šaltalankiai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „šaltalankiai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „šaltalankiai“.

Šias uogas vadina dovana organizmui: ragina valgyti dažniau

Štai ir atėjo pirmosios šalnos – pats metas rinkti dygliuotojo šaltalankio uogas. Jas geriausiai rinkti spalio–gruodžio mėnesiais, kai po pirmųjų šalnų uogos tampa saldžiai rūgščios ir lengviau atsiskiria nuo šakelių. Dygliuotasis šaltalankis (Hippophae rhamnoides L.) – dekoratyvinis, maistinis, vaisinis ir vaistinis augalas, užaugantis iki 1,5–6 m aukščio. Dygliuotasis šaltalankis priklauso žilakrūminių (Elaeagnaceae Juss.) šeimai, šaltalankių (Hippophae L.) genčiai.
2023-12-08

Žolininkė ragina nepraeiti pro šias uogas: jos – aukso gysla

Daugelis žino, kad šaltalankių uogose yra daug žmogaus organizmui reikalingų mineralų. Tad socialinio tinklo „Facebook“  puslapyje „Mano žolelės“ moteris dalinasi patarimais kur šias uogas galima panaudoti ir kuo jos naudingos. „Šaltalankis. Ne tik uogelės, bet ir lapai“, – rašoma socialinio tinklo „Facebook“ „Mano žolelės“ puslapyje . Šaltalankiuose daug mineralų „Pamatę, nepraeikit pro šalį.
2023-10-27

Miško gėrybes dabar – tik imk ir rink: štai, kas stiprina imunitetą

Prasidedant peršalimo ligų sezonui dalis lietuvių ima galvoti kaip sustiprinti imunitetą ir atsigręžia į rudenines miško gėrybes. Sveikatos specialistai pritaria – pavyzdžiui, spanguolėse, bruknėse ar šaltalankiuose vitamino C daugiau nei citrinose. O šis vitaminas, anot specialistų, itin svarbus stiprinant imunitetą ir saugantis nuo rudeninių ligų. Pensininkė Onutė nusipirko kelis litrus bruknių. Sako, kad užtektų visai žiemai, vėliau pirks dar kelis litrus. Žiemai senjorė bruknes šaldo.

Nepraeikite pro šias uogas: jas vadina tikra vitaminų „bomba“

Gamta jas gausiai apdovanojo vitaminais, lemiančiais kiek rūgštoką skonį, todėl šios uogos ne visada būna pirmuoju saldesnių sodo gėrybių mėgėjų pasirinkimu. Tačiau veltui – šaltalankiai yra ne tik itin naudingi sveikatai, bet ir tinkamai paruošti išties stebina savo panaudojimo galimybėmis virtuvėje. Šių uogų derlius pradedamas nuimti antroje rugpjūčio pusėje ir baigiamas rugsėjo gale, dėl to dabar yra pats geriausias laikas mėgautis jų šviežumu, privalumais bei kulinariniu potencialu.
2021-10-04

Šaltalankio uogas kirskite į sveikatą: apsaugo nuo daugybės ligų

Ar kada susimąstėte, kad šaltalankio uogelės teikia didelę naudą kiekvieno organizmui? Nesvarbu, ar mažas vaikas, ar suaugęs žmogus, tačiau kiekvienam būtina sezono metu jas valgyti. Šaltalankiuose gausu vitaminų, mineralinių medžiagų, antioksidantų ir baltymų. Vitamino C juose yra 9 kartus daugiau negu citrinose. Šaltalankio uogose gausu kalio, kalcio, magnio, geležies, fosforo. Taip pat – folio rūgšties, vitaminų B1, B2, B6 ir E. Tai vienas maistingiausių produktų.
2019-10-03

Skubėkite prisirinkti šių pumpurų: gydo net pavojingas ligas

Per žiemą nusilpusį organizmą galime stiprinti natūraliomis motulės gamtos dovanomis. Ankstyvą pavasarį, kai žali augalai dar tik pradeda dygti, sveikatą stiprinti padeda ne tik beržų ir klevų sula, bet ir sprogstantys medžių pumpurai. Pasak žolininkų, medžių pumpuruose slypi didelės gyvybinės galios, daug naudingų mikroelementų bei vitaminų. Todėl vertėtų jų prisirinkti ir paskaninti salotas, sriubas, įmaišyti į trintų daržovių koktelius.
2019-04-27

Šaltalankių naudos lietuviai nesupranta?

Didžiausi šaltalankių plotai auginami Rusijoje, Kinijoje ir Mongolijoje. Šiose šalyse bendras šaltalankynų plotas – apie 500 tūkst. hektarų. Šaltalankiai sparčiai populiarėja Kanadoje, Skandinavijos šalyse ir Vokietijoje. Šiek tiek jų augina kaimynai latviai ir estai. Lietuvoje jų sodinama, tačiau ne itin daug.
2011-10-30

Šaltalankių želė

Sudėtinės dalys: Šaltalankis, išspaustos sultys, 1 litras Cukrus, 600 gramų Gaminimas: Į išspaustas šaltalankių sultis sudedamas cukrus ir, nuolat maišant, verdama ant silpnos ugnies, kol pradeda tirštėti. Iš lėto atvėsiname ir supilstome į paruoštas formas.
2010-10-14
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų