„Kai pasidarai tokią operaciją ir matai, kad tave stebi bei palaiko žmonės, yra stimulas gyventi sveikai\", - sako 27 kilogramus per tris mėnesius numetusi Danutė Nindriūnaitė ( nuotr. Šiaurės rytai)

„Kai pasidarai tokią operaciją ir matai, kad tave stebi bei palaiko žmonės, yra stimulas gyventi sveikai\", - sako 27 kilogramus per tris mėnesius numetusi Danutė Nindriūnaitė ( nuotr. Šiaurės rytai)

Biržietė skrandžio mažinimo operacijai ryžosi po to, kai aiškiai suvokė, jog kitos išeities nėra. Per tris mėnesius numetusi apie 30 kilogramų, šiandien ji džiaugiasi, kad darbe ir draugų būryje ji veikli, besidžiaugianti gyvenimu, o ne sėdinti neįgaliojo vežimėlyje.

Išmoko gyventi kitaip

Evangelikų reformatų tikybos mokytoja ir Medeikiuose įkurtos vaikų globos įstaigos „Vaiko užuovėja" darbuotoja Danutė Nindriūnaitė jaučiasi tarsi naujai gimusi. Nors išorinius jos pokyčius dar mato ne visi, tačiau ji pati savo požiūrį į daugelį dalykų pakeitusi iš esmės.

„Gyvenau ir nemačiau savęs iš šono. Man buvo labai svarbu bendrauti su žmonėmis, to bendravimo dalis buvo ir maistas. Buvo smagu, netrūko bičiulių. Dabar supratau, kad galima atsigerti arbatos ir maloniai pasišnekučiuoti nepersivalgant. Kur nors važiuojant nebereikia prisikrauti pilnų krepšių maisto. Anksčiau iš parduotuvės išeidavau stumdama visą vežimėlį maisto produktų, o dabar išeinu su nedideliu krepšeliu", - sako 39 metų biržietė.

„Kai pasidarai tokią operaciją ir matai, kad tave stebi bei palaiko žmonės, yra stimulas gyventi sveikai", - sako 27 kilogramus per tris mėnesius numetusi Danutė Nindriūnaitė.

Anksčiau draugės dejuodavo, kad priaugo kilogramą kitą. Ji sakydavo, kad tai ne bėda. Dabar ji mato, kad nuo to priklauso savijauta.

„Išvalius organizmą ir numetus svorį atsiranda kita energija, kitoks mąstymas. Nuo užteršto organizmo prasideda ir galvos, ir net ausų skausmai, atsiranda daugiau negalavimų. Išvalius žarnyną gali nustoti net skaudėti nugarą", - sako pašnekovė.

Kai ji šiandien pasižiūri senas savo nuotraukas, kartais pasidaro net gėda, kad ji buvusi visą laiką tokia stambi.

„Gėda, kad savęs nemylėjau, nors man tada atrodė priešingai", - sako D. Nindriūnaitė.

Tėvų meilė nepamatuota

Danutė gimė kaip ir visi vaikai. Jos sesuo, beje, niekada bėdų dėl antsvorio neturėjo.

Pašnekovė buvo vyriausia dukra. Tėvams būdavo sunku atsispirti, kai ji paprašydavo skanumynų.

Būdama paauglė Danutė buvo šiek tiek suplonėjusi, nes mamai padėjo atlikti ūkio darbus. Tačiau jau tuomet svėrė 100 kilogramų.

Su metais jos svoris vis didėjo, o didžiausias siekė gerokai daugiau nei pusantro šimto kilogramų.

Dabar Danutė mąsto, kad mamos iš meilės savo vaikams praranda sveiką mąstymą. Vaikas prašo ir perka saldainius, pyragaičius, nors vietoje jų geriau nupirktų hematogeno ar obuolių sūrio.

„Meilė yra pabūti visiems šeimoje, o saldumynus galima palikti sekmadieniui, kitomis dienomis juos išbraukiant iš raciono", - svarsto pašnekovė.

