14
Algirdo Šociko vardo turnyras (nuotr. Organizatorių)
14

Prasidėjo didžiausios Lietuvoje bokso varžybos – legendinio Lietuvos sportininko Algirdo Šociko vardo turnyras. Jau 19 kartą organizuojamose varžybose kovas pradėjo 75 boksininkai iš 18 valstybių. Pirmą varžybų dieną Kauno sporto halėje vyko net 27 kovos.

„Kaune susirinko Europos boksininkų elitas – olimpinių žaidynių prizininkai, Europos čempionatų nugalėtojai ir prizininkai. Kaune kovoja daugiau negu dešimties šalių čempionai, tai daug pasako apie turnyro lygį“, - sako Lietuvos bokso rinktinės treneris Vidmantas Bružas.

Ryškiausia A. Šociko turnyro žvaigždė – 2008 m Pekino olimpiados prizininkas ir 2011 m Europos čempionas Viačeslavas Gožanas iš Moldovos.

„Tai pirmas mano vizitas Lietuvoje. Daug girdėjau apie A. Šociko turnyrą, todėl šiais metais negalėjau jo praleisti, nes tai gera galimybė pasitikrinti jėgas prieš artėjančias Europos žaidynes. Tikiuosi patekti į finalą. Kuo daugiau kovų turėsiu, tuo geriau galėsiu pasirengti Europos žaidynėms Baku, nes Kaune susirinko labai pajėgūs varžovai“, - teigė vienas geriausių Europos boksininkų svorio kategorijoje iki 56 kg. Ketvirtfinalyje V. Gožanas vienbalsiu teisėjų sprendimu 3:0 įveikė lietuvį Mindaugą Bankauską.

Ketvirtfinalio barjero nepavyko įveikti daugkartiniam Lietuvos čempionui Vitalijui Subačiui (iki 91 kg). Net šešis kartus A. Šociko turnyre triumfavęs V. Subačius 1:2 pralaimėjo estui Rainui Karlsonui.

A. Šociko turnyro pusfinaliuose ketvirtadienį kovos penki Lietuvos boksininkai. Čempiono titulą ginantis Edgaras Skurdelis (svorio kategorija iki 60 kg) ketvirtfinalyje užtikrintai 3:0 įveikė daną Marselį Terteryaną. Svorio kategorijoje virš 91 kg Laimonas Orintas 3:0 nugalėjo kaimyninės Latvijos atstovą Ralfą Valcanį. Pusfinaliuose taip pat kovos lietuviai Ruslanas Jefremovas (iki 60 kg), Tomas Pivorunas ir Tomas Sinkevičius (abu iki 75 kg).

A. Šicoko turnyro pusfinaliai Kauno sporto halėje vyks ketvirtadienį nuo 15 val. Finalai penktadienį prasidės 17 valandą.