Pergalių seriją Graikijoje vykstančiame Europos jaunių (iki 18 metų) vaikinų krepšinio čempionate pratęsė Lietuvos rinktinė.

Pirmadienį pirmosiose aštuntfinalio etapo šešių ekipų F grupės rungtynėse Sauliaus Štombergo auklėtiniai 73:65 (13:14, 16:13, 24:14, 20:24) įveikė trečiąją nesėkmę patyrusius Rusijos bendraamžius ir lieka grupės lyderių gretose.

19 taškų prie pergalės prisidėjo Martynas Varnas, 16 - Tadas Sedekerskis, 10 - Martynas Echodas, 8 - Laurynas Beliauskas.

Pralaimėjusiųjų gretose sėkmingiausiai žaidė Fiodoras Špakovas (19 tšk.) bei Ilja Karpenkovas (10 taškų).

Pasak pranešimo, lietuviai geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių (46-36), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (18-12), bet dažniau klydo (25-16).

Rusijos krepšininkai sėkmingiau pradėjo rungtynes: po 5 minučių jie pirmavo 7:2, tačiau lietuviai neleido įsismaginti varžovams bei pradėjo juos vytis (12:10). Po dešimties minučių Rusijos ekipa dar turėjo minimalų pranašumą (14:13).

Antrojo kėlinio pradžioje lietuviai niekaip negalėjo pelnyti taškų, o tuo pasinaudoję rusai spurtavo ir nutolo (20:13). S. Štombergas paprašė minutės pertraukėlės, po kurios netrukus pavyko pasižymėti M. Varnui (15:20). Puolėjas pataikė tolimą metimą ir Lietuvos komanda vėl kvėpavo varžovams į nugarą (18:20). Po dar vieno M. Varno tolimo metimo ir Lauryno Biručio dėjimo rezultatas buvo lygus (25:25). Per likusį laiką kiek tiksliau žaidę lietuviai, prasidėjus didžiajai pertraukai, pirmavo 2 taškais (29:27). 13 taškų savo ekipai jau buvo surinkęs ir 5 kamuolius atkovojęs M. Varnas.

Atkaklios kovos netrūko trečiajame ketvirtyje - jam įpusėjus minimalią persvarą turėjo lietuviai (39:38). Po jau ketvirto M. Varno tolimo metimo Lietuvos komanda padidino persvarą (42:38), Mykolas Dieninis dvitaškiu metimu dar pagerino savo ekipos situaciją (44:38). Rusų puolimas strigo, o žaidimo skonį pajutę Lietuvos krepšininkai susikrovė dviženklį pranašumą (48:38). Prieš lemiamą mačo dalį varžovus į neviltį varę lietuviai pirmavo 12 taškų skirtumu (53:41).

Darnų krepšinį demonstravusi Lietuvos komanda išlaikė iniciatyvą savo rankose ir neleido priartėti varžovams (60:48). Nors rusams pavyko išlyginti žaidimą, tačiau, likus 2 minutėms, lietuviai dar pirmavo dviženkliu skirtumu (66:56). Po 4 pelnytų taškų iš eilės Rusijos komanda sumažino atsilikimą iki 6 taškų (60:66), o likus 12 sekundžių komandas skyrė 5 taškai. Paskutinę minutę didžiąją dalį taškų baudų metimais rinkę lietuviai pergalės iš rankų nepaleido.

Antradienį jaunieji Lietuvos krepšininkai žais su Italijos komanda, kuri pirmadienį 52:63 (11:24, 11:8, 11:20, 11:19) nusileido Graikijos ekipai.

Trečiosiose F grupės rungtynėse pirmadienį Turkijos rinktinė 80:57 (18:10, 28:12, 11:20, 23:15) nugalėjo Bosnijos ir Hercegovinos penketuką.

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas, taškai):

1. Turkija 3 3 0 209:163 6 2. Lietuva 3 3 0 216:179 6 3. Graikija 3 1 2 186:182 4 4. Italija 3 1 2 163:166 4 5. Bosnija ir Hercegovina 3 1 2 167:212 4 6. Rusija 3 0 3 177:216 3 Į pirmenybių ketvirtfinalį pateks keturios geriausios grupės komandos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.