo Europos reikalų komitetas.

„Rytoj jau turi Europos reikalų komitetas šitą klausimą svarstyti, vidaus reikalų ministrui turi suteikti mandatą ir dabar persikelia šito klausimo svarstymas į Seimą (...). Dabar komiteto, aš manau, užteks“, - teigė premjeras Algirdas Butkevičius.

Dalia Grybauskaitė: solidarumas dėl pabėgėlių neturi būti grįstas „prievartos mechanizmais“

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad Lietuva sutinka su Briuselio rekomendacija dėl pabėgėlių paskirstymo, tačiau nenorėtų, kad ateityje solidarumas dalijantis naštą būtų grįstas „prievartos mechanizmais“.

Šalies vadovė teigė, Lietuva sutinka su vienkartiniu Europos Komisijos siūlymu per dvejus metus priimti 1105 pabėgėlius, Europai perskirstant daugiau kaip pusantro šimto tūkstančių asmenų, bet pabrėžė, kad Lietuva tai priima „kaip rekomendaciją“.

„Be jokios abejonės, visi nenorėtume, kad būtų solidarumas grįstas kažkokiais prievartos mechanizmais. Esame lygiavertės šalys, draugiškos viena kitai šalys, todėl norėtume spręsti susitarimu ir draugiškai“, - žurnalistams ketvirtadienį sakė prezidentė.

Įtakingiausia Europos politikė Vokietijos kanclerė Angela Merkel ragina kitas šalis sutikti su privalomomis pabėgėlių perskirstymo kvotomis, ir nustatyti proporcinę sistemą, kuri būti nepriklausoma nuo atvykstančių asmenų skaičiaus.

Lietuva ir kitos Vidurio bei Rytų Europos šalys iki šiol nepritarė siūlymui steigti nuolatinį krizinį pabėgėlių perkėlimo mechanizmą. Nerimaudamos dėl dar didesnio imigrantų antplūdžio, jos pasisako už savanoriškumo principo išlaikymą. Griežčiausią poziciją šiuo klausimu išsako Vyšegrado šalys Vengrija, Slovakija, Čekija ir Lenkija.

Išsakiusi paramą laikinam 160 tūkst. pabėgėlių paskirstymui po valstybes nares, D.Grybauskaitė ketvirtadienį detaliau nekomentavo galimo nuolatinio mechanizmo.

„Dabar pasiūlymų yra įvairių, jie yra tik pasiūlymai, įvairios šalys komentuoja įvairiai (...). Dabar ginčytis iš anksto, privaloma ar neprivaloma, turbūt yra beprasmiška“, - sakė prezidentė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (5)
  Komentuoti

  Aktualijos

  Andrius Kubilius (nuotr. Fotodiena.lt)
  Parlamentarai: Vytauto Gapšio pasitraukimas iš Seimo teisingas, bet pavėluotas 2016.07.25 21:52 Valdančiajai koalicijai ir opozicijai priklausantys parlamentarai Darbo partijos pirmininko pirmojo pavaduotojo Vytauto Gapšio sprendimą trauktis iš Seimo vadina teisingu, bet pavėluotu žingsniu. Valdančiosios „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos seniūnas Kęstutis Bartkevičius BNS pirmadienį sakė pasigendantis aiškesnių ...
  Tamsioji Palangos pusė: agresyvus „pokemonas“, ašarinės dujos ir girti šlitinėtojai
  Tamsioji Palangos pusė: agresyvus „pokemonas“, ašarinės dujos ir girti šlitinėtojai (1) 2016.07.25 21:40 Seksualios merginos, savimi pasitikintys vaikinai, svaiginantis jūros alsavimas ir beprotiškas šėlsmas populiariausiame Lietuvos kurorte. Tokią Palangą regi daugelis poilsiautojų, bet... Nepaisant visko, naktinis Palangos gyvenimas gali sukelti ir itin dviprasmiškų minčių. Kurorto širdyje, Basanavičiaus gatvėje, per naktį ...
  Artūras Paulauskas (nuotr. Organizatorių)
  Paaiškėjo, kad bus Darbo partijos rinkimų sąrašo viršuje 2016.07.25 20:56 Darbo partijos taryba pirmadienį patvirtino Seimo rinkimų sąrašą daugiamandatėje apygardoje - pirmuoju numeriu jame įrašytas Seimo narys Kęstutis Daukšys, antruoju ir trečiuoju - parlamentarai Artūras Paulauskas ir Vytautas Gapšys. „Partijos sąrašas atrodo labai stipriai ir nei viena partija neturi tokio stipraus sąrašo, ...
  Avarija (nuotr. TV3)
  Kaune – nesuvokiama avarija: į kiemą įlėkė traktorius 2016.07.25 20:39 Nekasdieniška avarija įvyko Kaune, Veiverių gatvėje. Šiek tiek po vidurdienio pralaužęs atitvarus traktorius nudardėjo šlaitu žemyn į žmonių kiemą. Laimė, versdamasis traktorius žmonių nekliudė, tik suniokojo atitvarą ir kelias obelaites. Bet jei ne jos, traktorius tikriausiai būtų užvirtęs ant dar žemiau esančio ...
  Vilniaus universitetas (nuotr. Fotodiena.lt)
  VU vilios studentus iš viso pasaulio? (1) 2016.07.25 20:23 Sumažėjus studijuoti aukštosiose mokyklose norinčių ir pakviestųjų, universitetai kuria planus, kaip prisivilioti studentų iš kitų šalių, pavyzdžiui Lotynų Amerikos ar Indijos bei rytų - Ukrainos ir Baltarusijos. „Orientacija visų pirma galėtų būti į mūsų rytinius kaimynus - Ukrainą, Baltarusiją. Aišku, būtų gerai ...

  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Antradienis, 2016 m. liepos 26 d.
  Alytus
  +16
  -
  Kaunas
  +16
  -
  Vilnius
  +17
  -
  Panevėžys
  +16
  -
  Klaipėda
  +16
  -
  Šiauliai
  +16
  -
  Utena
  +17
  -

  Vilnius

  weather value Partly cloudy
  +17
  weather value Partly cloudy
  Toks jausmas lyg būtų +17

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų