„Kai pasidarai tokią operaciją ir matai, kad tave stebi bei palaiko žmonės, yra stimulas gyventi sveikai\", - sako 27 kilogramus per tris mėnesius numetusi Danutė Nindriūnaitė ( nuotr. Šiaurės rytai)

„Kai pasidarai tokią operaciją ir matai, kad tave stebi bei palaiko žmonės, yra stimulas gyventi sveikai\", - sako 27 kilogramus per tris mėnesius numetusi Danutė Nindriūnaitė ( nuotr. Šiaurės rytai)

Biržietė skrandžio mažinimo operacijai ryžosi po to, kai aiškiai suvokė, jog kitos išeities nėra. Per tris mėnesius numetusi apie 30 kilogramų, šiandien ji džiaugiasi, kad darbe ir draugų būryje ji veikli, besidžiaugianti gyvenimu, o ne sėdinti neįgaliojo vežimėlyje.

Išmoko gyventi kitaip

Evangelikų reformatų tikybos mokytoja ir Medeikiuose įkurtos vaikų globos įstaigos „Vaiko užuovėja" darbuotoja Danutė Nindriūnaitė jaučiasi tarsi naujai gimusi. Nors išorinius jos pokyčius dar mato ne visi, tačiau ji pati savo požiūrį į daugelį dalykų pakeitusi iš esmės.

„Gyvenau ir nemačiau savęs iš šono. Man buvo labai svarbu bendrauti su žmonėmis, to bendravimo dalis buvo ir maistas. Buvo smagu, netrūko bičiulių. Dabar supratau, kad galima atsigerti arbatos ir maloniai pasišnekučiuoti nepersivalgant. Kur nors važiuojant nebereikia prisikrauti pilnų krepšių maisto. Anksčiau iš parduotuvės išeidavau stumdama visą vežimėlį maisto produktų, o dabar išeinu su nedideliu krepšeliu", - sako 39 metų biržietė.

„Kai pasidarai tokią operaciją ir matai, kad tave stebi bei palaiko žmonės, yra stimulas gyventi sveikai", - sako 27 kilogramus per tris mėnesius numetusi Danutė Nindriūnaitė.

Anksčiau draugės dejuodavo, kad priaugo kilogramą kitą. Ji sakydavo, kad tai ne bėda. Dabar ji mato, kad nuo to priklauso savijauta.

„Išvalius organizmą ir numetus svorį atsiranda kita energija, kitoks mąstymas. Nuo užteršto organizmo prasideda ir galvos, ir net ausų skausmai, atsiranda daugiau negalavimų. Išvalius žarnyną gali nustoti net skaudėti nugarą", - sako pašnekovė.

Kai ji šiandien pasižiūri senas savo nuotraukas, kartais pasidaro net gėda, kad ji buvusi visą laiką tokia stambi.

„Gėda, kad savęs nemylėjau, nors man tada atrodė priešingai", - sako D. Nindriūnaitė.

Tėvų meilė nepamatuota

Danutė gimė kaip ir visi vaikai. Jos sesuo, beje, niekada bėdų dėl antsvorio neturėjo.

Pašnekovė buvo vyriausia dukra. Tėvams būdavo sunku atsispirti, kai ji paprašydavo skanumynų.

Būdama paauglė Danutė buvo šiek tiek suplonėjusi, nes mamai padėjo atlikti ūkio darbus. Tačiau jau tuomet svėrė 100 kilogramų.

Su metais jos svoris vis didėjo, o didžiausias siekė gerokai daugiau nei pusantro šimto kilogramų.

Dabar Danutė mąsto, kad mamos iš meilės savo vaikams praranda sveiką mąstymą. Vaikas prašo ir perka saldainius, pyragaičius, nors vietoje jų geriau nupirktų hematogeno ar obuolių sūrio.

„Meilė yra pabūti visiems šeimoje, o saldumynus galima palikti sekmadieniui, kitomis dienomis juos išbraukiant iš raciono", - svarsto pašnekovė.

Pastaruoju metu ji sako vis dažniau atkreipianti dėmesį, kiek daug yra stambių ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų. Tad jų tėvai, Danutės įsitikinimu, turėtų nedelsdami pradėti reguliuoti jų mitybą.

Danutė Nindriūnaitė prisipažįsta, kad prieš operaciją ji savęs nevaržė - valgė, ką norėjo ir kiek norėjo. Danutė Nindriūnaitė prisipažįsta, kad prieš operaciją ji savęs nevaržė - valgė, ką norėjo ir kiek norėjo.