Pastaruoju metu ji sako vis dažniau atkreipianti dėmesį, kiek daug yra stambių ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų. Tad jų tėvai, Danutės įsitikinimu, turėtų nedelsdami pradėti reguliuoti jų mitybą.

Danutė Nindriūnaitė prisipažįsta, kad prieš operaciją ji savęs nevaržė - valgė, ką norėjo ir kiek norėjo. Danutė Nindriūnaitė prisipažįsta, kad prieš operaciją ji savęs nevaržė - valgė, ką norėjo ir kiek norėjo.

Skaityti komentarus 4 Parašyk komentarą


  Lietuva

  Pėsčiasis (Gied­riaus Baranausko nuo­tr.) (nuotr. Balsas.lt)
  Pėsčiųjų KET pažeidėjų medžioklė: per savaitę įkliuvo beveik 100 2015.07.07 09:47  Praėjusią savaitę Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnai kontroliavo, kaip pėstieji eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių reikalavimų.
  Graikija (nuotr. SCANPIX)
  Dalios Grybauskaitės patarėja: Europos Sąjunga – ne nemokamų pietų sandrauga 2015.07.07 08:50  Europos vadovai neturėtų pasiduoti „populistiniam šantažui“, Graikijai referendume pasisakius prieš taupymo priemones, sako prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja Rasa Svetikaitė. D.Grybauskaitė kartu su finansų ministru Rimantu Šadžiumi antradienį su kolegomis Briuselyje tarsis dėl Graikijos skolų po ...
  Liberalo Pauliaus Ulecko raštiškas atsakymas (nuotr. lgl.lt)
  Liberalas Paulius Uleckas apie LGBT naujienalaiškį: „iškrypėliškų šlykštynių nesiuntinėti. Aš ne pedikas" 2015.07.07 11:40 Aistros dėl LGBT teisių vis nerimsta. Ir, atrodo, jog politikai ir vieši asmenys dažnai nepagalvoja, prieš reikšdami savo nuomonę jautriu socialiniu klausimu. IVos nurimus aistroms dėl Vilniaus miesto savivaldybės Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Marko Adamo Haroldo pareiškimo, internete plinta Vyriausybės ...
  Savivaldybė ( nuotr. autorių)
  Savivaldybės be skolų nebeišgyvena 2015.07.07 11:28   Ankstesniais metais kai kurios šalies savivaldybės sugebėjo išgyventi be skolų, o dabar jų turi visi šalies miestai ir rajonai. Savivaldos atstovai aiškina, kad gyventi pagal išgales nepajėgia, o padėti galėtų tik padidintas valstybės finansavimas, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“. Finansų ministerijos duomenimis, ...
  Himno giedojimas (nuotr. Organizatorių)
  Tautinės giesmės giedoti susirinkusiems vilniečiams meras linkėjo, kad mūsų žingsnius lydėtų šviesa ir tiesa 2015.07.07 11:24  Šį vakarą Vilniaus meras Remigijus Šimašius drauge su lietuviais visame pasaulyje Vinco Kudirkos aikštėje, Vilniuje giedojo „Tautišką giesmę“. „Sveikinu vilniečius – miesto šeimininkus, kurių tikrai nemažai susirinko čia – Vinco Kudirkos aikštėje, dar dalis – kaimynystėje – kitose miesto aikštėse ir skveruose.
  Pavojingas laikrodis (nuotr. VSAT)
  Vilnietis iš Vokietijos atsivežė padidintą radioaktyvią spinduliuotę skleidžiantį laikrodį 2015.07.07 10:41  Iš Vokietijos atskridęs Vilniaus gyventojas turėjo laikrodį, kuris skleidė beveik 8 kartus didesnį jonizuojančios spinduliuotės foną nei leistinas. Pirmadienį tuoj po vidurnakčio Vilniaus oro uoste nusileido lėktuvas iš Frankfurto.
  Kyšio davimas (nuotr. TV3)
  Kyšio davimas – draugiškas susitarimas? Vairuotojo pasiteisinimas: juk visi mes žmonės! 2015.07.07 10:00  Kelių eismo taisykles pažeidę vairuotojai yra pasirengę dosniai sumokėti. Tiesa, ne baudoms padengti, o policijos pareigūnams. Kyšių siūlymas išlieka opi problema, nuo kurios neatgraso net kalėjimas. Visą savaitę naują automobilį laistantęs vyriškis nuo pareigūnų nemalonės bandė išsisukti siūlydamas kyšį. ...
