(nuotr. SCANPIX)

(nuotr. SCANPIX)

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba pastaruoju metu gauna vartotojų paklausimų ir prašymų dėl lieknėjimui skirtų preparatų, kurie reklamuojami interneto svetainėse ir socialiniuose tinklalapiuose. Daugiausia klausimų vartotojai pateikia dėl maisto papildų „Caralluma“, „Weight Loss“, ,,Raspberry ketones forte“ ir kt. Pažymėtina, kad maisto papildas Weight Loss reklamuojamas ir neva medicinos naujienų internetiniame žurnale „Medical News Reporter“ taip sukuriant įspūdį, kad šis preparatas yra patikimas. Be to, tinklapiuose pateikiami tariamų vartotojų, išbandžiusių lieknėjimui skirtus preparatus, atsiliepimai apie neva „stebuklingą“ jų poveikį.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, vykdydama valstybinę maisto papildų kontrolę, įvertino lieknėjimui skirtų produktų „Caralluma“ ir „Weight Loss“ reklamą internetinėje erdvėje. Šios institucijos informaciniame pranešime pažymima, kad minėtų maisto papildų etiketėse nenurodyta tiksli jų sudėtis, todėl neatmetama tikimybė, kad papilduose gali būti ir draudžiamų medžiagų.

Interneto svetainėse, siūlančiose lieknėjimui skirtus preparatus, paprastai nurodomi tik užsienyje veikiančių įmonių (JAV, Lenkija, ir kt.) kontaktiniai duomenys ir vartotojai, norintys atsisakyti gautų preparatų, pamėginę susisiekti su įmonėmis jų nurodytais el. pašto adresais negauna jokių atsakymų.

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba pataria vartotojams būti atidiems ir apdairiems vertinant interneto erdvėje pateiktus pasiūlymus dėl maisto papildų ar kitų neaiškios kilmės preparatų, kurie nėra notifikuoti Lietuvoje ir jų sudėtis bei poveikis sveikatai nėra ištirti. Ypač atsargiai reikėtų vertinti teiginius, kad tam tikri preparatai padės išgydyti daugelį ligų ar išvengti sveikatos sutrikimų, kad tai yra „išskirtinį poveikį turintys stebuklingi produktai“ bei nurodomos tariamos šiuos preparatus vartojusių asmenų išgijimo istorijos. Taip pat kritiškai reikėtų vertinti pateikiamą informaciją apie ribotą prekių kiekį bei 100 procentų pinigų grąžinimo garantiją tuo atveju, jei preparatas būtų neveiksmingas.

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba prieš perkant maisto papildus vartotojams pataria pasidomėti juos gaminančios ar platinančios kompanijos patikimumu, išsiaiškinti ar Lietuvoje yra konkrečios įmonės atstovas, į kurį būtų galima kreiptis iškilus klausimams dėl prekės grąžinimo.

Informacija apie Lietuvoje notifikuotus ir registruotus maisto papildus pateikiama Vilniaus visuomenės sveikatos centro interneto svetainėje http://vilniausvsc.sam.lt/paslaugos/maisto-papildu-notifikavimas.

Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (4)
  Komentuoti

  Sveikas kūnas

  Karen Newman
  Moters gyvybę išgelbėjo vėžys: apsidžiaugiau dėl rytinio pykinimo 2016.05.03 17:21 Kai Karen Newman (54) iš daktaro išgirdo lemtingą nuosprendį, jos gyvenimas kardinaliai pasikeitė. Sužinojusi, kad serga krūties vėžiu, moteris neišsigando, o bandė slėpti savo laimę. Bulimija sirgusi moteris apsidžiaugė sužinojusi, kad kentės nuo rytinio pykinimo, nes kasdien prisiversdavo vemti net po 12 kartų. Ji ...
  Sveika mityba (nuotr. Fotolia.com)
  Atsakymas nustebins: ar šokoladas kenkia jūsų organizmui? 2016.05.03 11:12 „Svėriau kaip mergaitė, bet jau nebe. Galiu aš, gali ir Tu! – prisistato „Motyvuoti atletai“ blog‘o autorius Arturas Swan. - Esu profesionalas, diplomuotas dietologas, treneris ar atletas. Esu toks pat kaip Tu – paprastas žmogus, turintis ribotą laiką bei galimybes sportui bei pagundomis gardžiam maistui”. ...
  Marijono Mikutavičiaus koncertas (nuotr. Edvinas Gramatinš)
  Marijonas Mikutavičius: liga išmuša pamatą iš po kojų (2) 2016.05.02 17:05 Artėjant bronchinės astmos dienai, dainininkas, žurnalistas, televizijos laidų vedėjas Marijonas Mikutavičius prisipažino, kad šia liga serga daugiau nei dešimt metų. „Sulaukus 35-erių, aš pajutau atsinaujinusios bronchinės astmos požymius ir tai kuriam laikui išmušė pagrindą iš po kojų.
  Batutas (nuotr. Fotolia.com)
  Batutas – ir pramogai, ir sveikatai 2016.05.02 16:59 Jeigu turite laisvos vietos kieme ir nežinote, ką galima būtų ten pastatyti – tokiu atveju batutas yra geriausias pasirinkimas. Daugelis žmonių klaidingai galvoja, kad jį pasirenka tik vaikai, kurie nori smagios pramogos. Išties batutai populiarūs ne tik vaikų, tačiau ir suaugusių bei senyvų žmonių tarpe. Batutas gali ...
  Dviratis (nuotr. Fotolia.com)
  Dviračiai – puikus pasirinkimas visoms, svajojančioms apie dailias kojas 2016.05.02 16:50 Turbūt būtų sudėtinga surasti bent vieną neigiamą dviračio savybę. Tai ekologiška ir ekonomiška transporto priemonė, kuri turi teigiamos įtakos sveikatai ir dailioms kūno linijoms. Važinėjimas dviračiais priskiriamas kardio treniruotėms, kurių metu intensyviausia dega riebalai. Taigi, jei turite tikslą bent šiek tiek ...
  Antradienis, 2016 m. gegužės 3 d.
  Alytus
  +6
  -
  Kaunas
  +6
  -
  Vilnius
  +6
  -
  Panevėžys
  +6
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +6
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +6
  2.2 m/s
  Utena
  +5
  -

  Vilnius

  weather value Light rain and fog
  +6
  weather value Light rain and fog
  Toks jausmas lyg būtų +6

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1
  • Remejas1-apacia
  LKL
  A-lyga

  Antradienis, 2016 m. gegužės 3 d.
  Alytus
  +6
  -
  Kaunas
  +6
  -
  Vilnius
  +6
  -
  Panevėžys
  +6
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +6
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +6
  2.2 m/s
  Utena
  +5
  -

  Vilnius

  weather value Light rain and fog
  +6
  weather value Light rain and fog
  Toks jausmas lyg būtų +6