I. Matijošaitienė (nuotr. Fotodiena.lt)

I. Matijošaitienė (nuotr. Fotodiena.lt)

 Kauno apygardos prokurorai teigia verslininkės Irenos Matijošaitienės mirties tyrimą perkvalifikavę į nužudymą tam, kad galėtų visapusiškai ištirti šį įvykį.

Tai penktadienį spaudos konferencijoje sakė Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Vitoldas Guliavičius.

"Tyrimas buvo atliekamas dėl mirtis priežasties nustatymo, o siekiant atlikti tyrimą visapusiškai, buvo tęsiamas dėl nužudymo," - kalbėjo V.Guliavičius.

Jo teigimu, įtarimai šioje byloje nė vienam asmeniui nepareikšti, o tyrimas perkvalifikuotas netrukus po to, kai buvo pradėtas.

„Norime patikslinti visas versijas ir tikimybes. Tyrimo pradžioje buvo atliekamas ikiteisminis dėl mirties priežasties nustatymo, tačiau netrukus tyrimas perkvalifikuotas ir toliau tyrimas vykdytas dėl nužudymo. Taip buvo pasielgta dėl to, kad patikrintume visas versijas“, - teigė V. Guliavičius.

Prokuroro teigimu,  lemiamas veiksnys šioje byloje bus ekspertų išvados dėl I. Matijošaitienės mirties priežasties. Šios išvados turėtų būti atliktos iki balandžio pabaigos.

Portalo lrytas.lt žiniomis, sunkią traumą patyrusi moteris kurį laiką dar buvo sąmoninga, ji spėjo papasakoti tragedijos aplinkybes.

Atnaujinta 10:05

Kauno apygardos prokuroras Kęstutis Betingis portalą balsas.lt informavo, kad penktadienį antroje dienos pusėje prokuratūra ketina paskelbti išsamią su I. Matijošaitienės mirties aplinkybių tyrimu susijusią informaciją.

„Šiuo metu darbuotojai ruošia informaciją. Šiandien, tikriausiai po pietų, pateiksime išsamesnius komentarus apie šią bylą“, – penktadienio rytą sakė K. Betingis.

Informacijos, ar kam nors konkrečiai pareikšti įtarimai ir kiek yra tokių asmenų, K. Betingis kol kas neatskleidžia.

Anksčiau Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras K. Betingis portalui balsas.lt patvirtino, kad dėl šio įvykio vyksta ikiteisminis tyrimas.

„Dėl šio įvykio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šiuo metu jis tebevyksta. Aiškinamės visas šio labai sunkaus įvykio aplinkybes“, – praėjus dviem savaitėms, kai I. Matijošaitienė savo namuose susižalojo, o po kelių dienų mirė, sakė jis. Tada K. Betingis teigė, kad daryti išvadas dar per anksti.

I. Matijošaitienei mirus, prokurorai pradėjo ikiteisminį tyrimą priežastims, sukėlusioms sunkius sužalojimus, kurie tapo mirties priežastimi, nustatyti.

Vėliau tyrimas buvo perkvalifikuotas ir dabar jis atliekamas pagal kitą Baudžiamojo kodekso straipsnį – dėl tyčinio nužudymo. Taigi, gali būti, kad kovo 12-osios rytas Matijošaičių namuose galėjo būti kitoks, negu iki šiol buvo viešai skelbiama.

Pareigūnų teigimu, kol kas tiriamos kelios versijos ir laukiama ekspertizės rezultatų dėl mirties priežasties.

Kaip jau skelbta, dar I. Matijošaitienės gyvybei neužgesus, gydytojai leido suprasti, jog nuo laiptų nukritę žmonės paprastai patiria kitokias traumas. Kiek vėliau pasigirdo ir neoficialių pasvarstymų, kad Visvaldo ir Irenos Matijošaičių namuose esą aptikta bylos eigai reikšmingų detalių.

Įvykus nelaimei buvo skelbiama, kad anksti rytą pabudusi I. Matijošaitienė, kuri dėl jautrių akių rytais neretai nedegdavo šviesos, spėjama, suklupo ar nepastebėjo laiptų ir tai tapo mirties priežastimi. Kai moteris buvo nuvežta į ligoninę, gydytojai pranešė apie įvykį pareigūnams. Nors smurto požymių, pirminiais duomenimis, nebuvo nustatyta, vėliau, remiantis surinktais duomenimis, buvo nuspręsta padėti ikiteisminį tyrimą. Galutines mirties aplinkybių išvadas turi pateikti teismo medicinos ekspertai.  

