laiko sukimas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „laiko sukimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „laiko sukimas“.

Laikrodžius šiąnakt suksime į priekį ar atgal? Primena visiems

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas – laikrodžio rodyklę pasukus viena valanda atgal, bus įvestas žiemos laikas. Žiemos laikas galios iki kovo pabaigos. Šiuo laikotarpiu šviesusis paros metas ryte prasideda anksčiau ir vakare trunka trumpiau, palyginti su vasaros laiku. Žiemos ir vasaros laiką nuspręsta įvesti, kad būtų geriau išnaudojamas šviesusis paros metas. Kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai.

Pasakė, kada suksime laikrodžius – nepražiopsokite: miegosime valandą ilgiau ar trumpiau?

Šį savaitgalį Lietuvoje bus įvestas žiemos laikas – laikrodžiai bus atsukti viena valanda atgal, taip oficialiai užbaigiant vasaros laiko periodą, tad miegosime valanda ilgiau. Nors daugeliui tai atrodo kaip mažareikšmis pokytis, laiko kaitaliojimas gali turėti didelę įtaką žmogaus sveikatai. Kaip toks laiko pasikeitimas gali paveikti mūsų savijautą? Pateiksime praktinių patarimų, kaip palengvinti perėjimą iš vasaros laiko į žiemos periodą.

Štai kada suksime laikrodžius: išklojo tiesą, kaip tai veikia sveikatą

Paskutinį spalio savaitgalį, naktį iš šeštadienio (spalio 26 d.) į sekmadienį (spalio 27 d.) vėl pereisime prie žiemos laiko – laikrodžius suksime valanda atgal. Nors laiko persukimas Lietuvoje – jau įprastas reiškinys, tačiau tai gali sukelti nepatogumų prisitaikant prie naujo ritmo.
2024-10-19

Netrukus vėl suksime laiką – profesorius ragina sustoti: tai didina ne tik vėžio riziką

Spalio mėnesio pabaigoje visoje Lietuvoje pasitiksime žiemos laiką – suksime laikrodžius viena valanda atgal. Laiko sukimas žmones erzina ne tik dėl to, kad naktys vėl taps tamsesnės, bet ir dėl to, kad dėl to išsimuša jų įprastas gyvenimo ritmas. Aišku, su laiku organizmas įpranta, tačiau, anot specialisto, tai vis tiek turi ilgalaikių, sveikatai kenkiančių pasekmių. Lietuvos bendrosios praktikos (šeimos) gydytojų asociacijos prezidentas prof. habil. dr.

Laikrodžius suksime į priekį ar atgal? Primena visiems

Laiko persukimas paveikia tiek vaikų, tiek suaugusiųjų biologinius laikrodžius. Sveikatos specialistai sako, kad nors suaugusieji labiau nei vaikai skundžiasi tokia tvarka, jų organizmams prie jos prisitaikyti yra paprasčiau nei vaikų, kurie yra jautresni, stipriau jaučia poveikį, be to, ne visada supranta, kas vyksta jų organizme. „Persukus laiką, vaikų, kaip ir suaugusiųjų, organizme vyksta daug procesų, tačiau vaikai ne visada supranta, kas vyksta, jiems sunku pojūčius apibūdinti žodžiais.
2024-03-27

Atšauktas vasaros laikas

Lietuvoje naktį iš šeštadienio į sekmadienį buvo atšauktas vasaros laikas – laikrodžio rodyklė atsukta viena valanda atgal.  Žiemos laikas galios iki kitų metų kovo pabaigos. Šiuo laikotarpiu šviesusis paros metas ryte prasideda anksčiau ir vakare trunka trumpiau, palyginti su vasaros laiku. Žiemos ir vasaros laiką nuspręsta įvesti, kad būtų geriau išnaudojamas šviesusis paros metas. Kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai.

