Supertaifūnas Rai sukelė daugiau nei 200 kilometrų per valandą siekiančius vėjo gūsius, kurie niokoja Filipinų pietryčius.
Antrame pagal dydį šalies Cebu mieste taifūnas pridarė daugybę žalos. Nuniokotas oro uostas, kuriam nuplėštas terminalo stogas. Uždaryti uostai. Nusiaubti gyvenamieji namai. Elektros nėra ar ji sutrikusi net 62 miestuose ir miesteliuose – tarp jų ir turistų itin pamėgtuose kurortuose.
Visgi manoma didžiausia žala pakrantėse ir kaimuose, kur penktos kategorijos uraganui prilygstantis supertaifūnas savo kelyje su žeme sulygino nedidelius skurdžiai gyvenančių žmonių namelius. Daugelyje vietų kilo ir didžiuliai potvyniai.
Filipinų gelbėtojai tiesiog kubile į saugią vietą plukdo vos vieno mėnesio sulaukusį kūdikį. Dar prieš supertaifūnui smogiant, šalies valdžia į saugias prieglaudas evakavo daugiau nei 300 tūkst. gyventojų. Jungtinės Tautos skaičiuoja, kad audra paveiks mažiausiai 13 milijonų žmonių.
Kasmet pasaulyje susidaro maždaug penkios tokios stiprumo audros kaip supertaifūnas Rai. Nors Filipinų gyventojai pratę prie didelių audrų, ne vienas kartoja, kad nieko panašaus nėra matę. Šalies valdžia sako, kad prireiks nemažai laiko suskaičiuoti nuostolius ir aukas. Daugelis nusiaubtų vietų sunkiai, arba išvis nepasiekiamos.
Destrukcijos vaizdai atskriejo ir iš Jungtinių Valstijų – Viskonsino Valstijose. Vidurio Vakaruose kilus galingai audrai be elektros liko šimtai tūkstančių žmonių, o mažiausiai vienas žuvo.
Netikėtai kilę 160 kilometrų per valandą siekiantys vėjo gūsiai buvo tokie stiprūs, kad štai taip nuo kelio tiesiog nupurtė šį ne vieną toną sveriantį vilkiką.
O Kolorado valstijoje ši žemo slėgio audrų sistema sukėlė ir didžiulę dulkių audrą, kuri užklojo valstijos kalnus.