Algirdas Butkevičius (nuotr. Elta)

Algirdas Butkevičius (nuotr. Elta)

Praėjusią savaitę prezidentė Dalia Grybauskaitė patvirtino naują, nepilnos sudėties Algirdo Butkevičiaus vyriausybę. Pažvelgus į jos sudėtį, bene pirmas dalykas, krentantis į akis, yra naujųjų ministrų amžius – ši vyriausybė pagal politikų amžių yra vyriausia visų laikų Lietuvos vyriausybė. Vos du ministrai yra jaunesni, nei 50 metų. Kiek naujos vyriausybės narių amžius skiriasi nuo pasitraukiančios Andriaus Kubiliaus vyriausybės?

„Senoji gvardija“

54,2 – būtent toks yra vidutinis naujojo ministrų kabineto narių amžius. Būtent tiek metų (54) yra ir vyriausybės vadovui A. Butkevičiui. Tačiau jis nėra nei vyriausias, nei jauniausias vyriausybės atstovas. O jaunuolių tarp ministrų apskritai yra nedaug. Tarp „senolių“ vienintelis kaip jaunuolis gali atrodyti nebent Energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius, kuriam šiemet sukako dar tik 36 metai. Prie „jaunuolio“ statuso „pritempti“ galėtume nebent dar 44 metų amžiaus Žemės ūkio ministrą Vigilijų Jukną.

Visi likusieji naujosios vyriausybės nariai jau yra perkopę penkių savo gyvenimo dešimtmečių ribą. Kai kurie jau netgi įžengė į septintąją dešimtį. Kultūros ministras Šarūnas Birutis ir užsienio reikalų ministras Linas Antanas Linkevičius šioje kategorijoje yra jauniausieji – jiems yra po 51 metus. 52 metai šiemet sukako Rimantui Šadžiui, kuris vadovaus Finansų ministerijai.

Prie septintosios dešimties šiemet dar labiau priartėjo 3 naujos vyriausybės nariai. Vėl krašto apsaugos ministru paskirtas Juozas Olekas gali pasigirti jau 57 gyvenimiškos patirties metais, o naujieji teisingumo ir aplinkos ministrai, socdemas Juozas Bernatonis ir „tvarkietis“ Valentinas Mazuronis, šiemet šventė 59 savo gimtadienius.

Vyriausias vyriausybės narys – Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis, kuris rugpjūčio 9 dieną atšventė jau 61 savo gimtadienį. Vos po vienuolikos dienų, rugpjūčio 19 dieną, 61 gimtadienį paminėjo ir kol kas vienintelė naujosios vyriausybės narė-moteris, naujoji ūkio ministrė Birutė Vėsaitė. 60 metų šiemet sukako ir susisiekimo bei vidaus reikalų ministrams – atitinkamai Rimantui Sinkevičiui ir Dailiui Alfonsui Juknai.

A. Kubiliaus vyriausybė – „jaunuoliai“

Faktas, kad dabartinė vyriausybė yra vyriausia pagal amžių Lietuvos istorijoje, liudija apie tai, kad kairieji pasitiki senaisiais savo partijų „smogikais“ ir nėra prie aukščiausių valdžios postų linkę prileisti jaunesnių, naujos kartos politikų. Tuo ši vyriausybė visiškai skiriasi nuo praėjusio, A. Kubiliaus ministrų kabineto, kurios vidutinis amžius yra gerokai mažesnis.

Už tai, visų pirma, senoji vyriausybė turėtų dėkoti Lietuvos liberalų sąjūdžiui. Jie į ministrus delegavo, naujosios vyriausybės kategorijomis, „paauglius“. Tapimo ministrais akimirką liberalams Gintarui Steponavičiui ir Eligijui Masiuliui buvo vos 41 ir 44 metai. O štai Remigijus Šimašius teisingumo ministru tapo vos 34 metų amžiaus. Ir tai toli gražu nėra vieninteliai išeinančios vyriausybės „jaunuoliai“. Ūkio ministro pareigas Rimantas Žylius pradėjo eiti 37 metų amžiaus, o Ingrida Šimonytė perėmė Finansų ministerijos vadovavimą būdama 35 metų amžiaus.

Tiek kultūros ministro Artūro Gelūno (tapo ministru būdamas 41 metų), tiek ir sveikatos apsaugos ministro Raimondo Šukio (43 metų) taip pat jokiais būdais negalėtume priskirti prie Lietuvos politikų „senių“. Prie jų turbūt negalėtume priskirti ir 49 metų amžiaus savo pareigas pradėjusio eiti aplinkos ministro Gedimino Kazlausko.

Tiesa, įdomus pastebėjimas. Vyriausi pasitraukiančios vyriausybės nariai yra būtent rinkimus laimėjusios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovai. Rasa Juknevičienė krašto apsaugos ministre tapo 50 metų, Donatas Jankauskas socialinės apsaugos ir darbo ministru – 51 metų amžiaus. 52 metų amžiaus į vyriausybę įžengė užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis ir žemės ūkio ministras Kazimieras Starkevičius.

Na, o vyriausias šios Vyriausybės narys – energetikos ministras, 57 metų amžiaus pareigas pradėjęs eiti Arvydas Sekmokas. Kiek ironiška, prisiminus, kad būtent Energetikos ministerijai A. Butkevičiaus Vyriausybėje vadovaus jauniausias jos narys Jaroslavas Neverovičius.