Nepamirškite atsukti laikrodžių: pasakė, kada

Prasidėjus šaltajam sezonui, dažnas vos spėjo po vasaros sugrįžti į įprastą miego ritmą, o netrukus jį vėl teks koreguoti – paskutinį spalio savaitgalį, naktį iš šeštadienio (spalio 28 d.) į sekmadienį (spalio 29 d.), 3 val. ryto laikrodį suksime atgal. Nors prie žiemos laiko organizmas įprastai prisitaiko lengviau, neretai prireikia nemažai pastangų, kad adaptuotumėmės prie naujo miego-kėlimosi režimo. Tai ypač jaučia vyresnio amžiaus bei širdies ligų turintys žmonės.
2023-10-28
REKLAMA
Už savaitės suksime laikrodžius valanda atgal: pataria tam pradėti ruoštis jau šiandien  Už savaitės suksime laikrodžius valanda atgal: pataria tam pradėti ruoštis jau šiandien

Už savaitės suksime laikrodžius valanda atgal: pataria tam pradėti ruoštis jau šiandien

Paskutinį spalio savaitgalį – iš šeštadienio į sekmadienį – suksime laikrodžius viena valanda atgal. Nors teigiama, kad rudenį laiko sukimas yra lengvesnis negu pavasarį, visgi žmonėms tokios pasekmės kaip sutrikęs miegas, nuovargis ir dirglumas gali justis ir savaitę, o jautresniems – netgi tris savaites. „Eurovaistinės“ vaistininkė Toma Gečienė dalijasi patarimais, kaip per ateinančią savaitę pasirengti laiko sukimui, išvengiant miego sutrikimų.
2023-10-21

Pasakė, kada Lietuvoje suksime laikrodžius: nepamirškite

Artėja diena, kai laikrodžio rodykles turėsime sukti valanda atgal ir po saulėtos vasaros grįžti į tamsujį žiemos laiką. Šiais metais laiką suksime paskutinį spalio savaitgalį – spalio 29 dieną, 4 valandą nakties. Laiko persukimas daugeliui žmonių sukelia diskomfortą. Persukus laiką sutrinka biologinis laikrodis, gali paveikti tiek fizinę, tiek psichologinę savijautą.
2023-10-16

Pasakė, kada suksime laikrodžius spalį: nepamirškite

Laikrodžius sukame du kartus per metus, kovo ir spalio mėnesiais, tad nepamirškite – netrukus vėl reikės tai padaryti. Šiais metais laikrodis bus sukamas spalio 29 d. (sekmadienį) 3 val. ryto, viena valanda atgal. Nors dėl šios priežasties miegosime ilgiau, tai reiškia, kad nuo to laiko dienos bus trumpesnės, o naktys – ilgesnės. Laikrodžiai sukami jau daugybę metų, tačiau apie šio veiksmo poveikį sveikatai žino ne visi.
2023-10-14
REKLAMA
REKLAMA

Perspėja lietuvius dėl laikrodžių sukimo – štai, kaip tai paveikia mūsų sveikatą

Sekmadienį Lietuvoje įsigaliojo vasaros laikas ir laikrodžius pasukome valandą į priekį. Ne vienas jau pajuto valandos skirtumą, o ekspertai sako, kad būtent ši viena valanda gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų. Laiko keitimo metu žmogaus miegas gali sutrikti, taip pat paūmėja ir lėtinės ligos. Psichologas Edvardas Šidlauskas sako, kad daugelyje valstybių yra paliktas žiemos laikas, mat, tyrėjai įrodė, kad šitaip kaitalioti laiką nėra gerai.

Nepamirškite to padaryti šiąnakt: kitaip „iškrisite“ iš ritmo

Paskutinį kovo sekmadienį, kaip jau įprasta, suksime laikrodžius viena valanda į priekį, prasidės vasaros laikas. Gydytojai vieningai sutaria, kad laiko sukimas išbalansuoja organizmą, o daugelis jaučiasi pavargę ir išsekę. Nors netyla kalbos apie tai, kad reikėtų atsisakyti laikrodžio sukimo, kol kas vieningo sprendimo nėra, tad belieka pasiruošti laiko pokyčiams.
2023-03-25

Pasakė, į kurią pusę suksime laikrodžius: nepražiopsokite

Deja, šį sekmadienį miegosime viena valanda mažiau, kai persuksime laikrodžius pirmyn, todėl tikėtina, kad jausimės šiek tiek neišsimiegoję. Tačiau nebūtinai taip turi būti, jei mąstysime šiek tiek protingiau. Miego ekspertas teigia, kad puiku būtų palaipsniui keisti savo miego režimą likus 2–3 dienoms iki vasaros laiko įvedimo, kad įprastume anksčiau užmigti ir keltis, rašo mirror.co.uk.
2023-03-24

Užsimojo prieš laiko „sukiojimą“: Europoje buvo atšaukta, kodėl vis dar sukame?