  Greitoji (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Anykščių rajone presas mirtinai sužalojo žmogų 2015.07.07 09:05  Pirmadienį Anykščių rajone esančiame Katlieriškių kaime traktoriaus presas mirtinai sužalojo žmogų, pranešė Policijos departamentas. 26 metų vyro kūnas pirmadienio rytą buvo rastas prie veikiančio traktoriaus „Zetor Proxima 90“. Vyrą mirtinai sužalojo ruloninis presas. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti ...
  3D Audiovizualinė projekcija „MES STIPRŪS, LIETUVA!“ (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Vilniečiai galėjo pasigėrėti istoriniu 3D audiovizualiniu pasakojimu „Mes stiprūs, Lietuva!“ 2015.07.06 23:36 Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai su partneriais dovanojo įspūdingą reginį – istorinį 3D audiovizualinį pasakojimą „Mes stiprūs, Lietuva!“ Erdvėje, kuri mena Lietuvos valstybės ištakas, visi nemokamai galėjo stebėti pirmą kartą Lietuvoje moderniausiomis technologijomis sukurtą ...
  A. Butkevičius prabalsavo savivaldybės rinkimuose (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Lietuvos premjeras mano, kad Graikija liks euro zonoje (1) 2015.07.06 22:58 Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius sako manantis, kad Graikija išliks euro zonoje, nepaisant to, kad šalies gyventojai referendume atmetė kreditorių siūlomas reformas ir taupymo priemones. „Aš vis dėlto esu optimistas ir manau, kad Graikija nepasitrauks iš euro zonos“, - interviu BNS pirmadienį sakė A.Butkevičius. ...
  Vladimiras Antonovas (nuotr. SCANPIX)
  Advokatas: V. Antonovas pabėgo bijodamas dėl savo gyvybės (2) 2015.07.06 22:55 Buvęs žlugusio „Snoro“ banko savininkas Vladimiras Antonovas išvyko iš Didžiosios Britanijos, nes bijojo dėl savo gyvybės, pirmadienį pareiškė jo advokatas. „Patvirtinu, kad ponas Antonovas pabėgo nuo jurisdikcjos bijodamas dėl savo gyvybės“, - naujienų agentūrai AFP teigė advokatas Karenas Todneras.
  NUOTRAUKOS: Lietuva giedojo „Tautišką giesmę“
  Lietuva ir pasaulio lietuviai giedojo tautos himną GALERIJA(1) 2015.07.06 20:22 Valstybės, Mindaugo karūnavimo, dieną jau septintus metus iš eilės visi lietuviai švenčia kartu giedodami šalies Himną – „Tautišką giesmę“. Bendruomeniška tradicija, kurią pradėjo TV3 televizija, tapo unikali – lietuviai yra vienintelė tauta, kurios atstovai visame pasaulyje visi vienu metu gieda savo valstybės Lietuvos ...
  Burbuliatorius Vilniuje (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Mindaugo karūnavimo diena paminėta tūkstančiais muilo burbulų į dangų 2015.07.06 20:10 Šiandien karaliaus Mindaugo karūnavimo diena Vilniuje paminėta surengus vadinamą „Buruliatorių“. Lukiškių aikštėje susirinkikę vilniečiai į dangų paleido tūkstančius muilo burbulų, taip paminėdami valstybinę šventę. Kaip patys organizatoriai teigia: Karalius Mindaugas to nežinojo, bet geriausias būdas atšvęsti karūnavimą ...
  Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Mindaugo karūnavimo dienos proga – Kernavė virto viduramžiais GALERIJA 2015.07.06 19:49 Tarptautinis eksperimentinės archeologijos festivalis, skirtas Mindaugo karūnavimo – Valstybės dienai paminėti. Kasmet liepos mėnesio pradžioje festivalio metu didingą piliakalnių rimtį sudrumsčia atgijusi praeitis. Ant Pilies kalno ir Pajautos slėnyje vėl kaip kadaise skrieja taiklios lankininkų strėlės, triūsia daugybė ...
  Lietuvos karalienė Morta (nuotr. vikipedija)
  Karalienė Morta – mylima ir įtakinga karaliaus Mindaugo patarėja (1) 2015.07.06 19:32 Viduramžiai paprastai būna šykštūs šaltinių apie valdoves, didžiąsias kunigaikštienes, todėl, pasak Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dekano Rimvydo Petrausko, išimtinis atvejis yra tai, kad turime ne taip jau mažai žinių apie pirmojo Lietuvos valdovo, karaliaus Mindaugo, žmoną karalienę Mortą.
  Greitoji, GMP, Greitoji medicinos pagalba, medikai, įranga, medicininė įranga, iškvietimas, nelaimė, pagalbos centras, priėmimas, skyrius (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Policijos komisariate siautėjo neblaivus paramedikas (1) 2015.07.06 18:26 Panevėžio apskrities vyriausiajame policijos komisariate siautėjo neblaivus paramedikas. Sekmadienį paryčiui į komisariatą buvo pristatyta grupė asmenų, kurie, kaip manyta, galėjo matyti ir paliudyti apie padarytą nusikalstamą veiką - merginos sužalojimą Parko gatvėje.
  Erkė (nuotr. Fotolia.com)
  Daugėja sergančiųjų erkių platinamomis ligomis Bet lietuviams į saugumą nusispjaut 2015.07.06 18:17 Per keturis šių metų mėnesius vien Laimo liga užsikrėtė pustrečio šimto žmonių, o mirtį nešančiu erkiniu encefalitu – trisdešimt žmonių. Specialistai įspėja – Lietuvoje nėra nė vienos švaresnės vietos, kur nesiveistų erkės nešiojančios encefalitą arba Laimo liga. Prognozuojama, jeigu žmonės ir toliau mos ranka į ...
  Vasaros linksmybės paplūdimyje
  Nauja savaitė Lietuvoje prasidės orų permainomis 2015.07.06 17:12 Nauja savaitė Lietuvoje prasidės orų permainomis – alinantys karščiai po truputį trauksis užleisdami vietą lietaus debesims. Tiesa, nuo antradienio kritulių sumažės. Karštis toliau laikysis, bet nuo ketvirtadienio kritulių vis labiau daugės ir termometro stulpelis pradės sparčiai leistis žemyn – savaitgalį kai kur šilumos ...
  Teismas (nuotr. Fotolia.com)
  Lygtinai nuteisti, laisvėje esantys nuteistieji laikosi įsipareigojimų, parodė patikrinimas 2015.07.06 17:01 Lygtinai į laisvę paleisti ar laisvėje esantys nuteistieji dažniausiai laikosi teismo skirtų įpareigojimų, rodo patikrinimas. Gegužę probacijos tarnybų ir policijos pareigūnai bei vaiko teisių apsaugos specialistai per reidus aplankė laisvėje esančių nuteistų ir lygtinai paleistus namuose esančius asmenis. Kaip skelbia ...
  Linas Linkevičius (nuotr. AFP/Scanpix)
  Linas Linkevičius pabrėžia, kad išeiviai priklauso tai pačiai tautai 2015.07.06 15:24 Čikagoje viešėjęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pabrėžė lietuvių tautos vienybės svarbą. Ministras liepos 3–5 dienomis su darbo vizitu lankėsi Čikagoje, kur dalyvavo Šiaurės Amerikos lietuvių dainų šventėje, pranešė Užsienio reikalų ministerija. „Tautai labai svarbu tradicijos – Lietuvai jos ypač ...
  Tuesday, 2015 m. July 7 d.
  city alytus
  +18
  -
  city kaunas
  +15
  -
  city vilnius
  +14
  -
  city panevezys
  +13
  -
  city klaipeda
  +13
  -
  city siauliai
  +13
  -
  city utena
  +14
  -

  Vilnius

  weather value Fair
  +14
  weather value Fair
  Toks jausmas lyg būtų +14