Medžiai (Balsas.lt skaitytojos nuotr.)

Medžiai (Balsas.lt skaitytojos nuotr.)

Naktį į sekmadienį siautėjusios gamtos stichijos nusinešė keturių žmonių gyvybes, dar du žmonės per škvalą nukentėjo.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Civilinės saugos valdybos Situacijų koordinavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Jonas Girnys sakė Eltai, kad du vyrai per škvalą žuvo Varėnos rajone. Vieną jų, poilsiavusį prie Titno ežero, pražudė ant palapinės užvirtęs medis.

Varėnio ežere audra užklupo penkis žvejojusius vyrus. Du iš jų pabėgo, tris užgriuvo medis. Vienas iš jų žuvo, du traumuoti. Vienas vyras gydymui išvežtas į Kauno klinikas.

Šiaulių rajone žuvo melžėja, žemės ūkio bendrovės „Ginkūnų agrofirma" darbuotoja. 46 metų moterį užgriuvo vėjo nuversta melžimo aikštelė.

Prienų rajone prie Verknės upės nulūžusi medžio šaka užgriuvo palapinę ir mirtinai sužalojo 22 metų merginą.

Praūžusi audra privertė daugybę medžių. Jie virto ir ant kelių, automobilių, namų stogų. Po škvalo ugniagesiai medžių vyko šalinti 72 kartus. Daugiausia medžių privirto Varėnos, Trakų, Kaišiadorių, Kauno rajonuose ir mieste. Sinoptikams skambinę žmonės pasakojo ir apie vėtros nuneštus stogus.

Žaibai šįkart nuostolių nepridarė.

Naktį į sekmadienį siautėjusi audra be elektros paliko apie 9 tūkst. Varėnos rajono gyventojų ir po kelis tūkstančius žmonių Kėdainių, Trakų, Šalčininkų ir Druskininkų rajonuose.

Ugniagesiai perspėja, kad per škvalą negalima stovėti po aukštais medžiais, prie elektros linijų, statyti automobilių po medžiais. Negalima liesti ant laidų užvirtusių medžių ar oro linijų atramų, nes jie gali sukelti pavojų gyvybei. Kaime gyvenantys žmonės turėtų uždaryti tvartų, namų duris, langus, langines. Namuose reikia turėti žibintuvėlį, atsarginių elementų, radijo imtuvą, žvakių.

Gyventojai turėtų nepalikti gyvenamosios vietos be ypatingos priežasties. Jeigu vis dėlto tenka išvykti, reikia išjunkti elektrą, užsukti dujų, vandens sklendes, uždaryti langus, langines, įspėja ugniagesiai gelbėtojai.

Audra, praūžusi Klaipėdoje, šeštadienio naktį siautėjo Kaune

Kaune vaizdingoje vietoje esančioje Panemunėje gyvenanti rajono senbuvė Birutė portalui Balsas.lt pasakojo, kad maždaug 13 val. šiame rajone buvo apsilankęs Kauno meras.

Miesto valdininkus ir panemuniškius nemaloniai nustebino šioje Kauno vietoje išvartyti medžiai, betoniniai elektros stulpai, nuplėšti nuosavų namų stogai.

„Vaizdas tarsi po karo arba galingo tiktai amerikiečių filmuose vaizduojamo tornado siautėjimo“, - taip gamtos stichijos nuniokotą Panemunę apibūdino vietos gyventoja Birutė.

Daugelis Panemunės gyventojų vis dar yra be elektros, kai kuriems jų netgi sutriko dujotiekio sistema.

Nors Laikinosios sostinės meras A.Kupčinskas ir valdininkai tikino išspręsiantys miestiečių rūpesčius, rajono senbuviai įsitikinę, kad tokie pareiškimai tėra sunkiai netgi su smulkiomis problemomis mieste besitvarkančių laikinosios sostinės valdininkų pažadai.

Gilias tradicijas turinčio legendinio Kauno rajono gyventojai mano, kad be elektros ir dujų jiems gali tekti praleisti net keletą dienų.

