Juoda katė (nuotr. freedigitalphotos.net)

Juoda katė (nuotr. freedigitalphotos.net)

Nesvarbu, ar jūsų namuose jau ne vienerius metus gyvena katė, ar ką tik įsigijote šį mielą padarėlį, veikiausiai kai kurie jūsų įsitikinimai apie kates... klaidina.

Mitas: Katės lauke gali tyrinėti pasaulį vienos

Tiesa: Nors jums atrodo, kad tyrinėdama pasaulį lauke viena, katė gali patenkinti savo medžiotojos instinktus, geriau nepalikti jos vienos, be priežiūros. Nepamirškite, kad naminės katės gyvena 3,5 karto ilgiau nei laukinės. Laukinės katės dažniau suserga infekcinėmis ligomis, turi parazitų, patiria sužeidimų, jas puola kiti laukiniai gyvūnai. Taigi vienai katei lauke – paprasčiausiai nesaugu.

Ką galite padaryti? Veskite katę į lauką su pavadėliu. Vieną palakstyti paleiskite tik saugioje erdvėje – uždarame kieme.

Mitas: Katės visada nukrinta ant kojų.

Tiesa: Ne visada. Nors yra toks fenomenas, kad net ir iš didelio aukščio nukritusios katės išgyvena. Krisdamos jos pasuka snukutį žemės kryptimi, o tada atitinkamai pasisuka ir visas kūnas. Katės išskečia letenėles ir atpalaiduoja raumenis, taigi smūgį paskirsto keturiems taškams. Tačiau jei aukštis nepakankamai didelis, katė gali paprasčiausiai nespėti to padaryti. Taigi pavojingiausias aukštis šiems gyvūnėliams kristi – 2-6 aukštas. Štai kodėl net ir kristi nuo spintos katei gali būti labai nesaugu.

Ką galite padaryti? Jei namuose yra katė, laikykite langus ir balkonus uždarytus arba pasirūpinkite apsauginiu tinkleliu. Baldus namuose sustatykite taip, kad katei jais laipioti būtų saugu – siauras aukštas lentynas statykite prie panašaus aukščio spintų ar kambario kampe. O jei katė turi antkaklį, jo pakabutis turėtų būti dūžtantis, kad gyvūnui nukritus jis skiltų į smulkesnes šukes, o ne įsirėžtų į kaklą.

Mitas: Katei reikia pieno.

Tiesa: Nesvarbu,kad katės jį mielai laka. Ne visoms pienas – sveika. Dauguma kačių apskritai netoleruoja laktozės. Taigi nuo pieno jos gali suviduriuoti, o kalcio perteklius skatina akmenų susidarymą.

Ką galite padaryti? Kam apskritai katei duoti pieno? Jau atjunkytų kačiukų organizmui jo paprasčiausiai nereikia.

Mitas: Murkimas reiškia, kad katė laiminga

Tiesa: Katės murkia ne tik tada, kai jos patenkintos. Šis garsas gali reikšti ir tai, kad jūsų augintinė susinervino, susižeidė ar tiesiog nori bendrauti. Murkimas – tai būdas suteikti daugiau komforto sau ir greta esantiesiems. Tačiau nusakyti skirtumą tarp murkimo iš pasitenkinimo ir murkimo norint nusiraminti – sunku.

Ką galite padaryti? Paimkite ant rankų murkiančią katę. Ji nori prisilietimo, prisiglaudimo. Jei įtariate, kad katė murkia nes yra išsigandusi, sunerimusi, pamėginkite išsiaiškinti priežastį, jei reikia – kreipkitės į veterinarą.

Mitas: Nėščiosioms geriau vengti kačių

Tiesa: Jei laukiatės ar ketinate pastoti, vis dar galite žaisti su savo kate, ją glostyti. Tačiau tvarkyti jos kraiką – šiukštu nevalia. Toksoplazmozė – tai liga, kuri plinta per kačių išmatas. Užsikrėtus šia liga paprastai nejuntama jokių simptomų, suaugusio žmogaus organizmui ji nekenksminga. Tačiau gali būti pražūtinga vaisiui.

Ką galite padaryti? Laikykite savo katę tik namuose, kad ji nepasigautų užkrato. O besilaukdama kūdikio patikėkite rūpinimąsi katės kraiku kitiems namiškiams. Jei tai neįmanoma, šį darbą atlikite mūvėdama pirštines, o po to itin kruopščiai nusiplaukite rankas.

Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Pramogos

  Mikė Pūkuotukas Didžiojoje Britanijoje (nuotr. TV3)
  Kas sieja karalienę Elžbietą II ir Mikę Pūkuotuką? 2016.05.27 22:19 Visiems lietuviams puikiai žinoma rusiškoji smaližiaus „Mikės Pūkuotuko“ versija. Ir niekas neužginčys, kad šis filmukas – tikra animacijos klasika, kurią sukūrė britų autorius Alanas Alexanderis Milne'as, o labiausiai pasaulyje išgarsino Walto Disney'aus kompanija. Tačiau, matyt, retas kuris žino, kad Mikė Pūkuotukas ...
  „Sidabrinės gervės“ apdovanojimų ceremonija (nuotr. Fotodiena.lt)
  Išdalintos „Sidabrinės gervės“: kam atiteko prestižiniai apdovanojimai? 2016.05.27 21:24 Šį penktadienio vakarą „Sidabrinės gervės“ apdovanojimų ceremonija buvo rengiama jau 9-ąjį kartą. Kaip ir kasmet, taip ir šiemet čia pagerbti geriausi aktoriai, režisieriai, montuotojai, kino naujokai ir senbuviai. Į iškilmingą kino vakarą susirinko visas šalies elitas: Agnė Jagelavičiūtė, Natalija ir Sigitas ...
  Karališka prabanga: atskleista, kur gyvens Baracko Obamos šeima pasibaigus kadencijai (nuotr. Vida Press)
  Karališka prabanga: atskleista, kur gyvens Baracko Obamos šeima (1) 2016.05.27 21:00 JAV prezidentas Barackas Obama ruošiasi kadencijos pabaigai ir kartu su žmona išsirinko naujus namus. Čia šeima atsikraustys maždaug sausio mėnesį. Baltuosius rūmus Obamos iškeis į įspūdingus namus Vašingtone, kurie žavi ne tik savo interjeru, bet ir dydžiu. Skelbiama, kad pora JAV sostinėje lieka dėl jaunėlės dukters ...
  Agnė Jagelavičiūtė ir Saugirdas Vaitulionis (nuotr. Fotodiena.lt)
  Agnė Jagelavičiūtė apie „Sidabrinės gervės“ stilių: kuo daugiau statuso – tuo mažiau reikia blizgučių 2016.05.27 19:02 „Kitų stilius žiūriu tik grįžusi namo internete. Vakarėlio metu tiktai bendrauju ir, kaip taisyklė, matau tik žmonių veidus“, - tikina garsi stilistė ir mados ikona vadinama Agnė Jagelavičiūtė. Iškilmingam „Sidabrinės gervės“ apdovanojimų vakarui ji pasirinko trumpą juodą su margomis gėlėmis puoštą suknelę, o prie jos ...
  Charlie‘is Sheenas (nuotr. Vida Press)
  Gerbėjai sunerimę: mirtina liga išsekino žymų aktorių 2016.05.27 18:53 AIDS sergantis aktorius Charlie‘is Sheenas užfiksuotas leidžiantis laiką kartu su savo sūnumi Martinu Sheenu. Pasklidusios nuotraukos išgąsdino žymaus vyro gerbėjus, kurie teigia, kad ligos kankinamas vyras atrodo labai nusilpęs. Dažnas pastebėjo, kad vyras atrodo smarkiai lieknesnis, tačiau pats aktorius nieko ...

  Naujausios TV3 Žinios

  Tikkurila namai


  Studijuok 2016
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Šeštadienis, 2016 m. gegužės 28 d.
  Alytus
  +13
  2.2 m/s
  Kaunas
  +12
  -
  Vilnius
  +11
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +11
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +12
  -
  Šiauliai
  +11
  2.2 m/s
  Utena
  +11
  -

  Vilnius

  weather value Mainly clear
  +11
  weather value Mainly clear
  Toks jausmas lyg būtų +11

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Šeštadienis, 2016 m. gegužės 28 d.
  Alytus
  +13
  2.2 m/s
  Kaunas
  +12
  -
  Vilnius
  +11
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +11
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +12
  -
  Šiauliai
  +11
  2.2 m/s
  Utena
  +11
  -

  Vilnius

  weather value Mainly clear
  +11
  weather value Mainly clear
  Toks jausmas lyg būtų +11
  Į viršų