Penktadienį Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Viktoras Pranckietis kreipėsi į Susisiekimo ministeriją, prašydamas paaiškinti, kodėl Europos Sąjungoje (ES) jau dveji metai nevykdomas sprendimas atšaukti laiko „sukiojimą“ ir kokių veiksmų ėmėsi Lietuva tardamasi su valstybėmis narėmis, kad sprendimas būtų įgyvendintas Europos Komisijos lygiu, rašoma pranešime.

Prieš naktį padarykite tai: miegosite daug geriau

Jau šį savaitgalį Lietuva pereis prie vasaros laiko – naktį iš kovo 25 į 26 d. laikrodžius turėsime persukti valanda į priekį. Specialistai tikina, kad būtent šis laiko sukimas daliai gyventojų labiausiai išbalansuoja miego ritmą, nes užmigti ir keltis anksčiau nei įprasta – itin sudėtinga. „Eurovaistinė internete“ farmacininkė Renata Mardosienė dalijasi sąrašu natūralių preparatų, kurie gali padėti sustyguoti miego režimą, ir pataria, kaip juos vartoti teisingai.
2023-03-22

Įspėja lietuvius: persukus laikrodį nepamirškite padaryti šių dalykų

Jau netrukus suksime laikrodžius viena valanda atgal ir Lietuva įžengs į žiemos laiką. Ar iš tiesų laiko sukimas – toks sudėtingas procesas, neigiamai paveikiantis kone kiekvieno tautiečio sveikatą? Medicinos klinikos „Unavita“ šeimos gydytoja Rita Seniūnaitė sako, kad nereikėtų visko taip stipriai sureikšminti – viskas priklauso nuo žmogaus pasiruošimo, nusiteikimo ir psichologinės būklės.
2022-10-29

Nepamirškite pasukti laikrodžių: pasakė, kaip tai palies sveikatą

Atėjus paskutiniajam kovo savaitgaliui, vėl suksime laikrodžius – naktį iš šeštadienio į sekmadienį, 3 valandą nakties laikrodžio rodykles suksime valanda į priekį ir įžengsime į vasaros laiką. Daugelis gydytojų sutaria, kad laiko sukimas išbalansuoja mūsų biologinį laikrodį. Paskutinį kovo mėnesio savaitgalį, sekmadienio naktį, suksime laikrodį viena valanda į priekį.
2022-03-26

Pasiruoškite laiko sukimui: 1 veiksmas padės jūsų sveikatai

Nors laiko persukimas dukart per metus  jau tapo įprastu veiksmu, daugeliui žmonių šis laikotarpis atneša gana nemažai neigiamų pojūčių. Persukus laiką sutrinka žmogaus biologinis laikrodis, jautresniems tai paveikia tiek fizinę, tiek ir psichologinę savijautą: patiriamas stresas, kamuoja nerimas, nukenčia miego kokybė ar net kankina nemiga. Miego sutrikimai – bene dažniausia problema, su kuria susiduria laiko persukimui jautresni žmonės.
2022-03-24

Lietuvoje atšauktas vasaros laikas: laikrodžiai vėl sukti valanda atgal

Laikrodžius pasukus viena valanda atgal, sekmadienį Lietuvoje atšauktas vasaros laikas. Žiemos laikas galios iki kovo pabaigos. Galiojant žiemos laikui, šviesusis paros metas ryte prasideda anksčiau ir vakare trunka trumpiau, palyginti su vasaros laiku. Žiemos ir vasaros laiką nuspręsta įvesti, kad būtų geriau išnaudojamas šviesusis paros metas. Kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti žmonių sveikatai.

Medikai apie laikrodžių persukimą: dukart per metus keičiamas laikas kenkia sveikatai

Ūkininkė Bena laiko tris karves. Ir kasdien septintą ryto turi keltis, kad jas pamelžtų. Dieną gyvuliai praleidžia ganykloje, o 6 valandą vakaro vėl ateina melžimo laikas. Bena jau ruošiasi vakariniam melžimui ir skundžiasi, kad rytoj persukus laikrodžius kitą savaitę karves jau melš valanda vėliau, o tai joms nepatiks. „Tuo pačiu laiku melžiasi. O valanda keičiasi, laiko skirtumas yra. Pienuko sumažėja, kol atsistato, praeina 5 dienos. Sumažėja po 1-2 litrus“, –  pasakoja ūkininkė.

