Trečiąją pasaulio dvidešimtmečių ledo ritulio čempionato varžybų dieną II-o diviziono A grupės rungtynėse Lietuvos U-20 rinktinė 5:2 (2:1, 1:1, 2:0) įveikė Kroatijos bendraamžius ir iškovojo antrąją pergalę iš eilės, praneša hockey.lt. Įvarčius nugalėtojams pelnė Paulius Gintautas (03:27, Danielius Bogdziulis, Aimas Fiščevas), triskart D.Bogdziulis (06:21, A.Fiščevas, E.Protčenka), (29:13, E.Protčenka, J.Jasinevičius), (42:55, D.Čypas, U.Čižas), E.Protčenka (44:23, D.Čypas, D.Bogdziulis). Varžovų gretose pasižymėjo Marko Sakičius (02:36, Bruno Kegaljis, Ivanas Jankovičius), B.Kegaljis (33:06, Matija Miličičius, Luka Vukoja). Favoritai. Kroatai prieš metus iškrito iš I-o diviziono B grupės, tad buvo laikomi dvikovos favoritais. Tiesa, pirmosiose dviejose čempionato rungtynėse kroatai taškų neiškovojo, 1:3 nusileidę rumunams ir 3:7 – Nyderlandų rinktinei. Lyderiai. Pergalingose rungtynėse su Estija Lietuvai keturis įvarčius iš penkių pelnė pirmasis puolimo trejetas – D.Bogdziulis, A.Fiščevas ir P.Gintautas. Visi jie patenka į geriausių čempionato puolėjų vienuoliktuką, o ketvirtojoje pozicijoje su keturiais taškais žengiantis D.Bogdziulis ir tris taškus turintis vienuoliktas P.Gintautas iki šių rungtynių turėjo geriausią „plius minus“ rodikį – po +4. Puolimo trejetas greitai „atkeršijo“ varžovams už įvartį pačioje rungtynių pradžioje ir toliau vieni mušė įvarčius. Kova. Nuo pat rungtynių pradžios lietuviai buvo akivaizdūs padėties šeimininkai ir jų iš vėžių neišmušė net greitas varžovų įvartis ant ledo žaidžiant ketvirtajam penketukui. Kroatai per pusę pirmojo kėlinio metė tik kartą į varžovų vartus. Baudos minutės. Lietuvos rinktinės problemos prasidėjo, kai žaidėjai ėmė rinkti nereikalingas baudos minutes. Kroatai skirtumą sušvelnino iki 2:3 turėdami net dviejų žaidėjų pranašumą ant ledo, o po įvarčio dar tris minutes turėjo žaidėjo persvarą ant ledo.

Geriausias. D.Bogdziulis buvo pripažintas geriausiu Lietuvos komandoje. Ledo ritulininkas pridėjo rankas prie visų įvarčių – pats įmušė tris, dukart rezultatyviai asistavo draugams ir kol kas žengia pirmas rezultatyviausių čempionato žaidėjų kategorijoje. Apdovanojimai. Jaunimo rinktinė senokai lepino skambiomis pergalėmis, tad rungtynės su Kroatija buvo svarbios tiesiant kelią medalių link. Pergalė prieš kroatus leidžia rinktinei kautis dėl apdovanojimų, apie kuriuos rinktinė kalbėjo prieš čempionatą. Kroatijai, savo ruožtu, tai buvo labai svarbios rungtynės norint išvengti kovos dėl išlikimo. Pralaimėjimas lietuviams Kroatijai tapo besitęsiantis „fiasko“. Kroatai norėdami išlikti divizione, turės kovoti su Estija, o tai dar pernai aukštesniame lygyje žaidusiai komandai prilyginama košmarui. Paskutinėse rungtynėse tikėtis pergalės prieš visus nuo kelio šluojančius vengrus – iš fantastikos srities. Ketvirtadienį čempionate – laisva diena. Penktadienį 13.00 val. vietos laiku Lietuva žais su Rumunija, šeštadienį, 13.00 val. – su Nyderlandais. II-o diviziono A grupės turnyrinė lentelė po ketvirtųjų čempionato rungtynių (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai): 1. Vengrija 2 2 0 0 0 11:2 6

2. Nyderlandai 2 2 0 0 0 11:4 6

3. Lietuva 3 2 0 0 1 11:9 6

4. Rumunija 2 1 0 0 1 4:7 3

5. Estija 2 0 0 0 2 3:9 0

6. Kroatija 3 0 0 0 3 6:15 0