Portalas Balsas.lt dėkoja skaitytojams už nuotraukas

Jeigu turite vaizdo įrašų, nuotraukų iš vėtros nusiaubtų teritorijų, pasidalykite su Balsas.lt skaitytojais

Gairės: 
gatvės, potvynis, klaipėda
Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (10)
  Komentuoti

  Lietuva

  BPC (nuotr. PAGD) (nuotr. Balsas.lt)
  Į Šešupės upę teka neaiškios kilmės naftos produktai 2016.05.04 21:34 Trečiadienio vakarą apie 21 valandą bendruoju pagalbos telefonu gautas pranešimas, kad kad Marijampolės savivaldybėje, Šunskų seniūnijoje, Lūginės kaime į Šešupės upę teka neaiškios kilmės naftos produktai. įvykio vietą išsiųstos Marijampolės APGV pajėgos.
  Vyras (nuotr. Fotolia.com)
  Kodėl lietuviai vyrai miršta anksčiausiai Europoje? 2016.05.04 21:10 Lietuviai kalbėdami apie savo amžių ir prognozuodami, kokio tikisi sulaukti, dideliu optimizmu netrykšta. Ilgų gyvenimo metų tautiečiams, deja, nežada ir statistika. Ypač vyrams.   „Šiandien vyrų vidutinė amžiaus trukmė yra trumpiausia visoje Europos Sąjungoje. Ji siekia vos 68,4 metų. Ir tai mažiausia ...
  Nepatogumai dėl užstrigusių durų (nuotr. skaitytojo)
  Problemos „Maxima“ parduotuvėje: įkalinti ir neįleisti pirkėjai 2016.05.04 20:31 Trečiadienio vakarą, apie 19 valandą Didlaukio gatvėje esančioje „Maxima“ parduotuvėje užstrigo durys. Menkas incidentas virto dideliais nepatogumais pirkėjams, tv3.lt redakcijai pranešė skaitytojas. Anot vyriškio, prie užstrigusių parduotuvės durų jau apsipirkę asmenys laukė maždaug 10-15 minučių, tuomet juos per ...
  Pavasaris (nuotr. Fotolia.com)
  Naglis Šulija: atostogoms dar ne laikas, bet... 2016.05.04 19:54 Šį vakarą Lietuvos dangus bus debesuotas, pragiedrulių nedaug. Kai kurie dar dieną išaugę debesys bus išties nemaži, iš jų lis. Gali būti, jog kur nors lietus bus ir smarkokas. Temstant debesys ims tirpti, apie vidurnaktį lietus liausis, netrukus daug kur bus visai giedra, tačiau vietomis suboluos gana tirštas rūkas. ...
  Vilniaus fontanas (nuotr. Sauliaus Žiūros)
  Vilniaus fontanai atgaivino miestą 2016.05.04 19:16 Šią savaitę Vilniuje pradėjo veikti 13 miesto fontanų, kurie ne tik pagyvina sostinės aikštes ir skverus, bet ir kviečia vilniečius išeiti į miestą bei susitikti jų pamėgtose miesto erdvėse. Fontanai jau pradėjo veikti Europos, V. Kudirkos ir Rotušės aikštėse, dar vienas fontanas puošia Justiniškių (Taikos g. 68) ...
  Ketvirtadienis, 2016 m. gegužės 5 d.
  Alytus
  +7
  -
  Kaunas
  +19
  2.2 m/s
  Vilnius
  +7
  -
  Panevėžys
  +7
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +7
  -
  Šiauliai
  +6
  2.2 m/s
  Utena
  +8
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Partly cloudy
  +7
  weather value Partly cloudy
  Toks jausmas lyg būtų +7

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1
  • Remejas1-apacia
  LKL
  A-lyga

  Ketvirtadienis, 2016 m. gegužės 5 d.
  Alytus
  +7
  -
  Kaunas
  +19
  2.2 m/s
  Vilnius
  +7
  -
  Panevėžys
  +7
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +7
  -
  Šiauliai
  +6
  2.2 m/s
  Utena
  +8
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Partly cloudy
  +7
  weather value Partly cloudy
  Toks jausmas lyg būtų +7