Skaityti komentarus 4 Parašyk komentarą


  Lietuva

  Vilniaus policija nuotr. Broniaus Jablonsko
  Klaipėdoje bare sautėję girti buvę pareigūnai išvengė atsakomybės (1) 2016.02.08 10:39 Viename iš Klaipėdos naktinių klubų pernai spalį siautėję policijos pareigūnai, po incidento atleisti iš tarnybos, baudžiamosios atsakomybės išvengė. Klaipėdos miesto apylinkės teismas pritarė Klaipėdos prokuroro Romo Jasevičiaus nutarimui nutraukti ikiteisminį tyrimą, atleidžiant pareigūnus A.L. ir Ž.L. trejiems metams ...
  Sulaikytas nusikaltėlių tinklas: vagystes vygdė nuo Prancūzijos iki Lietuvos (nuotr. Policijos)
  Sulaikytas nusikaltėlių tinklas: vagystes vygdė nuo Prancūzijos iki Lietuvos 2016.02.08 13:00 Kauno pareigūnai, bendradarbiaudami su Prancūzijos tyrėjais, padėjo išaiškinti tarptautinį krovininių automobilių vagysčių tinklą - asmenys įtariami vogę automobilius Prancūzijoje ir gabenę juos į Lietuvą. Tenkinant Prancūzijos Žandarmerijos teisinės pagalbos prašymą, ikiteisminio tyrimo metu sulaikyta 11 asmenų - jie ...
  Lietuvos Respublikos Seimas (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Kas lemia tai, kaip suprantame demokratiją? 2016.02.08 12:20 Tai, ką žmonės supranta kaip demokratiją, ar ko iš jos nori, skiriasi priklausomai nuo istorijos, kultūros, „Žinių radijui“ sakė „Baltijos tyrimų“ generalinė direktorė Rasa Ališauskienė.   „Valstybėse, kurios laikomos demokratinėmis ir pasiekusiomis daug per ilgą laiką, dauguma gyventojų patenkinti ...
  Dainius Pavalkis (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
  „Darbiečių“ išmestas, socdemų priimtas: jau yra pamaina besitraukiančiai ministrei? 2016.02.08 12:07 Panašu, kad socialdemokratai jau turi rimtą pamainą iš posto besitraukiančiai sveikatos apsaugos ministrei Rimantei Šalaševičiūtei. Tai – į socdemų gretas įsiliejęs, pernai Darbo partijos iš švietimo ir mokslo ministro posto atšauktas, sveikatos mokslų profesorius Dainius Pavalkis. R. Šalaševičiūtė apie pasitraukimą iš ...
  VSD (nuotr. BFL)
  Buvusi VSD direktoriaus pavaduotoja teisme siekia darbo stažo perskaičiavimo 2016.02.08 11:57 Buvusi Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriaus pavaduotoja Akvilė Giniotienė siekia įpareigoti VSD perskaičiuoti jos darbo stažą. Vilniaus apygardos teismas pirmadienį pradėjo nagrinėti A.Giniotienės skundą, kuriame ji prašo įpareigoti VSD perskaičiuoti jos darbo stažą, įskaičiuojant į jį beveik dvejus metus, ...
  • Foto konkursas!
  • #PhilipsAutoCurler


  • Iki renginio "Lietuvos Garbė 2016" liko
  • Nominuok žygdarbį čia
  Pirmadienis, 2016 m. vasario 8 d.
  Alytus
  +6
  4.5 m/s
  Kaunas
  +6
  4.5 m/s
  Vilnius
  +7
  4.5 m/s
  Panevėžys
  +5
  4.5 m/s
  Klaipėda
  +6
  6.7 m/s
  Šiauliai
  +6
  4.5 m/s
  Utena
  +6
  4.5 m/s

  Vilnius

  weather value Light rain developing in the afternoon
  +7
  weather value Light rain developing in the afternoon
  Toks jausmas lyg būtų +3

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1
  • Remejas1-apacia
  Vytis
  Pirmadienis, 2016 m. vasario 8 d.
  Alytus
  +6
  4.5 m/s
  Kaunas
  +6
  4.5 m/s
  Vilnius
  +7
  4.5 m/s
  Panevėžys
  +5
  4.5 m/s
  Klaipėda
  +6
  6.7 m/s
  Šiauliai
  +6
  4.5 m/s
  Utena
  +6
  4.5 m/s

  Vilnius

  weather value Light rain developing in the afternoon
  +7
  weather value Light rain developing in the afternoon
  Toks jausmas lyg būtų +3