Su kuo viltis sieja pensininkai?(nuotr. Elta)

Su kuo viltis sieja pensininkai?(nuotr. Elta)

Nuo kitų metų sausio 1-osios visiškai atkuriant dėl sunkmečio sumažintas senatvės, netekto darbingumo (invalidumo), našlių ir našlaičių valstybinio socialinio draudimo pensijas papildomai prireiks 495 mln. litų, skelbia Valstybinė socialinio draudimo fondo valdyba („Sodra“).

Sumažintos pensijos bus atkurtos iki 1488 litų padidinant draudžiamąsias pajamas, nuo kurių priklauso daugelis socialinio draudimo išmokų: senatvės ir netekto darbingumo pensijos, motinystės, tėvystės, ligos pašalpų maksimali ir minimali riba, nedarbo išmokų „lubos“.

Prognozuojama, kad pensijas sugrąžinus į 2009 m. gruodžio mėnesio lygį vidutinė senatvės pensija, turint būtinąjį stažą, padidės 8,9 proc., arba 68 litais ir sieks 836 litus. Pensijos bus visiškai atkurtos tiek nedirbantiems, tiek dirbantiems senatvės pensininkams. Pensijų atkūrimas į prieškrizinį lygį palies apie 447 tūkst. senatvės pensininkų, apie 86 tūkst. netekto darbingumo (invalidumo) pensininkų ir apie 239,3 tūkst. našlių ir našlaičių pensijų gavėjų.

Tuo metu valstybinių pensijų ir kompensacinių išmokų skaičiavimo tvarka lieka galioti dar metus. Vadinasi, sumažinimas ir toliau lieka galioti valstybinėms pensijoms bei įvairioms išmokoms: rentoms, šalpos, slaugos išmokoms.

Didėjant draudžiamosioms pajamoms minimalus motinystės/tėvystės išmokų dydis padidės maždaug 100 litų, tuo tarpu maksimali suma dėl Seimo nustatytų koeficientų korekcijos išaugs ne 1300 litų, kaip būtų buvę proporcingai atkūrus draudžiamąsias pajamas, o tik 82 litais.

Dėl sunkmečio 2010-2011 metais taikant Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinojo įstatymo nuostatas, einamųjų metų draudžiamosios pajamos sudarė 1170 litų.

Iš viso „Sodros“ biudžete valstybinio socialinio draudimo pensijoms 2012 m. numatyta skirti 8 mlrd. 201 mln. litų, tai yra 6,9 proc. daugiau nei 2011 m. (2009 m. išlaidos pensijų socialiniam draudimui sudarė 8 mlrd. 261 mln. litų, 2010 m. – 7 mlrd. 635 mln. litų.)

Skaityti komentarus 4 Parašyk komentarą


  Aktualijos

  Darbo partijos skęstantis laivas (nuotr. Balsas.lt)
  Apeliacinis teismas grįžta prie Darbo partijos bylos (3) 2015.09.18 07:42 Lietuvos apeliacinis teismas penktadienį po dviejų mėnesių pertraukos ketina grįžti prie Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ baudžiamosios bylos. Savo kalbas turėtų tęsti nuteistųjų gynėjai. Prieš dvejus metus - 2013 metų liepos 12 dieną - už sukčiavimą ir apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą V.Uspaskichui ...
  Sergejus Madalovas (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Politikai apie buvusį VST vadą: jis palaikė šiltus santykius su aukščiausiais valdžios sluoksniais Seimo narys: mūsų valstybės viduje buvo „žali žmogeliukai“ 2015.12.01 20:00 Politikai po žiniasklaidoje paskelbtos informacijos apie Viešojo saugumo tarnyboje (VST) švaistomas lėšas, pasenusią techniką bei galimai nelojalius pareigūnus, ėmė kalbėti apie tai, kad problemos galėjo dėl to, kad buvęs ilgametis VST vadovas Sergejus Madalovas nuolat stengėsi palaikyti gerus santykius su aukščiausios ...
  Vokiečių aviganė Aira (VSAT nuotr.)
  Susipažinkite: nepakeičiami pareigūnų pagalbininkai kovoje su terorizmu 2015.12.01 19:15 Šiais neramiais laikais tvyrant terorizmo grėsmei, pareigūnams tenka daug darbo ieškant sprogmenų. Ir pareigūnai iki šiol neapsieina be keturkojų pagalbininkų. Kinologai teigia, kad šunys atpažįsta pavojingus kvapus geriau nei specialūs aparatai.
  Žiema (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Naglis Šulija: orai gruodį nuobodžiauti tikrai neleis 2015.12.01 18:30 Naktinis gruodžio dangus retai žvaigždes parodo, bet šiąnakt gali nutikti ir taip. Vakare debesuotumas dar bus nemažas, kai kur ir menkų kritulių gali būti, bet vėliau pragiedruliai vis didės, o paryčiais giedra gali būti jau daug kur. Žinoma, ir plikledis gali sublizgėti. Rytojaus rytas beveik visur bus šviesus, ...
  Kova su Islamo valstybe (nuotr. SCANPIX)
  Lietuva įsitraukia į kovą su „Islamo valstybe“: didina karių skaičių Malyje (1) 2015.12.01 17:46 Lietuva didina planuojamą karių skaičių Malyje ir svarsto galimybę siųsti vidaus reikalų sistemos instruktorių į Iraką, antradienį pranešė Lietuvos valdžios atstovai. Šiais žingsniais Lietuva ketina prisidėti prie tarptautinės bendruomenės kovos su „Islamo valstybės“ grupuote. „Lietuva yra gavusi Prancūzijos pagalbos ...  Vytis

  Antradienis, 2015 m. gruodžio 1 d.
  Alytus
  +2
  -
  Kaunas
  +2
  -
  Vilnius
  +2
  -
  Panevėžys
  +2
  -
  Klaipėda
  +6
  -
  Šiauliai
  +2
  -
  Utena
  +2
  -

  Vilnius

  Vietomis debesuota
  +2
  Vietomis debesuota
  Toks jausmas lyg būtų -2

  Išsipildymo akcija

  Skonio lenktynės

  • Skonio lenktynės Skonio lenktynės
  • Skonio lenktynės Skonio lenktynės
  Red Bull Flying Bach

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  SMScredit.lt A lyga

  Antradienis, 2015 m. gruodžio 1 d.
  Alytus
  +2
  -
  Kaunas
  +2
  -
  Vilnius
  +2
  -
  Panevėžys
  +2
  -
  Klaipėda
  +6
  -
  Šiauliai
  +2
  -
  Utena
  +2
  -

  Vilnius

  Vietomis debesuota
  +2
  Vietomis debesuota
  Toks jausmas lyg būtų -2