Gydytojai teikia verdiktą: už ar prieš laiko sukimą

Jau šį savaitgalį vėl suksime laikrodžio rodykles valanda atgal. Kol dar nesutariama, ar reikėtų liautis tą daryti ir likti prie vieno sutarto laiko, medikai pateikia savo nuomonę. Kasmet du kartus per metus VUL Santaros klinikų Neurologijos skyriaus klausiama, ar laikrodžio persukimas naudingas žmonių sveikatai, o gal turi labiau neigiamą poveikį.

Suksime laikrodžius ir vėl: to pabaigos – nė nematyti

Jau šį savaitgalį ir vėl turėsime pratintis prie kitokio laiko. Teks sukti laikrodžio rodyklę atgal. Ankščiau sulauksime tamsesnių vakarų. Ir nors apie laiko sukinėjimą du kartus per metus jau seniai diskutuoja visa Europa, o Europos Komisija jau prieš metus pritarė atsisakyti laikrodžio sukiojimo, laikrodžių sukimui tai pirmyn tai atgal pabaigos dar nematyti.

Pritarta pasiūlymui laikrodžių nebesukioti nuo 2021 metų

  Europos Parlamentas antradienį pritarė pasiūlymui, kad Europos Sąjungoje šalys laiko nebesukioti turėtų nuo 2021-ųjų, skelbiama EP pranešime.   Europarlamentarai 410 balsų prieš 192 pritarė pasiūlymui, kad paskutinį kartą laikrodžiai ES valstybėse, pasirinkusiose vasaros laiką, būtų persukti paskutinį 2021 metų kovo sekmadienį, o pageidaujančios pasilikti žiemos laiką tą padarytų 2021-ųjų paskutinį spalio sekmadienį. Dar 51 EP narys per šį balsavimą susilaikė.

Lietuvos gyventojai tarė žodį: pasirinko, kuriuo laiku nori gyventi

Daugiau Lietuvos gyventojų norėtų, kad Europos Sąjungoje (ES) atsisakius kasmetinio laiko sukiojimo šalyje liktų vasaros laikas, rodo pirmadienį skelbiama Susisiekimo ministerijos užsakymu atlikta visuomenės apklausa. Anot jos, nuolatinį vasaros laiką būtų linkę pasirinkti 62 proc. gyventojų. Tokį pasirinkimą labiausiai palaiko vyresni nei 50 metų žmonės, rajonų centrų ar mažesnių miestų gyventojai. Tuo metu žiemos laiko norėtų 26 proc. apklaustųjų.

Pereiname prie žiemos laiko: štai ką privalo žinoti kiekvienas!

Sekmadienį Lietuvoje atsisveikinsime su vasaros laiku ir laikrodžių rodykles pasuksime valandą atgal. Nors tuo siekiama tinkamai išnaudoti šviesųjį paros metą, dažnai galime išgirsti nuomonių, jog toks laiko keitimas kenkia žmogaus sveikatai. Apie tai, kokią įtaką laiko sukimas daro mūsų biologiniam laikrodžiui, gali sukelti miego sutrikimus bei nerimą, pasakoja psichologė Ignė Lukminė.
2017-10-28

Nenusileidžia dėl laiko keitimo

Seimo Sveikatos reikalų komitetas (SRK) nenusileidžia Vyriausybei dėl laikrodžių sukiojimo, Ministrų kabinetui pirmadienį apsisprendus nesikreipti į Europos Komisiją dėl vasaros laiko atšaukimo.
Aktualijos 2016-03-09

Pasiruoškite – šią savaitę bus atšauktas vasaros laikas

Šią savaitę Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, bus atšauktas vasaros laikas. Jis atšaukiamas kasmet spalio mėnesio paskutinį sekmadienį 4 valandą nakties, pasukant laikrodžio rodyklę viena valanda atgal. Žiemos laikas galioja iki paskutinio kitų metų kovo sekmadienio. Žiemos ir vasaros laikas įvedamas, siekiant geriau išnaudoti šviesųjį paros metą, tačiau kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai.
Aktualijos 2015-10-19
Į viršų