specialybė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „specialybė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „specialybė“.

2023 metų trūkstamų profesijų sąraše – 175 profesijos: daugiausiai reikia pramonininkų

Lietuva 2023 metais planuoja paprasčiau įdarbinti užsieniečių pramonės ir statybos darbuotojų. Užimtumo tarnyba pranešė patvirtinusi trūkstamų darbuotojų sąrašą 2023 metams. Jame nurodomos 175 profesijos, pernai jų buvo 163.    Daugiausiai – 20 – reikalingų šalies darbo rinkai profesijų prisidėjo pramonės sektoriui, tarp kurių – staliai, laivų korpusų dažytojai, septynios profesijos susijusios su orlaiviais.
2022-11-21

Viltė garsina Lietuvą visame pasaulyje: jos specialybė – neeilinė

Ko gero, nedaugelis yra girdėję apie hendlerio specialybę, tačiau, jeigu esate šunų mylėtojai bei lankotės šunų parodose, tai greičiausiai esate susidūrę su šios profesijos atstovais. Lietuvoje šios srities atstovų yra visai mažai, o štai vilnietė Viltė Šokaitytė yra viena iš to nedaugelio profesionalų užsiimančių šia tikrai neeiline veikla, kurioje ji sukasi jau dešimtmetį.  22- ejų profesionali hendlerė Viltė treniruoja šunis, paruošia juos parodoms, o jų trūkumus užglaisto privalumais.
2021-09-30

Laidotuvių planuotoja atskleidė lietuvių norus: atima žadą

Liūdna ir labai skaudu, kai Anapilin iškeliauja artimas, mylimas žmogus. Dažnai netgi sunku susitvarkyti su užplūdusiomis emocijomis. Todėl šalia reikalingas racionaliai mąstantis žmogus, kuris galėtų pasirūpinti dokumentais, atsisveikinimo su velioniu organizavimu ir detalėmis. Jorūnė Ramonaitė – Kėdainių krematoriume įsikūrusio ritualinių laidojimo paslaugų centro „Rekviem“ laidotuvių planuotoja.
2018-07-10

Ar verta dėl geresnio darbo persikelti į kitą miestą?

Didelę gyvenimo dalį praleidžiame darbe, tad svarbu, kad jis teiktų pasitenkinimą ir užtikrintų finansinį stabilumą. Deja, ne visada norimą darbą pavyksta rasti savo mieste. Ar tokiu atveju verta jo ieškoti kitame? Apie ką reikia pagalvoti, norint tai padaryti? Tik nedaugelis drįsta dėl geresnio darbo keisti miestą 2018 metų sausio pabaigoje, darbo biržoje buvo užregistruota 158 500 bedarbių. Daugiau nei 15 procentų jų buvo 16-29 metų amžiaus. Didesnis nedarbo lygis vyravo kaimo vietovėse.
2018-02-27

Paaiškėjo populiariausios būsimų studentų specialybės: kas pakeitė „vadybininkus“

Po pirmadienį paskelbtų šių metų pagrindinio priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas pirmojo etapo rezultatų paaiškėjo ir populiariausios studijų programos. Jaunų žmonių lūkesčiai ir norai pasikeitė iš esmės. Augantis suvokimas apie universitetų ir kolegijų skirtumus, regis, sustabdė masinio stojimo madą: priėmimas pasiskirstė beveik lygiai per pusę.
Aktualijos 2017-07-24

Metas keisti darbą? Laimingiausios profesijos pasaulyje tikrai nustebins

Dainininkas? Kino žvaigždė? Ne, tikrai neatspėjote. Kviečiame perskaityti šį portalo „therichest.com“ sudarytą sąrašą ir perskaityti, kurios profesijos žmonėms teikia daugiausiai laimės.
2015-11-24

Specialistai, kurių gali pritrūkti jau po kelerių metų

Edukologijos universiteto populiariausia specialybė – kūno kultūros mokytojas. Tad galime būti ramūs – ko jau ko, o kūno kultūros mokytojų ir trenerių krepšinio šalyje su didelėmis ambicijomis tapti dar ir futbolo meka, nepritrūks. Tačiau kai išeis į pensiją paskutinis senosios kartos matematikas ar chemikas, naujų mokytojų į jų vietą rasti bus neįmanoma, nes stojančiųjų į šias specialybes nėra.

Lietuvoje siūloma mokytis dar negirdėtos specialybės

Kai perkate žuvį, ar kada pagalvojote, kur ji užauginta ar kas ją išskrodė? Siūlome susipažinti su nauja įdomia specialybe: Šilutės žemės ūkio mokykloje galima mokytis žuvininkystės amato. Iki šiol tokių specialistų niekas neruošė. Šalyje dar labai mažai įmonių, auginančių žuvį uždaroje cirkuliacinėje sistemoje, o žuvies poreikis vis auga.  Šilutės žemės ūkio mokykla visiškai naują centrą įrengė senose dirbtuvėse.
Aktualijos 2015-11-08

Inžinerinių specialybių renesansas

Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos prezidentas, įmonės „Arginta“ vadovas Gintautas Kvietkauskas „Žinių radijo“ laidoje „Verslo pozicija“ teigė matantis teigiamų poslinkių Lietuvos aukštajame moksle. Inžinerinius mokslus esą pradėjo rinktis daugiau jaunuolių. Tačiau, pasak verslininko, naujus darbuotojus vis dėlto reikia apmokyti: „Kalbant apie aukštąsias mokyklas, tam tikrų poslinkių į gerąją pusę yra. Didėja inžinerinių specialybių populiarumas. Ateina labiau motyvuoti žmonės.
2015-08-31

Diplomą gavę jaunuoliai nieko nežino apie darbo rinkos realybę

 Didžiausiais atlyginimais – po 5000 eurų – Lietuvoje gali džiaugtis aukščiausio lygio vadovai. Tačiau jiems ant kulnų lipa ir informacinių technologijų asai, vadybininkai, finansininkai ir tolimųjų reisų vairuotojai. Ekspertai pastebi, kad per metus atlyginimai šalyje augo apie 13 proc., o kai kuriose srityse net 60 proc.. Augimas prognozuojamas ir toliau. Užbaigę mokslų maratoną, diplomuoti vadybininkai, teisininkai, finansininkai jau užvertė darbdavius darbo paieškų prašymais.
2015-07-03
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų