nature

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „nature“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „nature“.

Indonezijoje rastų griaučių DNR suteikė užuominų apie dar nežinomą pirmykščių žmonių grupę

Indonezijoje archeologai rado prieš 7,2 tūkst. metų gyvenusios medžiotojų ir rankiotojų bendruomenės narės kaulų, iš kurių išskirta genetinė medžiaga pateikė užuominų apie „savitą žmonių liniją“, iki šiol neaptiktą niekur kitur pasaulyje, sakoma šią savaitę paskelbtoje studijoje. Gana gerai išsilaikę palaikai, priklausę 17–18 metų merginai, buvo palaidoti paguldyti embriono poza Pietų Sulavesyje esančiame Leang Paningės kalkakmenio urve.
2021-08-27

Sveikų placentų struktūra yra panaši į naviko, nes joje yra daug genetinių mutacijų

Moteriai pastojus, besivystantis ląstelių rutulys žmogaus kūne gali atsiskirti į beveik bet ką. Kai kurios suformuos placentą, unikalų organą, kuris iš esmės įsilaužia į motinos kraujotakos sistemą ir tampa besivystančio vaisiaus maitinimo bei aprūpinimo krauju priemone (kartais proceso metu surenka ir mikroplastiką). Placenta gali moderuoti kraują, pašalindama gamybines atliekas, reguliuodama hormonus motinos ir kūdikio naudai.
2021-04-03

Rasta nauja autouždegiminė liga – jau aišku ir kas ją sukelia

Paprastai po naujos ligos atradimo iki išsiaiškinimo, kas ją sukelia, praeina dešimtmečiai ar net šimtmečiai. Tačiau vieno autouždegiminio sutrikimo priežastis buvo paaiškinta tame pačiame darbe, kuriame jis ir aprašomas. Kartu yra pateikiamas ir galimo gydymo pasiūlymas. Dėl genetinės mutacijos kai kurie žmonės kenčia nuo dažnai pasikartojančio karščiavimo ir stipraus skausmo. Staiga susirgus, patinsta limfmazgiai, pasireiškia kitokie neįprasti simptomai.
2021-03-11

Tyrimas nustatė, kad jūsų imuninė sistema kontroliuoja jūsų asmenybę

Vykstant evoliucijai gyvūnai tapo vis labiau socialūs. Tačiau bendruomenėms plečiantis, padidėjo ir tikimybė susirgti užkrečiamomis ligomis. Taip atsirado stipresnės imuninės sistemos poreikis. Nors toks ryšys atrodo logiškas, pirmieji jį įrodė Virdžinijos universiteto mokslininkai pademonstravę, kad pelių imuninė sistema tiesiogiai veikia už socialinį elgesį atsakingas jų smegenų zonas. Tai parodo, kad socialumo evoliuciją įgalino gyvūnų imunitetas.
2021-03-09

Geros naujienos rūkaliams: plaučiai geba atsigauti

Žmonių plaučiai turi beveik stebuklingą gebėjimą gydyti kancerogenines mutacijas, kurias sukelia rūkymas, pareiškė mokslininkai. Tačiau tik tuo atveju, jeigu kartą ir visiems laikams mesite rūkyti.  Mutacijos, kurios vėliau sukelia plaučių vėžį, buvo laikomos nekintančiomis, visam laikui išliekančios net ir buvusiems rūkaliams, į rankas nebeimantiems cigarečių.
2020-02-28

GPS atsidūrė pavojuje: galimi trikdžiai visame pasaulyje

Mokslininkams reikia atnaujinti Žemės magnetinį modelį, tačiau procesą teko atidėti dėl to, kad JAV negali priimti biudžeto. Tvirtinama, kad dėl to gali kilti navigacinės įrangos trikdžiai visame pasaulyje. Dėl staigaus Žemės šiaurės magnetinio poliaus judėjimo greičio pokyčio mokslininkams reikia skubiai pateikti pokyčius į planetos magnetinį modelį, kuriuo remiasi navigacines ir kartografines paslaugas teikiančios bendrovės.
2019-01-17

Pasiteisino „genetinis triukas“ – augalai tapo didesni

Ilinojaus universiteto mokslininkai daug metų stengėsi išsiaiškinti, ar augalus būtų įmanoma genetiškai modifikuoti, kad būtų paspartintas jų augimas. Ketvirtadienį žurnale „Science“ paskelbtoje studijoje patvirtinama, kad tyrėjams pasisekė užauginti 40 proc.
2019-01-04

Žmoniją ant kelių parklupdęs gripo virusas: ar košmaras pasikartos?

Artėjantis gripo sezonas kasmet primena žmonijos istorija. Jos metu buvo ir skaudžių pamokų, viena kurių baigėsi dešimtimis milijonų žmonių mirčių. Ispaniškasis gripas prieš šimtą metų pasiekė pačius atokiausius pasaulio kampelius, ir į kapus nuvarė net pačius sveikiausius žmones.
2018-11-01

Pasaulio lyderiai Niujorke mėgins įkvėpti naujos gyvybės istoriniam susitarimui

Niujorke trečiadienį susirinkę pasaulio lyderiai mėgins įkvėpti naujos gyvybės Paryžiaus sutarčiai dėl priemonių, turinčių sulėtinti pasaulinį klimato šiltėjimą, nors kelios valstybės nusigręžė nuo savo įsipareigojimų, prisiimtų pagal istorinį susitarimą. Per „Vienos planetos viršūnių susitikimą“, praeitais metais inicijuotą Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono, siekiama spartinti 2015 metais sudarytos sutarties įgyvendinimą.
2018-09-27

Mokslininkai nustatė, kur yra labiausiai tikėtina pandemijos kilimo grėsmė žmonijai

Niujorke įsikūrusi „EcoHealth Alliance“ sudarė „pasaulinį pavojaus žemėlapį“, kuriame Lotynų Amerika yra pažymėta kaip potencialus virusų, grasinančių visos žmonijos sveikatai, platinimo centru, rašoma BBC. Mokslininkai ištyrė žinduolius ir virusus, kuriuos šie platina, o taip pat tų gyvūnų santykį su žmogumi. Savo ataskaitoje jie nurodo, kad didžiausią potencialią grėsmę kelia šikšnosparniai.
2017-07-02
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų