Plačiau apie šią situaciją domėjosi laidos „Karštai su tv3.lt“ žurnalistai.
„Tas žodis privalomai turbūt skamba gan šokiruojančiai kai kuriems žmonėms. Aš pasakyčiau taip, kad viešojo sektoriaus žmonės, tiesiogiai dirbantys, tiesiogiai kontaktuojantys su žmonėmis, ypač su žmonėmis iš rizikos grupės, na, tiesiog privalo būti pasiskiepiję. Ir pirmiausiai tai eitų kalba turbūt ir apie medikus, ir apie socialinius darbuotojus, kurie dirba globos įstaigose, galų gale apie žmones, dirbančius su vaikais ugdymo įstaigose“, – laidos „Karštai su tv3.lt“ žurnalistams sakė epidemiologas profesorius S. Čaplinskas.
Tačiau profesorius nemano, kad parduotuvių kasininkams ar pareigūnams skiepytis tūrėtų būti privalu ir primena, kad vien skiepų nepakanka, turi likti ir nuolatinis testavimas.
Medikų atstovai tvirtina, kad didžioji dalis jų ir taip yra pasiskiepiję, persirgę ir turintys imunitetą, o dvejojančių – vos vienas kitas.
„Nemažai medikų serga ir yra medikų sergančių jau antrą kartą, yra galų gale ir netekčių. Tai vėlgi yra paskata labai gerai pasvarstyti ne tik dėl savęs kaip medikui, bet ir paraginti visą visuomenę, tame tarpe ir savo pacientus“, – teigė Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Aldona Baublytė.
Policijos pareigūnų atstovė griežtesnė – kalbos apie privalomus skiepus ir sankcijas prie gero neprives, nes jau 4 iš penkių policininkų pasiskiepiję, o likę abejojantys ar persirgę, tad jiems reiktų grąžinti galimybę testuotis darbdavio sąskaita.
„Aš manau, šiai dienai tikrai pakanka ir taip susiskaldžiusios visuomenės. Policijos bendruomenė yra ne išimtis. Tikrai yra pakankamai priemonių, kad nebekeltume įtampų tiek visuomenėje, tiek pačioje policijos bendruomenėje ir tikrai sudarytume galimybes kitas“, – tikino policijos profsąjungos pirmininkė Roma Katinienė.
Policininkų atstovė stebisi naujais valdžios sprendimai suskiepyti žmones.
„Lietuva – stebuklų šalis. Gal reikėtų tiesiog Vyriausybei paieškoti kitų sprendimo būdų ir susitarimo su savo visuomene, o ne vien tik prievartiniais kažkokiais įpareigojimais ir gąsdinimais eiti tuo keliu ir kelti nepasitenkinimą“, – svarstė R. Katinienė.
O štai mokytojai pasiūlymą dėl privalomųjų skiepų įvertino kaip psichologinio spaudimo priemonę – esą jų ir taip pasiskiepijo apie 90 proc.
„Tai yra toks perteklinis ir tikrai, na, nelabai net gal gražus poelgis prieš mokytojus ir traktuoja kaip psichologinį spaudimą netgi iš Vyriausybės. Mes nepritariame ir mokėjimui už testus, jeigu įpareigojimas bus darbdaviams, t.y. mokykloms. Mokyklose tikrai lėšų trūksta, mokytojams net ir atlyginimai mažėja, šiemet daug skundų gaunam“, – tikino švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas.
O štai mokyklų vadovai skundžiasi, kad švietimo srityje situacija ir taip įtempta – mokytojų labai trūksta, o dar dirbantys mokytojai prašosi į pensiją ir jų nėra, kam pakeisti. Tad valdžios planai dėl priverstinio skiepijimo gali taip ir likti tik popieriuje.
Visą reportažą žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.
VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:
Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Karštai su tv3.lt“.