Europos žlugimas

Europos žlugimas

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Kauno paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16 rugpjūčio 28 d., penktadienį, 17 val. atidaroma Česlovo Lukensko personalinė paroda „Motografika — aptapyba — apkaustika“.

Ekspozicija apima vėliausią menininko kūrybą, tematinius ir technologinius ieškojimus, o taip pat dalį viso trisdešimties metų kūrybinio laikotarpio grafikos, tapybos, koliažo, asambliažo, instaliacijos, objekto ir video meno darbų.

Česlovas Lukenskas — nuo 1981 metų aktyviai dalyvauja Lietuvos ir tarptautiniuose projektuose, Nuo 1989 m. priklauso grupei „Post Ars“, Lietuvos dailininkų sąjungos narys, vienas pirmųjų Lietuvoje ėmė kurti instaliacijas, performansus, hepeningus, menines akcijas. Dailininko darbai išskirtini konceptualiomis įžvalgomis ir eksperimentinėmis technikomis.

Parodos pavadinimas atspindi tris ekspozicijos kryptis. Pirmojoje — „Motografikoje“ — plėtojama neodadaizmo manifestacijų tradicija: pokštaujama, kuriamos socialinės intrigos ir provokacijos, struktūrinė abstrakcija, gamtiniai ir urbanistiniai motyvai priartėja prie ,,ready–made‘o“. Naudojamos mechaninio brūžinimo, pjaustymo, purškimo ir skaitmeninės spaudos technikos.Kiaulė, dzikai ir karys

Glaudaus tapybos ir objekto meno sąlyčio formatas pavadintas „Aptapyba”. Trimačiai objektai aptapyti naudojant plazminės tapybos, dekoliažo, dripingo technikas. Darbuose gretinant visuotinai suvokiamus ženklus ar simbolius su kasdienę buitį atspindinčiais daiktais, svarstomi jų laikiškumo ir vertės aspektai.

„Apkaustikos“ trimačių objektų prasminis raktas — uždangos, slėpiniai ir užkodavimai. Nuo ikonas primenančių apkaustų iki vaikiškų žaislų ar pakuočių akcentuojama paviršiaus naratyvo ir vidinio turinio riba.Mėsaėdis

Retrospektyvinėje trisdešimties metų Č. Lukensko kūrybinį laikotarpį žyminčioje parodoje atsiskleidžia temų transformacijos, meninių įvaizdžių kaita ir įvairovė, žanrų ir disciplinų sankirtos. Ekspozicijoje akcentuojami autoriui svarbūs virsmai tarp grafikos ir tapybos, erdvės ir laiko menų. Atveriamas kūrybinių ieškojimų kelias į abstraktumą bei konceptualumą.

Paroda veiks: 2009 08 28 – 2009 09 27

Maloniai kviečiame.

Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Laisvalaikis

  Erika Vitulskienė ir Andrius Butkus (nuotr. Fotodiena.lt/Ievos Budzeikaitės)
  „Kviečiu šokti. Pažadinta aistra“ paliko E. Vitulskienė (8) 2012.10.08 07:23 „Paskutinis traukinys“ – tokia tema buvo užduota LNK šokių konkurso „Kviečiu šokti. Pažadinta aistra“ šokėjams. Poros temą traktavo laisvai. Vienus paskutinis traukinys vežė į praeitį, kitus - prie Santuokų rūmų, trečius į depą, o ketvirtus - net į raudonųjų žibintų kvartalą.
  Vytautas Kernagis (Fotodiena.lt/Andrius Petrulevičius)
  Skaitytojo naujiena: tyčiotis iš mirusiųjų – negražu (11) 2012.09.12 21:30 Vienos iškiliausių Lietuvos istorijoje asmenybių – maestro Vytauto Kernagio – atminimas, akivaizdu, ne visiems atrodo vertas pagarbos. Balsas.lt skaitytojas pasipiktino, kad socialiniame tinklalapyje „Facebook“ yra sukurtas Vytauto Kernagio profilis, kuriame naudojama originali maestro nuotrauka ir kone stengiamasi ...
  Antroji kelionės diena. Prie Oslo gyvenantis pažįstamas Sigitas (viduryje) net dukart suteikė keliauninkams (iš kairės: Mindaugas, Kęstutis, Tomas ir Vaidas) prieglobstį. Vaido Bičkaus asmeninio archyvo nuotraukos (nuotr. Organizatorių)
  Atostogos motociklu: išbandymas kūnui, poilsis protui (7) 2012.09.08 23:40 Viskas prasideda nuo idėjos. Kelionė motociklais – ne išimtis. Žiemą keturių draugų – Vaido, Kęstučio, Mindaugo ir Tomo – galvose kilo išganinga mintis: sėsti ant „plieninių žirgų“ ir leistis į nuotykį Skandinavijos serpantinais. Kaip tarę, vaikinai ėmė ir padarė. Rugpjūčio pradžioje, pasikinkę „Yamaha“, „Aprilia“, ...
  A. Kontrimas (nuotr. TV3)
  A. Kontrimas: filmuodamasis jaučiuosi kaip danguje 2012.09.07 15:32 Šią savaitę TV3 eteryje debiutavusio ketvirtojo „Naisių vasaros“ sezono filmavimo aikštelėje – išbandymų metas. Jau kitą savaitę eteryje pasirodys naujasis Naisių kaimo paštininkas Jonas, kurį vaidins 202 centimetrų ūgio įspūdingo stoto ir linksmų plaučių šiaulietis Arūnas Kontrimas. Aikštelėje jam teko neeilinis iššūkis ...
  Šrekas (nuotr. TV3)
  Išdalinti kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimai 2012.09.07 15:20 Vakar Beverli Hilse vykusioje JAV Kino meno ir mokslo akademijos (The Academy of Motion Picture Arts and Sciences) ceremonijoje apdovanojimus pelnė kino ir meno industrijoje nusipelnę veikėjai – Jeffrey Katzenbergas, Halas Needhamas, D.A. Pennebakeris ir Georgeas Stevensas, Jaunesnysis.

  Naujausios TV3 Žinios

  Tikkurila namai


  Studijuok 2016
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Pirmadienis, 2016 m. gegužės 30 d.
  Alytus
  +28
  4.5 m/s
  Kaunas
  +28
  4.5 m/s
  Vilnius
  +27
  4.5 m/s
  Panevėžys
  +28
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +26
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +27
  4.5 m/s
  Utena
  +27
  4.5 m/s

  Vilnius

  weather value Mix of sun and clouds
  +27
  weather value Mix of sun and clouds
  Toks jausmas lyg būtų +16

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Pirmadienis, 2016 m. gegužės 30 d.
  Alytus
  +28
  4.5 m/s
  Kaunas
  +28
  4.5 m/s
  Vilnius
  +27
  4.5 m/s
  Panevėžys
  +28
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +26
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +27
  4.5 m/s
  Utena
  +27
  4.5 m/s

  Vilnius

  weather value Mix of sun and clouds
  +27
  weather value Mix of sun and clouds
  Toks jausmas lyg būtų +16
  Į viršų