Prezidentė D. Grybauskaitė (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)

Prezidentė D. Grybauskaitė (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)

Vakar TV3 televiziją ištiko keista nesėkmė. Ji taip ir neparodė žurnalistės Rūtos Janutienės parengos laidos “Paskutinė instancija”, nors transliavo jos anonsą, kuriame žadėjo žiūrovams papasakoti įdomių dalykų apie Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę.

Primename, kad prieš tai panašią nesėkmę patyrė ir LNK televizija. Spalio 21 dieną šis kanalas neparodė žurnalisto Tomo Dapkaus laidos, kurioje žadėjo transliuoti Seimo pirmininkės Irenos Degutienės pasakojimą apie baimę, užvaldžiusią parlamento narius. Apie tai rašėme publikacijoje “Cenzūra LNK patvirtino I. Degutienės žodžius apie padėtį valstybėje”.

Ekspertai.eu iki šiol nežino, kodėl LNK netransliavo Seimo pirmininkės pasisakymo. T. Dapkus pasakė negalįs atskleisti priežasčių, nes jį saisto sutartis su televizija.

Nežinome ir to, kokios kliūtys sutrukdė TV3 televizijai transliuoti R. Janutienės laidą.

Bet keisčiausias šioje istorijoje yra kitas dalykas.

Įdėmiai peržiūrėję laidos įrašą, ekspertai.eu neįžvelgė nieko, kas būtų neetiška. Nieko, kas pažeistų įstatymus. Nieko, dėl ko šios laidos nereikėtų rodyti Lietuvos žmonėms. Nieko, kuo ji galėtų žiūrovams pakenkti. Atvirkščiai – pateikiama anksčiau neskelbtų faktų apie šalies vadovę, kurie piliečiams gali būti įdomūs.

Todėl sunku suprasti, dėl kokių priežasčių tai kam nors galėtų pasirodyti netinkama. Toks TV3 sprendimas tik kelia visuomenėje nepagrįstas įtampas ir įtarumą.

Jau dabar skleidžiami gandai, esą laida neparodyta dėl cenzūros, o Lietuva, kaip ir sakė I. Degutienė, ritasi į autoritarizmą, nes viešąją erdvę kontroliuoja ir cenzūruoja nežinoma geležinė ranka, kuri laužo Konstitucijoje įtvirtintą žodžio laisvę ir atima iš rinkėjų teisę žinoti.

Nenorėdami, kad ši įtampa būtų toliau eskaluojama, ekspertai.eu skelbia laidos įrašą. Žiūrėkite ir darykite išvadas patys.

 

Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (62)
  Komentuoti

  Aktualijos

  Brožių bendruomenė siekia rekordo: Motinos dienos proga kepa ilgiausią pynę (nuotr. TV3)
  Brožių bendruomenė siekia rekordo: Motinos dienos proga kepa ilgiausią pynę 2016.04.29 20:08 Didžiulėje maišyklėje sukasi tešla – Brožių bendruomenė siekia rekordo: Motinos dienos proga kepa ilgiausią pynę. Brožiuose, kol dar buvo mokykla, Mamų diena minėta labai aktyviai, vėliau švęsti nustota, o šiemet nuspręsta tradiciją atgaivinti. Ir ne bet kaip, o rekordu. Šalyje fiksuota ilgiausia pynė buvo iškepta ...
  Smirdinti istorija Kaišiadoryse: piligrimų kelią ketina paversti srutų ir mėšlo perdirbimo magistrale (nuotr. TV3)
  Smirdinti istorija Kaišiadoryse: piligrimų kelią ketina paversti srutų ir mėšlo perdirbimo magistrale 2016.04.29 20:00 Dvasininkų pamėgtą piligrimų kelią verslininkai ketina paversti srutų ir mėšlo perdirbimo magistrale. Žiežmariuose šalia gyventojų namų suplanuota pastatyti gyvulių mėšlu ir srutomis kūrenamą biokuro jėgainę, kurioje bus gaminama elektra ir trąšos. Net ir patys statytojai gyventojams žada, kad smarvės bus, tačiau ...
  A. Adamkienė ir V. Adamkus (nuotr. Organizatorių)
  Valdo Adamkaus žmonai teko atlaikyti sunkią operaciją (2) 2016.04.29 19:34 Almai Adamkienei Santariškių ligoninėje atlikta rankos operacija. Valdas Adamkus neslepia buvęs sunerimęs dėl žmonos sveikatos bei gresiančio kraujo užkrėtimo, tai jis sakė penktadienį atidarydamas savo vardo biblioteką. Atidarymo metu eksponuojamos įsimintinos prezidento V.Adamkaus praėjusių kadencijų nuotraukos, jo ...
  Gitanas Nausėda (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
  „Kalafiorgeito“ tyrėjai turėtų panagrinėti ir paslaugų kainas (1) 2016.04.29 19:07 Premjerui Algirdui Butkevičiui pirmadienį ketinant rengti atsakingų institucijų pasitarimą dėl maisto produktų kainų parduotuvėse, komercinio SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda ragina atkreipti dėmesį ne vien į prekių, bet ir į paslaugų kainas.
  Ataka (nuotr. Fotolia.com)
  Saugumo specialistas ramina lietuvius dėl kibernetinių atakų 2016.04.29 18:06 Pastarąją savaitę kibernetiniai išpuoliai Lietuvoje nefiksuoti, sako Ryšių reguliavimo tarnybos Tinklų ir informacijos saugumo departamento direktorius Rytis Rainys. „Negauname pranešimų apie atakas šią savaitę. (...) Analizuojame įvykius ir koordinuojamės tarp institucijų ir su operatoriais, kaip ateityje dar geriau ...
  Penktadienis, 2016 m. balandžio 29 d.
  Alytus
  +1
  -
  Kaunas
  +1
  -
  Vilnius
  +2
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +1
  -
  Klaipėda
  +1
  -
  Šiauliai
  0
  -
  Utena
  +1
  -

  Vilnius

  weather value Periods of light rain early
  +2
  weather value Periods of light rain early
  Toks jausmas lyg būtų +2

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1
  • Remejas1-apacia
  LKL
  A-lyga

  Penktadienis, 2016 m. balandžio 29 d.
  Alytus
  +1
  -
  Kaunas
  +1
  -
  Vilnius
  +2
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +1
  -
  Klaipėda
  +1
  -
  Šiauliai
  0
  -
  Utena
  +1
  -

  Vilnius

  weather value Periods of light rain early
  +2
  weather value Periods of light rain early
  Toks jausmas lyg būtų +2