I. Matijošaitienė (nuotr. Fotodiena.lt)

I. Matijošaitienė (nuotr. Fotodiena.lt)

 Kauno apygardos prokurorai teigia verslininkės Irenos Matijošaitienės mirties tyrimą perkvalifikavę į nužudymą tam, kad galėtų visapusiškai ištirti šį įvykį.

Tai penktadienį spaudos konferencijoje sakė Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Vitoldas Guliavičius.

"Tyrimas buvo atliekamas dėl mirtis priežasties nustatymo, o siekiant atlikti tyrimą visapusiškai, buvo tęsiamas dėl nužudymo," - kalbėjo V.Guliavičius.

Jo teigimu, įtarimai šioje byloje nė vienam asmeniui nepareikšti, o tyrimas perkvalifikuotas netrukus po to, kai buvo pradėtas.

„Norime patikslinti visas versijas ir tikimybes. Tyrimo pradžioje buvo atliekamas ikiteisminis dėl mirties priežasties nustatymo, tačiau netrukus tyrimas perkvalifikuotas ir toliau tyrimas vykdytas dėl nužudymo. Taip buvo pasielgta dėl to, kad patikrintume visas versijas“, - teigė V. Guliavičius.

Prokuroro teigimu,  lemiamas veiksnys šioje byloje bus ekspertų išvados dėl I. Matijošaitienės mirties priežasties. Šios išvados turėtų būti atliktos iki balandžio pabaigos.

Portalo lrytas.lt žiniomis, sunkią traumą patyrusi moteris kurį laiką dar buvo sąmoninga, ji spėjo papasakoti tragedijos aplinkybes.

Atnaujinta 10:05

Kauno apygardos prokuroras Kęstutis Betingis portalą balsas.lt informavo, kad penktadienį antroje dienos pusėje prokuratūra ketina paskelbti išsamią su I. Matijošaitienės mirties aplinkybių tyrimu susijusią informaciją.

„Šiuo metu darbuotojai ruošia informaciją. Šiandien, tikriausiai po pietų, pateiksime išsamesnius komentarus apie šią bylą“, – penktadienio rytą sakė K. Betingis.

Informacijos, ar kam nors konkrečiai pareikšti įtarimai ir kiek yra tokių asmenų, K. Betingis kol kas neatskleidžia.

Anksčiau Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras K. Betingis portalui balsas.lt patvirtino, kad dėl šio įvykio vyksta ikiteisminis tyrimas.

„Dėl šio įvykio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šiuo metu jis tebevyksta. Aiškinamės visas šio labai sunkaus įvykio aplinkybes“, – praėjus dviem savaitėms, kai I. Matijošaitienė savo namuose susižalojo, o po kelių dienų mirė, sakė jis. Tada K. Betingis teigė, kad daryti išvadas dar per anksti.

I. Matijošaitienei mirus, prokurorai pradėjo ikiteisminį tyrimą priežastims, sukėlusioms sunkius sužalojimus, kurie tapo mirties priežastimi, nustatyti.

Vėliau tyrimas buvo perkvalifikuotas ir dabar jis atliekamas pagal kitą Baudžiamojo kodekso straipsnį – dėl tyčinio nužudymo. Taigi, gali būti, kad kovo 12-osios rytas Matijošaičių namuose galėjo būti kitoks, negu iki šiol buvo viešai skelbiama.

Pareigūnų teigimu, kol kas tiriamos kelios versijos ir laukiama ekspertizės rezultatų dėl mirties priežasties.

Kaip jau skelbta, dar I. Matijošaitienės gyvybei neužgesus, gydytojai leido suprasti, jog nuo laiptų nukritę žmonės paprastai patiria kitokias traumas. Kiek vėliau pasigirdo ir neoficialių pasvarstymų, kad Visvaldo ir Irenos Matijošaičių namuose esą aptikta bylos eigai reikšmingų detalių.

Įvykus nelaimei buvo skelbiama, kad anksti rytą pabudusi I. Matijošaitienė, kuri dėl jautrių akių rytais neretai nedegdavo šviesos, spėjama, suklupo ar nepastebėjo laiptų ir tai tapo mirties priežastimi. Kai moteris buvo nuvežta į ligoninę, gydytojai pranešė apie įvykį pareigūnams. Nors smurto požymių, pirminiais duomenimis, nebuvo nustatyta, vėliau, remiantis surinktais duomenimis, buvo nuspręsta padėti ikiteisminį tyrimą. Galutines mirties aplinkybių išvadas turi pateikti teismo medicinos ekspertai.  

