Katės: mitai ir tikrovė

2012.09.05 17:42
Juoda katė (nuotr. freedigitalphotos.net)

Juoda katė (nuotr. freedigitalphotos.net)

Nesvarbu, ar jūsų namuose jau ne vienerius metus gyvena katė, ar ką tik įsigijote šį mielą padarėlį, veikiausiai kai kurie jūsų įsitikinimai apie kates... klaidina.

Mitas: Katės lauke gali tyrinėti pasaulį vienos

Tiesa: Nors jums atrodo, kad tyrinėdama pasaulį lauke viena, katė gali patenkinti savo medžiotojos instinktus, geriau nepalikti jos vienos, be priežiūros. Nepamirškite, kad naminės katės gyvena 3,5 karto ilgiau nei laukinės. Laukinės katės dažniau suserga infekcinėmis ligomis, turi parazitų, patiria sužeidimų, jas puola kiti laukiniai gyvūnai. Taigi vienai katei lauke – paprasčiausiai nesaugu.

Ką galite padaryti? Veskite katę į lauką su pavadėliu. Vieną palakstyti paleiskite tik saugioje erdvėje – uždarame kieme.

Mitas: Katės visada nukrinta ant kojų.

Tiesa: Ne visada. Nors yra toks fenomenas, kad net ir iš didelio aukščio nukritusios katės išgyvena. Krisdamos jos pasuka snukutį žemės kryptimi, o tada atitinkamai pasisuka ir visas kūnas. Katės išskečia letenėles ir atpalaiduoja raumenis, taigi smūgį paskirsto keturiems taškams. Tačiau jei aukštis nepakankamai didelis, katė gali paprasčiausiai nespėti to padaryti. Taigi pavojingiausias aukštis šiems gyvūnėliams kristi – 2-6 aukštas. Štai kodėl net ir kristi nuo spintos katei gali būti labai nesaugu.

Ką galite padaryti? Jei namuose yra katė, laikykite langus ir balkonus uždarytus arba pasirūpinkite apsauginiu tinkleliu. Baldus namuose sustatykite taip, kad katei jais laipioti būtų saugu – siauras aukštas lentynas statykite prie panašaus aukščio spintų ar kambario kampe. O jei katė turi antkaklį, jo pakabutis turėtų būti dūžtantis, kad gyvūnui nukritus jis skiltų į smulkesnes šukes, o ne įsirėžtų į kaklą.

Mitas: Katei reikia pieno.

Tiesa: Nesvarbu,kad katės jį mielai laka. Ne visoms pienas – sveika. Dauguma kačių apskritai netoleruoja laktozės. Taigi nuo pieno jos gali suviduriuoti, o kalcio perteklius skatina akmenų susidarymą.

Ką galite padaryti? Kam apskritai katei duoti pieno? Jau atjunkytų kačiukų organizmui jo paprasčiausiai nereikia.

Mitas: Murkimas reiškia, kad katė laiminga

Tiesa: Katės murkia ne tik tada, kai jos patenkintos. Šis garsas gali reikšti ir tai, kad jūsų augintinė susinervino, susižeidė ar tiesiog nori bendrauti. Murkimas – tai būdas suteikti daugiau komforto sau ir greta esantiesiems. Tačiau nusakyti skirtumą tarp murkimo iš pasitenkinimo ir murkimo norint nusiraminti – sunku.

Ką galite padaryti? Paimkite ant rankų murkiančią katę. Ji nori prisilietimo, prisiglaudimo. Jei įtariate, kad katė murkia nes yra išsigandusi, sunerimusi, pamėginkite išsiaiškinti priežastį, jei reikia – kreipkitės į veterinarą.

Mitas: Nėščiosioms geriau vengti kačių

Tiesa: Jei laukiatės ar ketinate pastoti, vis dar galite žaisti su savo kate, ją glostyti. Tačiau tvarkyti jos kraiką – šiukštu nevalia. Toksoplazmozė – tai liga, kuri plinta per kačių išmatas. Užsikrėtus šia liga paprastai nejuntama jokių simptomų, suaugusio žmogaus organizmui ji nekenksminga. Tačiau gali būti pražūtinga vaisiui.

Ką galite padaryti? Laikykite savo katę tik namuose, kad ji nepasigautų užkrato. O besilaukdama kūdikio patikėkite rūpinimąsi katės kraiku kitiems namiškiams. Jei tai neįmanoma, šį darbą atlikite mūvėdama pirštines, o po to itin kruopščiai nusiplaukite rankas.

Parašyk komentarą


  Pramogos

  Mantas Katleris ir... Mantas Katleris (nuotr. asm. archyvo)
  Fotošopo meistreliai ir vėl papokštavo iš meilę suradusio Manto Katlerio 2015.11.24 17:33 Neseniai viešumoje su nauja mylimąja pasirodęs komikas Mantas Katleris, rodos, santykiams su antra puse šiuo metu skiria itin daug laiko. Populiari jo „Facebook“ paskyra mirgėta marga nuotraukomis, kuriomis jis dalijasi iš pasimatymų su tamsiaplauke gražuole. Pora nepraleido ir šeštadienį „Siemens“ arenoje vykusių ...
  Dj Arch Jnr (nuotr. YouTube)
  Naktinių klubų laukia saugi ateitis: prie pulto – 3 metų didžėjus 2015.11.24 14:20 Arch Jnr, kurio tikrasis vardas Oratilwe Hlongwane – vos treji. Tačiau jis jau vertinamas kaip vienas perspektyviausių didžėjų. Arch Jnr karjera prasidėjo, kuomet vaiko tėtis „Youtube“ pradėjo dalintis mažojo pulto virtuozo vaizdo įrašais. Vaikas be vargo sukioja plokšteles ir puikiai nusimano apie naujoves muzikos ...
  Pamela Anderson (nuotr. Vida Press)
  Pamela Anderson prisipažino, kad žmonos gyvenimas ne jai 2015.11.24 15:55 Pamela Anderson daugiau nebenori susisaistyti santuokos įžadais ir sako, kad jai „jau gana“. Buvusi „Gelbėtojų“ žvaigždė buvo ištekėjusi už trijų vyrų : rokerio Tommy Lee, muzikanto Kido Rocko ir kino prodiuserio Ricko Salomono, su kuriuo ji tuokėsi du kartus ir išsiskyrė balandžio mėnesį po metų santuokos. Dabar Pamela ...
  Adrija-Čepaitė Palšauskienė (nuotr. fotobankas.lt)
  Aktorė Adrija-Čepaitė Palšauskienė: negalvokite, kad esate pagrindiniai veikėjai INTERVIU 2015.11.24 09:00 „Egzistuoja tokia bjauri taisyklė gyvenime: „Kai pradedi pažinti, draugauti su savimi, suprask, kad jaunystė jau praėjo“. Kiekvieną rytą žiūri į veidrodį ir galvoji, kas gi čia mane taip paglamžė per naktį, kur tas niekšas, kuris atėjo naktį ir mane taip suniokojo? Jei atvirai, tai po 40-ties gyventi darosi lengviau ir ...
  Elvina Milkauskaitė (nuotr. Greta Pelėda Photography)
  „X Faktoriaus“ dalyvė Elvina Milkauskaitė naujoje dainoje atskleidė, kodėl nenori turėti vaikino (1) 2015.11.24 15:21 Sekmadienio TV3 televizijos „X Faktoriaus“ laidoje užtraukusi šių metų „Eurovizijos“ dalyvės Aminatos dainą „Love injected“, dainininkė Elvina Milkauskaitė į tolesnius šou etapus nepakliuvo, tačiau čia sustoti ji nė neketina. Mergina ir toliau kuria dainas. Pačią naujausią nieko nelaukusi atlikėja pristato jau dabar.  Vytis

  Trečiadienis, 2015 m. lapkričio 25 d.
  Alytus
  -3
  -
  Kaunas
  -1
  -
  Vilnius
  -3
  -
  Panevėžys
  -1
  -
  Klaipėda
  +3
  -
  Šiauliai
  -1
  -
  Utena
  -3
  -

  Vilnius

  Rūkas
  -3
  Rūkas
  Toks jausmas lyg būtų -8

  • Konkursas „Mylimiausi ALDO batai"!
  • Įkelti nuotrauką su #AldoLietuva
  • Rekomenduojami patiekalai su kalakutiena
  • Žaidimas. Atsakyk į klausimus ir laimėk ARVI prizus

  Išsipildymo akcija

  Sužibėk!

  Didysis Magijos šou

  • Didysis magijos šou Didysis magijos šou
  • Didysis magijos šou Didysis magijos šou
  Red Bull Flying Bach

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  SMScredit.lt A lyga

  Trečiadienis, 2015 m. lapkričio 25 d.
  Alytus
  -3
  -
  Kaunas
  -1
  -
  Vilnius
  -3
  -
  Panevėžys
  -1
  -
  Klaipėda
  +3
  -
  Šiauliai
  -1
  -
  Utena
  -3
  -

  Vilnius

  Rūkas
  -3
  Rūkas
  Toks jausmas lyg būtų -8