Lietuvoje yra labai įdomus Bobų vasaros pavadinimas, pavyzdžiui, anglų kalba naudojamas kiek kitoks pavadinimas – indiška vasara arba angl. indian summer.
„Bobų vasara yra Lietuvoje visaip vadinama: ir čigonų vasara, ir Šv. Martyno vasara. Lietuvoje irgi vieno paaiškinimo nėra, kodėl taip vadinamas šitas gerų orų laikotarpis. Jis gali trukti ir 2, ir 5 dienas, ir kartais dvi savaites”, – kalbėjo profesorius.
Pasak jo, pavadinimo Bobų vasara nereikia sieti su kažkokia neigiama „bobų“ termino įtaka.
„Anksčiau tai buvo garbingas moterų pavadinimas, tai reiškė išmintinga senyvo amžiaus moteris, kuri jau buvo vadinama boba. Dabar, kodėl toks pavadinimas šitam sezonui? Viena versija, kad toks pavadinimas – pagerbiant pribuvėjas, kurios padėdavo ateiti į pasaulį vaikams ir jų pagerbimo diena yra rugsėjo 21-oji. Maždaug tuo laiku dažniausiai susidaro šiltas laikotarpis, pavadinimas gali būti kilęs iš ten”, – paaiškino A. Bukantis.
Kita versija – pavadinimo sąsajos su bulviakasiu.
„Bulves dažniausiai rinkdavo ir kasdavo moterys, tai irgi reiškė jų tokį sezoną: kada geras oras, tai sėkmingas bulviakasis. Dar vienas paaiškinimas yra labai keistas, pasirodo, kad seniau liaudyje dideli stori vorai buvo vadinami Bobais, štai gal ir nuo to yra kilęs Bobų vasaros pavadinimas“, – svarstė A. Bukantis.
Gali būti, kad Bobų vasaros pavadinimą lėmė ir keli šie persipynę paaiškinimai.