Balsas.lt primena, kad I. Matijošaitienės palaikai buvo kremuoti.

- - - - - -

 

Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (15)
  Komentuoti

  Kriminalai

  Avarija (nuotr. Policijos)
  Kelyje „Via Baltica“ – vėl avarija (1) 2016.05.25 17:09 Kelyje "Via Baltica" nelaimės vis nesibaigia. Trečiadienį po pietų, 16 val. 9 min. bendruoju pagalbos telefonu gautas pranešimas, kad Kėdainių r., ties Saviečių k., važiuojant nuo Panevėžio 67 km, remontuojamame kelyje, susidūrė dvi krovininės transporto priemonės. Pirminiais duomenimis sužeistas vienas vairuotojas. ...
  Antrankiai (nuotr. Fotolia.com)
  Suimti Europoje ieškoti panevėžiečiai vagišiai (1) 2016.05.25 16:54 Teismas leido suimti laivų variklių vagystėmis įtariamus Panevėžio apskrities gyventojus, kurių sulaikymui buvo išduoti Europos arešto orderiai. Neseniai Panevėžio apygardos prokuratūra ir Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos pareigūnai gavo teisinės pagalbos prašymą iš Prancūzijos ...
  Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Broniaus Jablonsko)
  Sostinėje liepsnoja ūkinis pastatas 2016.05.25 16:31  Lietinga popietė sostinės neapsaugojo nuo liepsnų. Trečiadienį 16 val. 7 min. bendruoju pagalbos telefonu gautas pranešimas, kad Liepkalnio gatvėje 138 dega namas. Liepsnose paskendo vieno aukšto medinis ūkinis pastatas. Šalia jo yra gyvenamasis namas - ugniagesiai bando jį apsaugoti nuo liepsnų. Į įvykio vietą ...
  Greitoji (nuotr. Fotolia.com)
  BMW partrenkė penkiametį 2016.05.25 16:19 Radviliškyje automobilis sužalojo 5 metų vaiką, pranešė policija. Avarija įvyko antradienį 18.30 val. Kaštonų gatvėje. 26 metų vyras, vairuodamas automobilį BMW 525 atbuline eiga, sužalojo staiga iš už mašinos išbėgusį berniuką. Vaikas trenkėsi į automobilio sparną ir griūdamas nulaužė galinio vaizdo veidrodėlį. ...
  Trečiadienį popiet policijos pareigūnams pranešta apie avariją, per kurią susidūrė net šeši automobiliai nuotr. Broniaus Jablonsko
  Masinė avarija Vilniuje sukėlė šoką vairuotojams (1) 2016.05.25 15:25  Apie didžiulę avariją Tūkstantmečio gatvėje netoli Savanorių pr. žiedo Vilniaus policijai pranešta po vidurdienio. Anot skambintojo, važiuodami susidūrė net šeši automobiliai. Atskubėjus pareigūnams paaiškėjo, kad susidūrė penki, o medicininės pagalbos niekam nereikia, žmonės nesužeisti. Tūkstantmečio ir Žirnių ...
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Ketvirtadienis, 2016 m. gegužės 26 d.
  Alytus
  +11
  -
  Kaunas
  +10
  -
  Vilnius
  +11
  -
  Panevėžys
  +9
  -
  Klaipėda
  +8
  4.5 m/s
  Šiauliai
  +9
  2.2 m/s
  Utena
  +11
  -

  Vilnius

  weather value Periods of rain early
  +11
  weather value Periods of rain early
  Toks jausmas lyg būtų +11

  Tikkurila namai


  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Ketvirtadienis, 2016 m. gegužės 26 d.
  Alytus
  +11
  -
  Kaunas
  +10
  -
  Vilnius
  +11
  -
  Panevėžys
  +9
  -
  Klaipėda
  +8
  4.5 m/s
  Šiauliai
  +9
  2.2 m/s
  Utena
  +11
  -

  Vilnius

  weather value Periods of rain early
  +11
  weather value Periods of rain early
  Toks jausmas lyg būtų +11
  Į viršų