Patyčios („Akistatos“ nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)

Patyčios („Akistatos“ nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)

Sutrikusio elgesio ar nusikalsti linkusius vaikus į socializacijos centrus nukreipiančios savivaldybių komisijos ir teismai negali užtikrinti uždaroje erdvėje esančių nepilnamečių apsaugos nuo bendraamžių patyčių, smurto ir prievartos.

Praėjusią savaitę Biržų rajono policijai, savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriui pranešta apie nepilnamečių patirtą seksualinę prievartą. Redakciją pasiekusiomis žiniomis, penki Kučgalio socializacijos centro auklėtiniai esą vertė du silpnesnius berniukus atlikti vienas kito atžvilgiu seksualinius veiksmus. Buvo teigiama, kad jaunieji egzekutoriai aukas tą daryti vertė naudodami smurtą, o palaužtų ir įbaugintų bendraamžių veiksmai neva buvo filmuojami mobiliuoju telefonu ir tvirtinama, jog seksualinės prievartos vaizdai atsidurs internete. Vienas iš nukentėjusių – ne tik elgesio, bet ir sveikatos problemų turintis auklėtinis.

„Vyksta ikiteisminis tyrimas, įvykio komentuoti neturiu teisės“, - „Šiaurės rytams“ sakė Vaikų socializacijos centro „Širvėna“ direktoriaus pareigas laikinai einanti direktoriaus pavaduotoja Violeta Davidonytė.

Direktorė Laima Vaičienė šiuo metu atostogauja. Įvykis užfiksuotas praėjusį ketvirtadienį.

Centro vadovė V. Davidonytė teigė apie tai pranešusi Biržų rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriui, informavusi steigėją – Švietimo ir mokslo ministeriją.

„Atlikome viską, kad įvykis nebūtų nuslėptas“, - sakė direktorės pareigas einanti pavaduotoja.

Savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Giedra Gedvilienė patvirtino gavusi pranešimą iš socializacijos centro ir ją perdavusi Biržų policijai, kuri ir atlieka tyrimą.

Apie smurto požymius pedagogai ir vaiko teisių sargai nekalba – esą žymių nematyti. Ką sako galimo smurto ir prievartos aukos, užfiksuos įvykio tyrėjai.

Šiuo metu vaikų socializacijos centre „Širvėna“ yra 15 auklėtinių, dar 3 netrukus turi grįžti iš atostogų.

Vaikus prižiūrėti ir auklėti turi 48 sąrašiniai darbuotojai, iš kurių ne visi dirba visu etatu. Šiuo metu daug žmonių atostogauja. Pasak šį pirmadienį kalbintos V. Davidonytės, dabar yra dvi auklėtinių grupės, kurias prižiūri 2 auklėtojai, 1 sargas, socialinis pedagogas, psichologas.

Redakcijos žiniomis, iki minėto įvykio socializacijos centre buvo tik viena auklėtinių grupė, kurią prižiūrėti teko vienam auklėtojui ir prie durų budėti turinčiam sargui.

Psichologas į centrą atvyksta ne kasdien, o seksualinės patyčios vyko po 17 valandos, kai centre su penkiolika sunkiai auklėjamų paauglių esą tebuvo tik auklėtojas ir sargas.

Alfreda Gudienė

Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (7)
  Komentuoti

  Lietuva

  Panevėžį okupavo (nuotr. TV3)
  Panevėžį okupavo juodasparniai triukšmadariai: pavojus motinoms ir vaikams 2016.04.28 23:00 Panevėžys šiemet rodos pralaimėjo kovą su varnomis. Vieną didžiausių miesto parkų okupavusios triukšmadarės šį pavasarį netrukdomai suka lizdus ir jau karaliauja ne tik parko medžiuose, bet ir miesto senosiose kapinėse. Mat savivaldybė nusprendė šiemet nebebaidyti juodasparnių kovarnių visai ir palikti juos ramybėje. Tuo ...
  J. Pinskus ir Ž. Pinskuvienė išsaugojo galimybę tapti Seimo nariu (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Riabovo)
  Širvintų merė įniršo: Darbo partijos nariai irgi žmonės Visvaldas Matijošaitis atskleidė, kodėl tapo meru(2) 2016.04.28 22:13 Laidoje LRT Forumas didžiųjų Lietuvos miestų merai svarstė apie antros kadencijos siekimo galimybę, savivaldybės darbuotojų skaičių bei svarbiausius nuveiktus darbus. „Miestiečių yra daug, tačiau jie yra mažai žinomi. Mane išrinko tik dėl to, kad esu žinomas dėl savo verslo, nuo visuomeninės veiklos ir t.t. Žmonių yra ...
  Pomidorai (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Nori nutildyti besiskundžiančius lietuvius: pateikė prekių sąrašą su kainomis (22) 2016.04.28 20:14 Lietuvoje verdant aistroms dėl neva padidėjusių kainų, Statistikos departamentas pateikia kovo mėnesio produktų kainas, palyginant šiuos metus su praėjusiais ir 2014 metais. Kilus diskusijai departamentas pateikė pagrindinių prekių vidutines mažmenines kainas.   Kalbų audra internete Dainininkas Marijus ...
  Artimiausiu metu NATO turėtų siųsti daugiau karių į valstybes, esančias prie Rusijos sienos (nuotr. SCANPIX)
  Vokietija planuoja siųsti daugiau karių ir į Lietuvą Papildyta 2016.04.28 20:03 Artimiausiu metu NATO turėtų siųsti daugiau karių į valstybes, esančias prie Rusijos sienos, rašo vokiečių portalas „Spiegel“. Tai reikštų, kad Vokietija planuoja siųsti daugiau karių ir į Lietuvą. Kaip rašo portalas, Vokietija siekia dalyvauti kovoje, kuri turėtų atgrasyti Rusiją nuo galimos agresijos Baltijos šalyse. ...
  Šiauliuose darželinukai išskirtinai ruošiasi Motinos dienai (nuotr. TV3)
  Darželinukai dalijasi išmintimi: kaip mažieji sveikins mamas? 2016.04.28 20:00 Šiauliuose darželinukai išskirtinai ruošiasi Motinos dienai - sukuria didžiulį gėlyną. Iš šiemet kalvelė prie ežero sužydo milžiniškais žiedais. Tam darželinukai ruošėsi vos nutirpus sniegui – ne juokas pasodinti šimtus žiedų ir išmokti eilėraščių mamai. Auklėtoja sako, kad dirbdami vaikai vis galvojo apie mamas. Sako, ...

  Penktadienis, 2016 m. balandžio 29 d.
  Alytus
  +11
  -
  Kaunas
  +11
  -
  Vilnius
  +12
  -
  Panevėžys
  +12
  -
  Klaipėda
  +11
  -
  Šiauliai
  +12
  -
  Utena
  +12
  -

  Vilnius

  weather value Showers possible in the afternoon
  +12
  weather value Showers possible in the afternoon
  Toks jausmas lyg būtų +1

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1
  • Remejas1-apacia
  LKL
  A-lyga
  Vytis
  Penktadienis, 2016 m. balandžio 29 d.
  Alytus
  +11
  -
  Kaunas
  +11
  -
  Vilnius
  +12
  -
  Panevėžys
  +12
  -
  Klaipėda
  +11
  -
  Šiauliai
  +12
  -
  Utena
  +12
  -

  Vilnius

  weather value Showers possible in the afternoon
  +12
  weather value Showers possible in the afternoon
  Toks jausmas lyg būtų +1