Susumuokime baigiančios Vyriausybės narių amžių, skaičiuojant tuos ministrus, kurie savo postuose yra dabar, ir pagal tą amžių, kokio jie pradėjo eiti savo pareigas. Būsite apstulbę – 42,3 metų. Tai reiškia, kad Andriaus Kubiliaus vyriausybė už A. Butkevičiaus ministrų kabinetą buvo jaunesnė beveik 12 metų... Turbūt galėtume daryti išvadą, kad kairieji paprasčiausiai labiau pasitiki vyresniais, labiau patyrusiais politikais, o dešinieji nebijo naujovių, jauno kraujų ir inovacijų? Sunku pasakyti, nes atsakymas galėtų būti ir kitoks – kairiuosius kamuoja lyderių krizė?

Naujoji vyriausybė:

Algirdas Butkevičius – ministras pirmininkas (54 metai)

Valentinas Mazuronis – aplinkos ministras (59 metai)

Jaroslav Neverovič – energetikos ministras (36 metai)

Rimantas Šadžius – finansų ministras (52 metai)

Juozas Olekas – krašto apsaugos ministras (57 metai)

Šarūnas Birutis – kultūros ministras (51 metai)

Rimantas Sinkevičius – susisiekimo ministras (60 metų)

Vytenis Povilas Andriukaitis – sveikatos apsaugos ministras (61 metai)

Juozas Bernatonis – teisingumo ministras (59 metai)

Linas Antanas Linkevičius – užsienio reikalų ministras (51 metai)

Birutė Vėsaitė – ūkio ministrė (61 metai)

Dailis Alfonsas Barakauskas – vidaus reikalų ministras (60 metų)

Vigilijus Jukna – žemės ūkio ministras (44 metai)

 

Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (9)
  Komentuoti

  Aktualijos

  Gitanas Nausėda (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
  G. Nausėda stojo M. Mikutavičiaus pusėn: paslaugų sektoriuje veši monopolizmas 2016.04.29 11:49 Socialiniame tinke ekonomistas Gitanas Nausėda stojo į Marijono Mikutavičiaus pusę, kuris teigia, kad Konkurencijos tarybos ir Vartotojų teisių apsaugos tarnybos nieko nedaro siekiant pažaboti kainas. „Dėl Konkurencijos tarybos ir Vartotojų teisių apsaugos tarnybos ir jų indėlio į kainų kilimą Marijonas Mikutavičius ...
  Šildymas (nuotr. Fotolia.com)
  Vilnius baigia šildymo sezoną, kiti miestai neskuba 2016.04.29 10:51 Atšilus orams, Vilniuje pirmadienį baigiamas šildymos sezonas, pranešė savivaldybė. Kaune ir Šiauliuose šildymo sezonas toliau tęsiasi ugdymo įstaigose ir ligoninėse, Klaipėdoje dėl šildymo sezono pratęsimo sprendžia gyventojai. Tuo metu šios savaitės pradžioje Panevėžyje atnaujintas šildymo sezonas tęsiasi.
  Atostogų metu pravers ir išmanusis telefonas (nuotr. Organizatorių)
  Džiugios naujienos keliautojams: pinga pokalbiai užsienyje 2016.04.29 09:14 Ilgai laukus lietuviai ir kitų Europos sąjungos šalių gyventojai sulaukė pigesnių roaming‘o. Nuo 2016 m. balandžio 30 d. visoje Europos Sąjungoje (ES) mažinamos tarptautinio tarptinklinio ryšio paslaugų (roaming‘o) kainos vartotojams.
  Socialinius tinklus toliau drebina vadinamas „kalafiorų“ skandalas (nuotr. facebook.com)
  „Kalafiorų“ skandalas: žmonės boikotuos prekybos centrus (7) 2016.04.29 08:59 Socialiniuose tinkluose po Marijono Mikutavičiaus pasisakymo, apie milžiniškas daržovių kainas, nerimsta pasipiktinimai ir diskusijos. Socialiniuose tinkluose plinta raginimas boikotuoti prekybos centrus. „Pažabokime prekybininkų godumą! Gegužės mėnesio 10-12 dienomis neikite į parduotuves ar prekybos centrus. Atkreipkime ...
  Prezidentė Dalia Grybauskaitė (nuotr. Roberto Dačkaus)
  Lietuva pagal įtaką Europoje lenkia Latviją ir Estiją 2016.04.29 08:17 Lietuva pagal įtaką užima 17-ą vietą tarp 33 Europos Sąjungos (ES) šalių ir kandidančių į Bendriją, teigia apie Briuselį rašanti interneto svetainė „Politico“. „Prezidentė Dalia Grybauskaitė yra vertinama dėl jos atvirumo ir tvirtumo“, - rašo reitingo sudarytojai. Pasak „Politico“, įtakingiausios ES šalys yra Vokietija, ...

  Penktadienis, 2016 m. balandžio 29 d.
  Alytus
  +9
  -
  Kaunas
  +11
  -
  Vilnius
  +12
  -
  Panevėžys
  +12
  -
  Klaipėda
  +11
  -
  Šiauliai
  +10
  -
  Utena
  +12
  -

  Vilnius

  weather value Cloudy with late day rain
  +12
  weather value Cloudy with late day rain
  Toks jausmas lyg būtų +2

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1
  • Remejas1-apacia
  LKL
  A-lyga
  LKL šokėjų kovos
  Penktadienis, 2016 m. balandžio 29 d.
  Alytus
  +9
  -
  Kaunas
  +11
  -
  Vilnius
  +12
  -
  Panevėžys
  +12
  -
  Klaipėda
  +11
  -
  Šiauliai
  +10
  -
  Utena
  +12
  -

  Vilnius

  weather value Cloudy with late day rain
  +12
  weather value Cloudy with late day rain
  Toks jausmas lyg būtų +2