Balsas.lt primena, kad I. Matijošaitienės palaikai buvo kremuoti.

- - - - - -

 

Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (15)
  Komentuoti

  Kriminalai

  Pareigūnas nuotr. Broniaus Jablonsko
  Klaipėdoje pareigūnas ne tarnybos metu sulaikė girtavusius asmenis (1) 2016.05.01 18:06 Klaipėdoje šeštadienį vakare policijos pareigūnas ne tarnybos metu sulaikė girtavusius ir triukšmavusius asmenis, pranešė Policijos departamentas. 1971 metais gimęs Palangos miesto Kriminalinės policijos skyriaus tyrėjas A.K. sulaikydamas vyrus, pasak pranešimo, panaudojo psichinę prievartą – demonstravo savigynai išduotą ...
  Kęstutis Matijošaitis
  Iki gyvos galvos nuteistas žudikas: negarantuoju, kad atsukus laiką pasielgčiau kitaip (1) 2016.05.01 18:00 Visą likusį gyvenimą už grotų praleisiantis Kęstutis Matijošaitis yra vienas iš 90 šiuo metu Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime bausmę atliekančių nuteistųjų iki gyvos galvos. Apie padarytus nusikaltimus, dėl kurių skirta itin griežta bausmė K. Matijošaitis per daug kalbėti nelinkęs. „Į kalėjimą patekau už vagystę. ...
  Policija (nuotr. Fotodiena.lt)
  Moteris pasiskundė buvusi sumušta dviejų dukterėčių ir vienos jų vyro policininko (1) 2016.05.01 17:54 Marijampolėje moteris kreipėsį į policiją su pranešimu, kad ją sumušė dvi dukterėčios bei vienos jų vyras, policijos pareigūnas. Taip pat į pareigūnus kreipėsi ir dukterėčia, sakydama buvusi sumušta tetos, pranešė Policijos departamentas. Konfliktas įvyko šeštadienį aie 15 val. Kalvarijos savivaldybėje, Sangrūdos kaime, ...
  Spausdintuvo kasetės (nuotr. Fotolia.com)
  Vilniuje iš bendrovės teritorijos apgaule išvežtas 30 tūkst. eurų vertės krovinys 2016.05.01 17:44 Vilniuje penktadienį iš bendrovės teritorijos apgaule išvežtas spausdintuvų kasečių krovinys, pranešė Policijos departamentas. Krovinį iš teritorijos Žirmūnų gatvėje nenustatytos markės automobiliu išsivežė bendrovės „Ace Logistics“ darbuotoju prisistatęs vyras, pasirašęs ant važtaraščių. Pasak pranešimo, nuostolis siekia ...
  Žvakė (nuotr. Fotolia.com)
  Kaišiadorių rajone remontuojamas automobilis mirtinai prispaudė vyrą 2016.05.01 17:23 Kaišiadorių rajone remontuojamas automobilis mirtinai prispaudė vyrą. Nelaimė įvyko šeštadienį apie 14 val. 40 min. Pakalniškių kaime, sodybos kieme, pranešė Policijos departamentas. Remontuojamas automobilis „Ford Mondeo“ užkrito ir prispaudė po juo buvusį 1967 metais gimusį vyrą, kuris nuo patirtų sužalojimu mirė vietoje.
  Pirmadienis, 2016 m. gegužės 2 d.
  Alytus
  +17
  -
  Kaunas
  +17
  -
  Vilnius
  +16
  -
  Panevėžys
  +17
  -
  Klaipėda
  +14
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +16
  2.2 m/s
  Utena
  +16
  -

  Vilnius

  weather value Showers possible in the afternoon
  +16
  weather value Showers possible in the afternoon
  Toks jausmas lyg būtų +7

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1
  • Remejas1-apacia
  LKL
  A-lyga

  Pirmadienis, 2016 m. gegužės 2 d.
  Alytus
  +17
  -
  Kaunas
  +17
  -
  Vilnius
  +16
  -
  Panevėžys
  +17
  -
  Klaipėda
  +14
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +16
  2.2 m/s
  Utena
  +16
  -

  Vilnius

  weather value Showers possible in the afternoon
  +16
  weather value Showers possible in the afternoon
  Toks jausmas lyg būtų +7